Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás, válás... fórum

Szakítás, válás... (beszélgetős fórum)


26. Nóra 2012 (válaszként erre: 25. - 76c87e32e1)
2015. aug. 5. 11:18
Milyen igazad van! Csak addig még olyan hosszú az út... :-) De meg kell éljem minden fájdalmát, hogy utána tudjam értékelni a jót! Hisz ezek után már csak jó jöhet.
25. 76c87e32e1 (válaszként erre: 23. - Nóra 2012)
2015. aug. 5. 09:14
Próbáld úgy felfogni, hogy ez az ember nem ér egy fabatkát sem, és ha túljutsz a válás okozta fájdalmakon, örülni fogsz, hogy lesz esélyed jobbat találni.
24. Shadow Angel (válaszként erre: 23. - Nóra 2012)
2015. aug. 5. 08:37
:(
2015. aug. 5. 07:46

Tegnap voltam a bíróságon, bőgve jöttem ki. :'(

Hogy tud ilyen könnyen lezarni egy férfi egy házasságot? Miért nem hianyzik neki a gyereke? Hogy tudja úgy élni az életét, mintha mi nem is léteznénk? :-(

22. Nóra 2012 (válaszként erre: 21. - Veroniks22)
2015. aug. 4. 07:21

Az ünnepek, évfordulók megjobban megnehezitik a helyzetet. A kislányomnak júliusban volt a nevnapja, az apja fel sem köszöntötte. De az még rosszabb volt, amikor lázas volt, mert akkor sem érdeklődött utána! Amíg együtt voltunk, mindig azt hallgattam, hogy az ő gyereke nem fog apa nélkül felnőni, sose fogja elhagyni, stb.. Ehhez képest jól eltűnt az eletünkből!

Neked a mai nap nem lesz egyszerű, de próbálj erős maradni!

2015. aug. 3. 22:26
Elvira 3 volt majusban. Miutan kimondtam, hogy valjunk, utana egy hetre kb megjartuk a mediatort kulon-kulon es egyutt is. Mikor onnan hazamentunk valahogy mindketten felszabadultunk, hogy vege es normalizalodott a viszonyunk, de bennem olyan sebeket ejtett, hogy nem tudok atlepni rajta es ujrakezdeni. Tudom, hogy a valtozas csak par hetig tart. Mondja, hogy szeptemberig meg meggondolhatom magam, de nem hiszem, foleg, hogy remelem a hetvegen el tudunk koltozni. Holnap lesz a hazassagi evfordulonk. Remelem nem keszul semmivel (nem szokott), mert en ezt most nem unneplem. :-(
20. Nóra 2012 (válaszként erre: 16. - Veroniks22)
2015. aug. 3. 19:14
Mennyi idő után ébredt rá, hogy elveszithet és nem akarja, hogy elmenj? Hány éves a kislány?
19. Nóra 2012 (válaszként erre: 18. - Shadow Angel)
2015. aug. 3. 19:12

Igen,ő is ezt mondta mindig, bocsi, csak telefonról írok...

Nála is minden baj volt, még ha a konyveloje szólt, hogy vinni kéne a papírokat, akkor is baj volt, mert mindenki beosztja az idejét! Szánalmas!

18. Shadow Angel (válaszként erre: 17. - Nóra 2012)
2015. aug. 3. 19:00

Nálunk csak úgy hangzott el, hogy "nekem mindig mindenki megmondja mit csináljak, csinálhatok".


Igen, az sokat elárul, ha nem keresett az elmúlt egy hónapban. Ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert tényleg sokat van a gyerekkel az apja, és nagyon kötődnek egymáshoz.

17. Nóra 2012 (válaszként erre: 15. - Shadow Angel)
2015. aug. 3. 17:36

Ismerős ez a mondat, hogy "nekem senki ne mondja meg mit csinaljak"!

Nem igazán emlegeti az apját, nem hianyzik neki, ezek szerint nem volt meg az igazi kötődés.

Ezek után nincs is szándékomban odaadni neki a kislányt, hisz bizonyított eleget az elmúlt egy hónapban, nem érdeklődött utána.

16. veroniks22 (válaszként erre: 12. - Nóra 2012)
2015. aug. 3. 14:38
Az elmult 2 evben teljesen egyedul voltam mellette, igaz, hogy programozo, de tulzas nelkul mondom, hogy napi 10-12 orat jatszik. Eddig biztam benne, hogy csak ideiglenes, de eddig tartott a turelmem, mivel nem akar valtoztatni. Kepes volt 2 hetig hozzam se szolni, ha en nem szoltam, csak kb egy sziat. Javasoltam parterapiat, mert egyebkent jo ember, de rogton kizarta. Erre mondtam, hogy valjunk, o belement. Persze mostmar visszacsinalna, de semmi nem valtozott. :-( Kepes volt es nem jott el a sajat nagybatyja eskuvojere, egyedul mentem a lanyommal es o otthon jatszott. Szoval nem akarok belehalni mellette a maganyba.
15. Shadow Angel (válaszként erre: 8. - Nóra 2012)
2015. aug. 3. 14:21

A sose csinálhat azt, amit akar mondat nálunk is megjelent a vita hevében, bár más összefüggésben.

(És a mindig mindenki megmondja mit csináljon)


A kislányodnak nem hiányzik apukája?

14. Shadow Angel (válaszként erre: 13. - Nóra 2012)
2015. aug. 3. 14:18

Szerencsére van segítség, szüleimhez költöztünk haza, most intézem a saját lakást éppen.

A kicsi bölcsődébe jár, én dolgozom négy órában.


Sok kis apróság vezetett ide, ami az enyhén illuminált állapotban történő majdnem tettlegességig vezetett. Azt pedig soha, senkinek, semmiért nem tűröm el. Nem óhajtottam úgy élni, hogy azt kelljen néznem, mikor, mit és hogyan merjek hozzá szólni, vagy mikor kapom az első pofont. Illetve úgy, hogy bármikor elzavarhatnak a "saját otthonom"-ból.

Így az első előtt léptem, mikor még csak ráutaló magatartást tanúsított.

13. Nóra 2012 (válaszként erre: 10. - Shadow Angel)
2015. aug. 3. 14:05

Hogy éled meg a mindennapokat egyedül egy kicsivel? Van segítséged?

Mi vezetett idáig nálatok?

12. Nóra 2012 (válaszként erre: 9. - Veroniks22)
2015. aug. 3. 14:03

Nálatok mi volt a gond, miért mentetek külön?

8-10 év az nagyon sok idő, én még ezt a 4 évet is szörnyű nehezen tudom feldolgozni, igaz még csak egy hónap telt el mióta elköltözött. :-(

11. nefaria (válaszként erre: 5. - Nóra 2012)
2015. aug. 3. 13:53
Ebből a szempontból (adósság mint közös vagyon része, másik házastárs adósságáért való felelősség) az életközösség megszűnése számít. Tehát ami már most az ő adóssága, azért a közös vagyonból rád jutó rész erejéig akkor is felelsz, ha nem akarsz :( (néhány kivételtől eltekintve) Ennek a felelősségnek és a házastársi vagyonközösségnek mind negatívumok (tartozás), mint pozitívumok (tehát szerzemény) szempontjából az életközösség megszakadása a naptár szerinti vége. TEhát majd ha beadod a keresetlevelet, írd bele, hogy mikor szakadt meg az életközösség. Ez lehet az elköltözésének napja, de ha az életközösség a szó szoros értelmében hamarabb megszűnt, akkor azt. Mondok egy példát: egy barátnőm és az élettársa most költöznek szét, de már kb. 3 éve csak egy lakásban éltek, de érzelmileg-gazdaságilag elkülönülten, "egy fedél alatt". Az ő esetükben tehát kb 3 évvel ezelőtt szűnt meg az életközösség. Remélem segítettem.
2015. aug. 3. 13:29

Bár én nem válok, mert szerencsére nem házasodtunk össze, de nemrég költöztem el gyermekem apjától.

Egyik napról a másikra (szinte egyik óráról a másikra) alakult ki olyan helyzet, amire azt mondtam, hogy tarthatatlan.

Szerencsére apának jó apa, hiszen egy hét alatt a 22 hónapos kisfiunk már 2 délutánt, plusz a hétvégéből a szombat délutánt és a vasárnapot ott töltötte nála.


A többi pedig majd kiderül.

Jövő héten adom be a papírt a bíróságra (biztonsági alapon) a láthatásról és a gyerektartás megítéléséről, bár lényegében már mindenről megegyeztünk.

2015. aug. 3. 13:09

Holnap lesz/lenne a 8. Hazassagi evfordulonk es karacsonykor lennenk egyutt 10 eve. :-(


Igen, szornyu mikor a gyerek probalkozik es lepattintjak a virtualis vilagert. Utana meg nem erti, ha veletlen atmegy hozza jatszani, akkor miert mondja a Lany, hogy "hagyjal beken". :-(


Az adossagrol szerintem minel hamarabb irass vele ugyved/mediator elott egy nyilatkozatot, hatha akkor nem rajtad probaljak meg behajtani.

8. Nóra 2012 (válaszként erre: 7. - Veroniks22)
2015. aug. 3. 08:06

Hú hát akkor Neked nem lehet könnyű! A számítógép nálunk is minden nap a főszereplő volt és ha mertem érte szólni, az volt a válasz, hogy ő sose csinálhat azt, amit akar. A kislánya meg folyamatosan próbálta felkelteni a figyelmét, de nem érdekelte. :-( Mint ahogy azóta sem, egyszer találkoztak mióta elkoltozott.

Ti meddig voltatok együtt?

2015. aug. 2. 20:50
Raadasul mi meg nem is koltoztunk kulon es o nem akar valni, igy eleg sokszor megingok, de ki kell tartani, mert csak pillanatnyilag tud valtozni, hosszu tavon elso a szamitogep... :-(
2015. aug. 2. 20:48
Minel hamarabb add be a keresetet, merten julius 1en adtam be es szept 9 az 1. targyalas idopontja. Mivel van gyereketek ezert nektek is lesz 2. Targyalas is, mert kotelezo. Mi mediator segitsegevel inteztuk a keresetlevelet es a kapcsolattartas formai reszet. Igaz, hogy 32.000 volt, de tuti formailag minden jo. A vagyonmegosztast meg ugyvednek kell csinalnia. Ha erdekel barmi irj nyugodtan,kitartas!
2015. aug. 2. 20:36

Sürgős lenne az anyagiak miatt. Nem szeretnék helyette kifizetni semmilyen adósságot. Az lett volna a csoda, ha legalább a válást intézi, de még ezt a terhet is az én vállamra teszi! :-(

A pénzt nagyon tudja szórni, de a gyerekének már két hónapja egy fillért sem adott.

2015. aug. 2. 20:16
Add be a kérvényt. Nem lesz könnyű, detúl kell élni és kész.
3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Nóra 2012)
2015. aug. 2. 19:31
... ha neked sürgős a válás, akkor add be és ne várj a férjedre. Férfiak max. akkor lépnek, ha már készen van a következő élet.
2015. aug. 2. 19:07

Szia

Hasonló cipőben járok, én is válni készülök. Már kerestem hasonló topikot, örülök, hogy megnyitottad. :) Nehéz ezen az időszakon átmenni. Te mennyire vagy egyedül? Van segítséged?

2015. aug. 2. 18:17

Sziasztok!

Egy hónapja költözött el a férjem, jövőhéten adom be a válópert. Nincs harmadik (legalább is nem azért ment el), hanem az éretlensége és önzősége miatt. Van egy két és fél éves kislányunk, aki azóta nem igazán érdekli. Persze tudom, hogy egy éretlen embert egy gyerek nem fog megváltoztatni, de az elején nagyon nem láttam a lényeget és vakon bíztam benne és egy jó házasságban.

A válópert nem akarja beadni én viszont sürgetném a dolgot, mert elég nagy adósságba keveredett.


Nagyon nehéz lesz nekem végigcsinálni lelkileg a válást és az azzal járó dolgokat, hisz én ezt nagyon nem akartam!


Biztos vagyunk itt egy jópáran, akik hasonló cipőben járnak, velük szeretnék elsősorban eszmét cserélni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook