Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szalai Vivien: Drága kéj fórum

Szalai Vivien: Drága kéj (beszélgetős fórum)


1 2
58. o.andi
2013. jan. 4. 22:20
kedvenc könyveim egyike!!!
57. prblc
2011. dec. 5. 20:30
Azt lehet tudni, hogy a mi lett a műtét után?
56. 02dd40895d (válaszként erre: 55. - O.andi)
2011. okt. 27. 08:28
Szívből örülök annak, ha van olyan is, akinek tetszettek ezek a "fércművek"!
55. o.andi
2011. okt. 27. 05:02
nagyon jó könyv...mindkét részét olvastam
2011. szept. 29. 15:40
"Kis mókusok kenyérre is kenhetik, nagy mókusok süteménybe is tölthetik...!" - érvelt egy terebélyes farkú mókus 1986-ban egy tévéreklámban az akkor már kis, öblös tégelyekben kapható mogyorókrém fogyasztása mellett.
53. 02dd40895d (válaszként erre: 51. - Hajnalka89)
2011. szept. 29. 11:35

Az 52. folytatásaként.

Ismét elolvastam a könyvet, hogy megbizonyosodjak arról, hogy vajon jól emlékeztem-e a főszereplő korára.

A könyvben ugyan csupán utalások vannak Szofi életkorára, de azok eléggé egyértelműek ahhoz, hogy bátran ki lehessen jelenteni, hogy 29-31 év között volt a történet elmesélésekor. (Ha meg kívánsz győződni róla, a 29. a 41. és 43. oldalakon találhatsz erre jelzéseket)

Ha elfogadjuk, hogy 29 éves a főszereplő, akkor 1982-ben született és az első könyvében - Hamis gyönyör - 1998-ban volt 16 éves gimnazista. A vitatott "sportszertáras esemény" tehát ekkor volt.

Csak jelzem, hogy ekkor már (ahogy az előző hozzászólásomban is írtam) már országszerte nyíltak egyre-másra a hipermarketek, ahol kapható volt a mogyorókrém, és nem is volt túl drága.

Nem hiszem, hogy akadt volna ezidőtájt olyan ember - MÉG - aki egy "TESCO-gazdaságos" mogyorókrémet ne tudott volna megvenni!!!

Érdekesség sajnos, hogy most - 2011-ben!!! - erre sokkal nagyobb esély van, miután egyre több ember került és kerül olyan helyzetbe, hogy nem a mogyorókrém hiányzik a kenyérről, hanem már lassan kenyérre se futja.

De ez már politika és arrafelé nem szeretnék elmenni.

52. 02dd40895d (válaszként erre: 51. - Hajnalka89)
2011. szept. 28. 19:42

Kedves Hajnalka!

Négy-gyerekes családban nőttem fel, egy kis zalai faluban úgy, hogy mindössze Édesapám tudott mellettünk pénzkereső foglalkozást űzni, míg Édesanyám HTB volt. (Ha ez mond neked valamit)

1960-ban születtem.

Életem első karóráját - egy szovjet gyártmányú Junoszt órát - kb. 10-11 éves koromban kaptam kereszt-szüleimtől egyik húsvétra. Ennek már 40 éve. Az óra akkor 217,- azaz kettőszáztizenhét forintba került. (Egy átlagos havi fizetés 1-2000 forint volt akkoriban)

Bérmálásra kaptam a következő karórámat, ami egy POLJOT (szintén szovjet) márka volt, 5-600 forint lehetett az ára, ami nem haladta meg egy heti fizetést.


Az említett szereplő Szofi - ha igaz amit a könyvben állít - legkorábban a nyolcvanas évek elején születhetett. Miután most 2011-et írunk, és ő legfeljebb 30-35 éves lehet(De most a kedvedért utánanézek a könyvben, amit 2011-ben adtak ki)

Ha abból indulunk ki, hogy - legrosszabb esetben - 1980-ban született, akkor az ominózus "karórás-mogyorókrémes eset" kb. a '95 tájékán lehetett.

Csak jelzem neked, hogy sorkatonai szolgálatom első évét 1979-80-ban töltöttem le Ercsiben.

Ekkor már a "zsoldomból" ami párszáz forint volt, pár hónap alatt tudtam venni, mindenkinek a családomban, az akkoriban menőnek számító folyadékkristályos kijelzőjű "kvarcórát"

Rá 7 évre egy igazán menő - EREDETI SVÁJCI - DOXA női karórát vettem a Feleségemnek 3700 forintért. Még 1 havi átlagfizetés se volt talán az ára (Én akkoriban 5000 forintot kerestem havonta)

Nehezen hiszem, hogy '90-es évek közepe táján gondit jelentett volna bárkinek is egy karóra megvétele, különösen nem BUDAPESTEN!!!

A mogyorókrémről meg annyit, hogy ekkoriban kezdtek elterjedni idehaza - MÁR VIDÉKEN IS!!!- a hipermarketek, ahol mindez kapható volt már, ráadásul teljesen ELÉRHETŐ ÁRON!!!

(Emlékszem, a zalaegerszegi INTERSPAR-t 1998-ban terveztük, amikor Kaposváron már üzemelt a TESCO.)

Vajon Budapestre később épültek azok az áruházak, ahol mindezek kaphatók voltak? Te se gondolod ezt komolyan?!?

Miről is beszélünk akkor?!?


Tehát nyugodtan visszatérhetünk a tényekhez, amik elég makacs dolgok.


Hajnalka Drága!

Annak ellenére, hogy tizenéves kordig ábrándoztál egy karóráért, gondoljál bele, 15 éves korodban leszoptál volna bárkit is egy férfi karóráért?!? Gyanítom, hogy még egy számodra szimpatikus srácot se, nem olyan fickót, akitől a hányinger kerülget!!!

Te azt képes vagy elhinni, hogy akadt volna ilyen lány akkoriban.


Ma már természetesen más világot élünk! Ha az lett volna a sztori, hogy pénzért, ami a kábszerre kellett, vagy másra, még hihető is lett volna. De így?!?

51. hajnalka89 (válaszként erre: 50. - 02dd40895d)
2011. szept. 28. 17:57

Kedves fifi1! Nem tudom, hogy Te milyen anyagiakkal rendelkező családba, is mikor születtél, de amiket leírtál, azok nem biztos, hogy úgy vannak, ahogy Te gondolod. Én a 80-as évek végén születtem, és felénk, nem csak a mi családunkban nagyon nagy szám volt a karóra! Csak ábrándoztam egy karóráért tizenéves koromig, és akkor is csak nővérem használt óráját kaphattam meg. A mogyorókrémről meg nem is beszélve, mi elsők között ettünk, mert Canadából küldtek a rokonok, amikor még itthon nem is lehetett kapni! Az sem volt minden napi dolog a 90-es évek elején!

És az, hogy szerinted mennyire természetes, hogy egy apuka kurvát vesz a fiának, csak úgy, nézz szét jobban a környezetedben! Nem is gondolnád, mennyi tehetős ember bulizik úgy, hogy kurvákat (nem egyet-nem kettőt) rendel egy-egy kan-os bulira, miközben anyuka, meg a gyerekek otthon vannak!

Biztos vagyok Én is abban, hogy vannak humbukok a könyvben, de azért jó része igaz lehet!

2011. szept. 19. 16:12

Miután ezzel a blődséggel alapozta meg a történetet, mit egy érzékeltetve az utat, amely a prostitúcióhoz vezetett, sajnos már egyetlen pillanatig se tudtam hinni a történet valódiságában.

Azt meg egyenesen hülyeségnek tartom, hogy létezne olyan anya, aki a lányát prostitúcióra biztatná!!

Az se hihető, hogy - bár, más környezetben talán, írói eszközként elfogadható is lehetne - hogy egy felnőtt nő, mintegy "az apjának mesélne levélben"

Egy arra érdemtelen apának!!!

Ez annyira átlátszó és ordító, hogy szinte már fáj!!

Az is kitaláció, hogy egy milliomos apa, a gyerekének "vesz egy prostit ajándékba"!!!

A történetben szereplő "véletlen egybeesés" az AIDS vizsgálaton a doktornő-feleséggel talán még emelhetne is a sztorin, de miután előzőleg "megágyazott a hiteltelenségnek" inkább tovább erősíti a "kitaláció érzését"

Egyes egyedül a "dubajozós" sztorinak lehet alapja!!(Mint utólag kiderült volt is)

Na ez lehetett a "mozgatórugó" a könyv megírásához!!

De!

Miután ebből csupán, egy újságcikk jött volna legfeljebb össze, kellett hát kreálni hozzá történetet.

Ami sajnos nagyon gyengére sikeredett!!

2011. szept. 19. 15:53

Előző folytatása.

Ha hinni lehet a környezetnek (euró, mint fizetőeszköz, milliós értékű kocsik, stb.) a történet a mában játszódik.

A főszereplő, Szofi egy fiatal nő.

Ha ez így van, akkor még a gyerekkora, de főként a tinikora a XXI. század elejére, vagy legfeljebb a '90-es évek végére eshetett.

Aki ekkor már élt, az tudhatta, hogy a karóra akkoriban már régen nem számított se menőnek, se státusz-szimbólumnak, se irigyelt tárgynak a fiatalok körében!!!

Nem hiszem, hogy létezett volna olyan fiatal lány, aki egy férfi karóráért leszopott volna egy olyan srácot, akitől undorodik!

A mogyorókrémes kenyér - mint tízórai - pedig, talán soha nem volt akkora szám, amit akár a legszegényebb gyereknek is irigyelnie kellett.

Javítsatok ki, ha tévednék!!

2011. szept. 19. 15:43

Elöljáróban - ahogy írtam is - olvastam mindkét könyvet. Szerencsére egyiket se vettem meg. (Az első részt kölcsönkaptam, a másodikat letöltöttem) A másodikkal nincs is különösebb gondom, hisz nagyságrendekkel jobb, mint az első (bár ez nem túl nagy érdem) viszont az elsőnél simán "tetten érhetők" a valótlanságok. (És most tapintatos voltam)

Őszintén sajnálom, hogy egy "oknyomozó újságírótól" mindössze ennyi tellett.

Végig az volt az érzésem, hogy ez a kis szöszi (mármint Szalai Vivien) "ott volt, ahol mesélték"

Hallott valamit, amiről úgy gondolta, érdekes lehet, ha kellőképpen kiszínezi.

Talán nem is tévedett volna, ha - mielőtt keretet adott volna a történetnek -nem sajnálta volna az időt konzultációra, valamelyik idősebb kollégájával.

Folyt. köv...

47. 02dd40895d (válaszként erre: 23. - Cippora)
2011. szept. 19. 12:58
Majd leírom, hol vannak a "csúsztatások" a könyvben.
46. 02dd40895d (válaszként erre: 23. - Cippora)
2011. szept. 19. 12:57
Egyetértek!
45. 02dd40895d (válaszként erre: 12. - 83301965c6)
2011. szept. 19. 12:52
Olvastam mindkét könyvet, de nekem nem igazán esett le, hogy Bódy Szilvi lenne a főszereplő. A Bookline oldalán írt hozzászólásaimban írtam is, hogy szerintem nagyrészt kitalált történetről van szó.
2011. szept. 4. 09:55

Sziasztok...eleg megosztoak a velemenyek, de elviekben az jo dolog...most csak azt volna jo tudni, hogy megeri-e megvasarolni a 2 konyvet?

vagy a neten valahol letoltheto?

Elore is koszi.:-)

2011. szept. 3. 12:42
és biztosan tudom,h. több a valóságtartalma 5%-nál...sokkal több :)
2011. szept. 3. 12:37

Sziasztok!

Én is olvastam mindkét könyvet és biztos vagyok benne,h. nem ismert nőröl van szó!

Mivel erre többször is tesz utalást a könyv!

Arról nem is beszélve,h. Bódy -ra és Horváth Évára egyáltalán nem igaz a nő leírása, jellemzése! Abszolút kizárnám őket!

41. andi6020 (válaszként erre: 40. - Kiscsillag91)
2011. aug. 2. 12:15

Bódy Szilvinek jó a kapcsolata az apjával. A könyvben viszont sok szó esik sz apanélküliségre. Ez egy olyan jelentős rész, ami nem hiszem, hogy kitaláció lenne.

Mármint Sofy életében jelentős, még mielőtt valaki félreértené. :)

2011. aug. 1. 19:31
Bódy Szilvi? Ez komoly? A könyvben egy szép és értelmes nőről olvasni, aki nem sminkeli magát erőteljesen. A Bódy pedig smink nélkül okádék, és két értelmes mondatot nem bír kinyögni... :D
39. andi.b
2011. júl. 30. 14:04
Elolvastam mindkét részét a könyvnek. Biztos,hogy vannak valós és kitalált részek is benne. Abban biztos vagyok,hogy nők ezrei élik így azéletüket.Nekem százszor kellene ahhoz megszületnem,hogy annyit keressek egy életen át,mint Ők egy hónap alatt. De ezek a nők is emberek és bizony a második kötet végén ez be is bizonyosodik Szofiról. Ha igaz az,ami történt Vele,akkor szívemből sajnálom,mert soha senki nem mondja majd azt neki,hogy "Anyuci szeretlek"! A hozzászólásokban olvastam,hogy Bódy Szilvit és Horváth Évát emlegetitek. Ez egyáltalán nem biztos.Lehet,hogy egy olyan nő aki egyáltalán nem ismert.
38. mesefilm (válaszként erre: 15. - Pinkyke)
2011. júl. 27. 15:12
Szia! Elküldenéd nekem is az oldal címét. Köszönöm
2011. júl. 15. 12:10

Nyílván vannak a könyvben kiegészített dolgok,amik regényszerűvé teszik az egészet,de abban biztos vagyok,hogy az alap az igaz.

Hogy miért nem száll ki több száz millió után is?(A milliárdos miért nem vonul nyugdíjba,mikor már az ükonokái is vígan elélnének a pénzéből..?)Talán azért,mert ezt nem csak a könyvből lehet tudni,azok akik egyszer elkezdik,nagyon nehezen szállnak ki,hiába érték már el az eredeti céljukat,többet és többet akarnak.Ez a nő is a pénz megszállotja lett,amit,mivel vagy 30*leírtak a könyvekben,szerintem fel lehet fogni.Nem csak a prostik esnek ebbe a csapdába,akárki mást akit megcsap a milliók/milliárdok szele.És neki az élete értelme,a szenvedélye is ez:a pénz.Én is csak ezt hajtanám ilyen esetben eszeveszett módon.

Teljesen képes vagyok azonosulni az érzéseivel,vagy a nem létező érzéseivel,a gondolataival vagyis az ilyen életet élő nőkével.És nem azért mert romlott vagyok.Ezt a munkát csak így lehet csinálni,hogy felülemelkedsz önmagadon,és elnyomsz minden érzést ami benned van.Legalábbis én csak így tudnám.

Az meg hogy lenézi...nem csak a luxusprostik,de rengeteg,csak szimplán elkényeztetett,kitartott feleség is lenézi a "szegényebbet".Meg a férfiak is ugyanúgy,sőt az még az egyszerű polgári középosztályban sem szokatlan,akik azt hiszik a pénz a mértéke az ember értékének.Sok embernek elveszi az eszét a pénz.De szerintem ezt nincs ember,aki ne tapasztalta volna a környezetében.

De mint látszik,Szofi is csak egy ember,aki akármilyen erősnek is hiszi magát,nem megdönthetetlen.


Ez a világ,a felső tízezer világa,tényleg annyira távoli egy egyszerű halandónak,hogy meg is értem,hogy valaki ezt fel sem tudja fogni,hogy bizony vannak helyek,ahol ezen a sztorin meg sem rebben az ember szeme,mert ebben él.

36. 02ee9fdadf (válaszként erre: 35. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 8. 23:14
Természetesen ezt Szofira értem, nem az átvitt értelmű ismerősödre. De talán ő sem foglalkozik annyira a véleményekkel.
35. 02ee9fdadf (válaszként erre: 34. - 474687f420)
2011. júl. 8. 23:10
Ő is bátran felháborodhatna, de nyilván nem törődik ilyen dolgokkal. Talán ezt kicsit eltanulhatnánk tőle... Nem tudom már, pontosan hogyan fogalmazta meg, de nemrég olvastam tőle, hogy tessék, le lehet köpni, ő inkább foglalkozik addig a következő 1000 euróval...
34. 474687f420 (válaszként erre: 31. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 8. 22:27
Ebben igazad van, én mondjuk nem nézem le őket, csak egy kicsit felháborodtam, hogy még ő néz le.Szl kivétel vagyok.Sőt amikor először hallottam, hogy mit csinál, legszivesebben kifaggattam volna, mert érdekesnek találtam, persze ő nem tudta hogy tudom.
33. 02ee9fdadf (válaszként erre: 21. - Pinkyke)
2011. júl. 8. 20:31
Azért annak a lehetőségét se zárd ki teljesen, hogy mégsem luxusprosti egy olyan lány, akinek ilyen dolgai vannak... :D
32. 02ee9fdadf (válaszként erre: 31. - 02ee9fdadf)
2011. júl. 8. 20:26
* Legyenek azok
31. 02ee9fdadf (válaszként erre: 30. - 474687f420)
2011. júl. 8. 20:26
A "barátnők, feleségek" is elég gyakran, elég nagy százalékban lenézik a prostituáltakat. Legyen azok útszéliek, lakásosok, felső kategóriások... Tisztelet a kivételnek!
2011. júl. 6. 19:35

Szerintem kicsit több a valóságtartalma mint 5%, de tényleg túl sok a véletlen, a szerelme nője vizsgálta a tesztet, stb.Viszont ezek a nők tényleg így élnek és még élvezik is.Nekem is van egy átvitt ért.ismerősöm, aki ezt csinálja.Csak ő nem váltogat ilyen gyakran.Neki az egyik bérelt egy luxuskérót, kapott autót a segge alá, viszont most állítólag beleszeretett abba,akivel közben volt ezért dobta a vén, családos milliárdost aki főleg eltartotta és állítólag most csak egy van neki aki csak milliomos. Ez is kitartja de néha egy dugás erejéig van neki más ha úgy gondolja kevés pénzt ad neki a nagy szerelme! Délben kel, edzés, szoli stb. Este jöhet a móka.

Kedves Norbi, már az első hozzászólásod után látszott, hogy nem olvastad a könyvet, de az sajnos igaz, hogy még ők nézik le a "barátnőket, feleségeket".Ezt én is tapasztaltam.A luxusprosti aki ugye egy ismim ismije, épp ott volt, amikor mi is, hát hogy is mondjam, átnézett rajtunk.Lehet neki milliós tatyója, meg pnanyaló kutyája, meg luxuskérója, azt bármikor kivehetik a kis formás segge alól!Nekik nincs család, szerelem, hát nem tudom?Én akkor is többre tartom magam egy ilyennél és nem tudom sajnálni.Azt igen, aki kiáll a sarokra mert ételre vagy a gyerekre keres, de ezeket senki és semmi nem kényszeríti.

29. dd76b862ba (válaszként erre: 28. - Hoaxnorbi)
2011. júl. 6. 14:16

Köszönjük mélyreható, részletes hozzászólásodat és hogy megosztottad velünk ebbéli tapasztalataidat.


Egyébként, az első hsz-om óta elolvastam mind2 könyvet...már biztos vagyok benne, hogy a valóságtartam kb.5% lehet. Nyereségvágyból elkövetett regényírást sejtek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook