Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szalagavató-felesleges pénzkidobás? fórum

Szalagavató-felesleges pénzkidobás? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
119. bdb6e4b3e4 (válaszként erre: 117. - 7b794cb8a8)
2012. okt. 1. 10:35
Nem kell kisestélyibe bújni, legalábbis nálunk nem volt ez divat 3 éve. Nőknek csinos ing/blúz és szoknya, vagy pedig egy szép egybe ruha. Férfiaknak azért az öltöny a divat, de legalább egy nadrág és ing.:)
2012. okt. 1. 10:31

Szerintem a Gyermekek Többségének nem.

Örök Élmény lehet a további Életükre,Életükben.

Igaz nem olcsó mulatság.

2012. okt. 1. 10:28

Sziasztok!

A fiamnak decemberben lesz a szalagavatója én csak arra lennék kíváncsi hogy a szülőknek, vendégeknek hogy illik öltözni erre az alkalomra.?

köszönöm

2012. szept. 4. 17:00

Barátnőm lányáéknak a szalagavató miatt 3 ruha kellett: egy fehér báli, a tánchoz, ami a betanított tánc, amit osztálytárssal adnak elő. Egy másik báli (!) ruha az apukával való tánchoz. És egy after party ruha, ami egy kisestélyi, utána a bulihoz.


Egyik ügyfelem lányának is akkor volt a szalagavatója, a pasi azt mondta, 80 ezerben volt.


Az én lányom már most mondja, hogy nem fog táncolni. Okos, mint a nap, csinos is, de ritmusérzék nulla:))) (Hát nem lehet minden tökéletes.)

115. 76603d8a63 (válaszként erre: 114. - A47e55f216)
2012. szept. 4. 16:47
Szerintem nincs nagy különbség a szalagavatós és menyasszonyi ruhák között. Maximum annyi, hogy a keringő ruhák letisztultak, nem annyira díszítettek, és kevesebb bennük a csipke. Én többet is felpróbáltam, mielőtt döntöttem volna. Arra gondolj, hogy főleg táncolnod kell benne! :) Szóval nézd meg, mennyire esik le a pánt nélküli, és az alja meddig ér le. Mondjuk ezt általában 1-2 nappal előtte igazítják rád.
114. a47e55f216 (válaszként erre: 113. - 76603d8a63)
2012. jún. 26. 12:13

Dehát a narancssárga-fekete kombináció nem is ünnepélyes!!! Gondolom nem örültél neki te sem :( Szerintem nálunk a ballagásra rendes ünneplős ruha lesz, legalábbis a felettünk járóknak mindig így volt.

Külsős biztos hogy fog kelleni, mert sokkal több csaj van az osztályunkban mint pasi. :P

Van különbség szalagavatós és a menyasszonyi ruha között? Mire kell figyelni a kiválasztáskor? Honnan tudnánk ilyen csoportos kedvezményt szerezni?

113. 76603d8a63 (válaszként erre: 112. - A47e55f216)
2012. jún. 21. 16:01

Találjátok ki, milyen zenére akartok táncolni. Osszátok el a fiúkat és a lányokat, hogy megnézzétek, kell-e külsőst hívni. Járjatok utána a különböző akcióknak: sokan hirdetnek előfoglalási vagy csoportos kedvezményt pl. szalagavatós/keringő ruhára, osztálytáncra, videóra stb.

Ami még nagy dilemma, az a ballagási öltözet/anyag kitalálása. Nekünk ezzel vagy két hónap elment. Végül narancssárga-fekete mellett döntöttek!!! Borzasztó kombináció volt rossz anyagból :(

2012. jún. 20. 11:30

Sziasztok

Az érdekelne, hogy a szalagavatóra milyen előkészületek szükségesek? A ruha, cipő, osztálytánc, eddig tudom. Na és a többi?

2010. okt. 8. 18:26
Jó dolog a szalagavató, csak hát igen, mára már elég nagy pénzkidobás. Az én osztályomban is vannak olyanok, akik jó ürügynek tartják arra, hogy rongyrázzanak, de hát sajna nincs mit tenni. Jó egynek, jövő héten túl leszek rajta, csak az előkészület fárasztó.
110. lilcsi1
2010. okt. 5. 17:31
Ez egy örök emlék marad a gyerekeknek. Én is szívesen emlékszem vissza az enyémre. (Egyébként a hétvégén lesz az osztályomnak a szalagtűzője.:)
109. cae1442d98 (válaszként erre: 108. - Gyöngyszemü)
2010. okt. 3. 15:05
nálunk is így van.de már csak 6 hónap és VÉGE!
108. gyöngyszemü (válaszként erre: 103. - Orsi86)
2010. okt. 2. 18:33
Én nem a más gyerekére értettem hanem a jóédes anyukájára! Aki a szülőin felvetette, hogy legyen ilyen... aki biztos nem bérből és fizetésből él, hanem nemtudja hovatenni a pénzét és aztgondólja hogy minden szülő megteheti ezt a pénzkidobást egy egyszerű ballagásra....
2010. okt. 1. 18:46
A napokban láttam a kölcsönzőnél kiírva, hogy 10-15 ezerért adják a szalagavató ruhákat, tavaly még 5 ezerért hirdette hónapokon keresztül.
106. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 105. - A14deb9047)
2010. okt. 1. 18:40
:))) - az Úrhatnám polgárt ő fordította magyarra. Kizárólag miatta élvezhető a darab :))
2010. okt. 1. 18:35

Sznob. Aki fennhéjázó, előkelősködő, nagyképű, urizáló, műveltnek akar látszani stb. De ezt jelenti, valóban? Csak ezt?

Eredeti jelentetése: snob (in dictionary.com), snob (in wiki)


Elterjedését köszönheti - W. M. Thackeray-nak köszönheti:


Thackeray értelmezésében a sznobra a törtetés és a szervilizmus egyaránt jellemző (ahogy az egyszeri pusztai magyar keresetlenséggel mondja: „lefelé tapos, felfelé nyal”), tehát nem a társadalmi pozíció, hanem a magatartás a meghatározó. Magyar monográfusa, Taxner-Tóth Ernő úgy véli, hogy az angol író szerint aki alantas módon (például szolgalékűen, önzően) imád alantas dolgokat (például tekintélyt, pénzt, rangot vagy módit), az a sznob.


(A még korábbi eredetről - miszerint a sine nobilitate (nem nemes) kifejezésből származna - erősen megoszlanak a vélemények)


Mégis, miért használom/juk olykor pozitív értelemben?


Nem Thackeray korában és nem Angliában élünk. Kit tartunk ma magyarhonban sznobnak? Jelentésárnyalatban persze ma sincs hiány, de most már elsősorban nem a high society használja a szót a felkapaszkodni vágyókra, hanem „klubon kívüliek” a szerintük „klubon belüliekre”, így a fogalom kis hazákban kapott egy sértett és irigy proli tónust. A mai köznyelvben elsősorban nem az a sznob, aki alantas módon imád alantas dolgokat, hanem például az, aki olvassa a Sznobok könyvét. Egy a kevesek közül.



A szótárak meghatározásai szerint sznob az, aki felszínes érdeklõdést tanúsít minden modern és társadalmilag elõkelõ dolog iránt, különösképpen a kultúra és a mûvészet terén. Az ilyen jellemzések súlypontja nyilvánvalóan a „felszínes” szón nyugszik. Azzal, hogy valakit sznobnak nevezünk, nem azt állítjuk, hogy nem kvalitásos vagy éppen rossz dolgok mellett áll ki (a sznobok rendszerint kifinomult érzékkel rendelkeznek minden iránt, ami jó lehetne), „csupán” tudtul kívánjuk adni, hogy az adott ember – tõlünk eltérõen – elismer, dicsér és népszerûsít valamit, amihez az ég adta világon semmit sem ért. Másképpen szólva, a sznob szóval kifejezzük a felsõbbrendûségünket butuska embertársunk fölött, aki – bár a mûvészetnek szenteli magát – korántsem ért hozzá oly jól, mint mi.


(...)


Csupán egy maroknyi olyan ember él, aki egy adott társadalomban egészen a mûvészetnek szenteli magát, és azt csaknem teljességében érti is. A sznob pótolhatatlan szerepe abban áll, hogy hidat képez e kicsinyke csoport és a lakosság fennmaradó része között.



(in: Pavel Jamusek: Az eltűnt sznob nyomában )


Borsznobnak például azt nevezzük, aki nem éri be 3-400 forintos, bornak nevezett izékkel, hanem kóstolókra jár, pincészeteket látogat, borászokkal ismerkedik (és tudja a terminus technicu-st :)) - annak ellenére, hogy nem borász?


Hmm?


Kultúrsznobnak meg azt, aki művészmoziba jár, finn (spanyol, magyar stb) filmekre (gyakorlatilag bármi nem hollywoodira)?


Aki Coelho meg El Camino mellett (helyett) hallott Viktor Pelevinről, olvasott már Parti Nagy verset?

2010. okt. 1. 18:29
azt gondolom nem ..örök emlék...inkább..
103. Orsi86 (válaszként erre: 102. - Gyöngyszemü)
2010. okt. 1. 18:22
Neharagudj, de megdöbbenve olvastam ,hogy édesanya létedre más gyermékéről milyen szavakat mondasz. Én megértem,ha nemtetszik amit a lányok művelnek és biztosan igazad is van,hogy túl nagy felhajtást csinálnak,de mégsem kéne le "sznob p...zni" őket. Nagyon elszomorított,hogy egy felnött nő ilyet ír.
2010. okt. 1. 17:53
Tök felesleges pénz kidobás!!! Nálunk a fiam 8.os a ballagásra is szeretne néhány sznob p... hogy legyen tánc meg mindenféle nagy felhajtás... lányoknak abroncsos ruha kölcsönzés.... MINEK???? :-((( MIBŐL? :-(
101. cae1442d98 (válaszként erre: 100. - Orsi86)
2010. okt. 1. 16:27
nekem szenvedés
100. Orsi86
2010. okt. 1. 16:26
Az én szallagavatóm egy nagyon jó élmény volt. Épp a napokban néztem a dvd-t róla. Már eleve a tánc betanulás nagyon összekovácsolta a társoságot, jó buli volt. Hogy pénzkidobás-e? Hm, én nem költöttem túl sokat. A tánctanár osztálypénzből ment. Csak a ruhára kellett költeni, de az is kb 20.000-ből megvolt. Aki szereti az ünnepeket, bulikat, felhajtást annak tetszik aki nem annak szenvedés.
99. cae1442d98 (válaszként erre: 98. - Cae1442d98)
2010. okt. 1. 16:20
lehet,a bamkett is ott lesz,ahol a decemberi rongyrázás
98. cae1442d98 (válaszként erre: 97. - Viva70)
2010. okt. 1. 16:18
el sem merem képzelni,bár az abból szokott állni a sulinkban,hogy köbejájuk az oszátlyokat,igazgatói beszéd és ennyi,de ahogy az osztálytársaimat ismerem,itt is a határ a csillagos ég lesz,szerenádról,benkettről meg ne is beszéljünk
97. viva70 (válaszként erre: 96. - Cae1442d98)
2010. okt. 1. 16:16
Akkor vajon mi lesz majd a ballagáson? Bár nekem is van olyan ismerősöm, ahol 70 fős ballagás volt tartva.
96. cae1442d98 (válaszként erre: 95. - K_nm)
2010. okt. 1. 16:15
ja,nálink meg valaki viszi az egész rokonságot,komolyan,egy nagy lagzi lesz
95. k_nm
2010. okt. 1. 16:13
igen, én is úgy érzem, hogy ez már csak rongyrázás a javából. Én lassan 10 éve, hogy ballagtam, de nálunk is már jócskán ment a felesleges pénzszórás. Pedig nálunk semmi hotel, meg menyasszonyi ruha...helyi sportcsarnok, bérelt estélyi meg palotás ruha, az soztálytánchoz meg egy fehér ing és egy fekete nadrág kellett (zsidótánc...imádtuk). A szalagot meg a müsor elött tüzték fel, az iskola dísztermében, csak mi voltunk ott. Egyenruha elsötöl kezdve volt, így az nem volt kérdés, mire tüzik...
94. viva70 (válaszként erre: 93. - Cae1442d98)
2010. okt. 1. 16:13
Sajnos igen.:(
93. cae1442d98 (válaszként erre: 92. - Viva70)
2010. okt. 1. 16:13
igen,de ilyenek közt nehéz,ahol 18.szülinpra,jogsi,kocsi és egyebet kap a gyerek
92. viva70 (válaszként erre: 91. - Cae1442d98)
2010. okt. 1. 16:11
Azért egy arany középutat meglehetett volna találni.
91. cae1442d98 (válaszként erre: 90. - Viva70)
2010. okt. 1. 16:10
nem hiszem,meg sem kottyanik,hetente Operettszínház,ezzel vág fel egyik osztálytársam hetente
90. viva70 (válaszként erre: 89. - Cae1442d98)
2010. okt. 1. 16:09
Sajnos egyesek fel sem fogják mekkora teher az egyik-másik családnak.:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook