Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szalagmunka baromfifeldolgozóban fórum

Szalagmunka baromfifeldolgozóban (beszélgetős fórum)

2017. márc. 13. 14:33
Gyáron belül a legócskább helyről kopnak ki leggyorsabban az emberek. Újként oda kerülhetsz először.
2017. márc. 13. 11:42
nem csak a hideg miatt, de a bőrbetegségekre aki érzékenyebb, jobb ha nem megy baromfifeldolgozóba. Anyám körmei teljesen tönkrementek ott, és amíg ott dolgozott, állandóan gombás volt a keze, folyamatosan :(
2017. márc. 12. 09:43

Azert ilyen helyeken a torzsgarda, akik konnyebb helyen dolgoznak, nehogy azt hidd, hogy csak ugy hagyjak, hogy valaki helyere betegyenek. Ahol munkaero hiany van, oda fognak betenni.

Tulora anyameknal rengeteg volt. Volt, hogy reggel 5kor elment es este 8kor jott haza. Es azt vegig kellett nyomni. Mondjuk ok penteken nem dolgoztak.

2017. márc. 12. 09:10
Azért az attól is függ milyen munkákra vagy esélyes, hogy felvesznek.
2017. márc. 12. 06:58

Gondolom hogy nehéz főleg a monoton munka.Meg hogy állni kell egész műszakba.

Több munkafolyamatot kellene megtanulni,hogy több helyre tudjanak tenni ha kell.

Alapvetően azt sem tudom mit csinálnak kézzel és mit gépesítve.

2017. márc. 12. 06:56
Nem, de dolgoztam már utcai árusként(télen is kint).Ahol ugye elég sokszor a minuszokba kellett melózni
2017. márc. 12. 06:55

Errefele sajnos minimálbérért dolgozhatsz ha szerencséd van.(127.500)

Ha nem akkor közmunkásbérért dolgoztatnak,az meg még kevesebb...

2017. márc. 11. 19:44

Nagyon nehez. Anyukam dolgozott ott. Fizezes még csak-csak, mert be voltak jelentve, tulora stb., de nehez munka. A vicc az, hogy a fiatalok mindig ott hagytak rovid idon belul, csak szivos "oreg rokak" nyomtak ezerrel, akik lassan mind nyugdijba mentek szerencsere.

Anyukamnak muteni kellett a kezet, annyira igenybevette a késezes, hogy mar alig birta emelni a karjat. Iszonyat volt, orulok hogy nyugdijba ment.

2017. márc. 11. 17:36
Ha most nem hidegben dolgozol gondold ezt át alaposan .
12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Lajos39)
2017. márc. 11. 07:48
Mint az időjárás: itt-ott... lehet hogy ott jobban teljesít, mint itt
2017. márc. 11. 06:54
A 170 bruttó elég halovány pénz manapság.De tudom, Magyarország jobban (???) teljesít...
2017. márc. 11. 06:48
Én épp ettől tartok...a tartós hideg tönkreteszi az izületeket :(
2017. márc. 10. 20:05
Ennyire szerintem nem :( Ha tartósan hidegben kell dolgozni az nem éppen egészségbarát. Főleg ahol folyamatosan vegyszereket és vizet is folyatnak és a gumicsizma is a munkaruha része.
2017. márc. 10. 16:40

Köszi a válaszokat! :)

Szalag mellett dolgoztam már,csak nem hús ágazatban. Ott is volt hajtás,ráadásul 12 órában.

A fizetés 170.000 Ft bruttó ami elérhető + cafeteria,legalábbis így hirdetik...

Jelenleg ennél jóval kevesebbet keresek igaz 8 órában.De mint tudjuk a pénz beszél...

7. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2017. márc. 10. 15:10

Egyedülálló anyuka 2 gyerkőccel, azt mondta egyszer, nem is menne máshova dolgozni. Ott legalább tudott annyit keresni, hogy mindig meg tudta venni, ami kellett a srácoknak.

A másik onnét ment nyugdíjba, kb. 10 évet húzott le, hívták, maradjon még, csupa ízületes a lába. Mert ugye ott nem fűtenek, és köves minden helyiség...azóta még itthon is télen dupla zokni kell.


Aki viszont ügyes, és átrakják a májtisztító részlegre, jelentősen megugrik a fizetése, mert az erektől megtisztított máj exportra megy, minőségi munka!

2017. márc. 10. 14:16

Mindenkinek annyi éri meg, amennyire rá van szorulva a pénzre. Biztos nem túlfizetett, hiszen többeknek nincs munkája, nem hiányszakmáról van szó.

Voltál már ilyen üzemben, én csak látogatóként,végignéztem ahogy a kamionról felakasztgatják a baromfikat, átmennek a sokkolón (kábítón) , elvágják a nyakukat, forrázón, kopasztón mennek át, aztán kezdik belezni, darabolni őket. A végén csomagolják, dobozolják.

Ha nagyon-nagyon kellene a pénz biztos dolgoznék ott is, de számomra rettenetes volt az az idő, amíg ott voltam és engem a szag zavart a legjobban, nem mellesleg utálok húshoz érni. Monoton munka egy-egy fázis, de lehet cserélgetik, fogalmam sincs.

Sok sikert hozzá!

2017. márc. 10. 13:38

Én is dolgoztam ilyen helyen diákként rengeteg évvel ezelőtt. Nem volt könnyű, de kibírtam, pedig senki sem kötelezett rá, csak jól jött a zsebpénz. Ha megélhetéshez kell, akkor meg pláne ki kell bírni!

Nem volt akkor sem semmi bajom a baromfi hússal, és utána sem, technológiai fegyelem volt, ha valakiben így vetődik fel a kérdés. Amúgy meg a polcon becsomagolt hús is élő állat volt valamikor...

2017. márc. 10. 13:12

Egyátalán fogod-e bírni?

Mennyire vagy megszorulva anyagilag?

Agyonfizetni nem fognak.

Aki onnan ment nyugdíjba, évekig nem evett baromfihúst - még libamájat sem.

2017. márc. 10. 13:06
Én diákmunkán voltam 2 nyáron baromfiüzemben. A szalag mellett brutál volt, nagyon gyorsan kellett csinálni, a hátam leszakadt közben. Van aki jól bírta, de aki nem ilyen munkára van kitalálva, annak szenvedés. Ráadásul mi diákok több pénzt kaptunk, mint az ott dolgozók. De ennek már kb. 7-8 éve, azóta a gyár felszereltebb lett, a túlóra meg kötelező lett.
2017. márc. 10. 12:59
Mennyiért érdemes? Kérdés, hogy mennyire vagy rászorulva! Szalag mellett ne várj nagy fizetést! Én dolgoztam szalag mellett cipőgyárban jó régen, nem voltak túlfizetve.
2017. márc. 10. 12:16

Valakinek tapasztalata ebben a munkakörben van-e?

Mennyire nehéz munka? Mennyi az a bér amiért h-P napi 10 órát érdemes ebben a munkakörben dolgozni?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook