Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozathoz szinopszis, összefoglaló fórum

Szakdolgozathoz szinopszis, összefoglaló (beszélgetős fórum)

2009. szept. 23. 11:46

Én is úgy tudom, hogy a bizottság csak ezt fogja elolvasni, ezért lenne fontos, hogy olyan legyen ami egyértelmű, átlátható, érdekes.

Ez csak nekem olyan nehéz?

Ezt úgy kell elképzelni, hogy felvetem benne a problémát, miért probléma, hogy alakult ki, majd a végső következtetést, hogy minden milyen szép és jól alakult?

5. Babcsosz (válaszként erre: 4. - OlíviaAnna)
2009. szept. 23. 11:43

A téma egy vállalkozás tevékenységének elemzése. Új tevékenységet vett fel és azt mutattam be, mit jelentett ez a vállalat gazdasági helyzetére. Bla, bla, bla...

Szóval száraz, sokak számára nehezen érthető.

2009. szept. 23. 10:50
Egyébként mi a témád, ha nem titok?
2009. szept. 23. 10:49
Tartsd szem előtt, hogy sokan csak a szinopszist fogják valaha is elolvasni. Pl. államvizsgán a bizottság egyes tagjai valószínűleg csak azt olvassák el, vagy épp csak rápillantanak, hogy képben legyenek a védésednél és fel tudjanak tenni kérdéseket. Tehát minél magvasabban fogalmazd meg, tartalmazzon minden fontos tézist. Good luck!
2. Serry (válaszként erre: 1. - Babcsosz)
2009. szept. 23. 10:25

A témádtól is függ. De az elején illik felvetni néhány hipotézist amit bizonyítani akarsz illetve vizsgálsz a szakdolgozatban. Aztán feltünteted az eredményeidet ami a saját munkád ugye. Az összegében pedig leírod, hogy mennyire váltak be a reményeid és a hipotéziseid mennyire bizonyítottak. S írhatsz rövid általánosságokat is ha esetleg a vizsgálat közben új info derült ki valaki hasonlót írt és az ő eredményed is érdekesek a téma szempontjából. ill leírhatod,hogy mi érdemelne még további vizsgálatokat.

Kb ennyi vagy ilyen.De ez azért tényleg függ a témádtól saját munkádtól illetve egyetemed követelményeitől. Ha teheted hasonló témában írt szakdolgozatokat olvasgass el az egyetemi könyvtárban és jegyzetelj.

2009. szept. 23. 08:23
Mit tartalmaz, mit célszerű beleírni? Általánosságokat vagy konkrét eredményt is? (számvitel témában írom).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook