Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozat vázlat fórum

Szakdolgozat vázlat (beszélgetős fórum)

17. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 16. - Gerencsi)
2011. ápr. 14. 09:05
Akkor először szelektálj,hogy mi az,amit feltétlenül szeretnél,hogy benne legyen,és hogy arról sacc/kb hány oldalt tudsz összeszedni.Utána válogass még hozzá.
16. Gerencsi (válaszként erre: 13. - 7cdf5b0d96)
2011. ápr. 14. 07:53
Köszönöm az ötleteket, igazából az a bajom, hogy nem tudom, mennyire kell egy szakdolgozatot "tudományosan" megírni. Lehet, hogy csak én bonyolítom túl a dolgokat. Arra is gondoltam, hogy a régmúlt időket csak pár mondatban említeném, inkább azzal foglalkoznék, hogy hol romlott el ennyire ez az egész, viszonyítás a többi országokhoz, mennyire vonzó ma ez a pálya,kérdőív, stb. Csak elég nehéz összeállítani a vázat, talán pont azért, mert túl sok az adat.
2011. ápr. 13. 15:28

Látod, ahányan vagyunk annyiképpen látjuk.

Itt tényleg csak Te tudhatod, hogy mit is szeretnél!:-))

14. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 10. - Laszlozsu)
2011. ápr. 13. 15:21
Hááát....Faluja válogatja.Tiszaburán én nem szívesen lennék tanító :-).
13. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 12. - 7cdf5b0d96)
2011. ápr. 13. 15:20
Egyébként ha bele is veszed az ókort,stb,ne ragozd túl,max csak pár mondat erejéig,nagyon bele lehet bonyolódni.Ez egy nagyon tág témakör,jó lenne,ha legalább mondanál pár dolgot,hogy te miket terveztél bele,mert említetted,hogy vannak ötleteid,címeid.
12. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 8. - Gerencsi)
2011. ápr. 13. 15:18
Ez egy jó ötlet egyébként,hogy végignézed az ókort,középkort,újkort: mik voltak akkoriban a tanárok feladatai,milyen körülmények között dolgoztak,tisztelet övezte-e őket,stb.Aztán végül úgyis oda lyukadsz ki,hogy jobbak lettek az iskolai körülmények (felszerelés,könyvek,stb.),kb. azzal egy időben csökkent a tanárok megbecsülése.Nyugodtan bele veheted majd ,hogy 2000-től kezdve hány tanárverés volt Magyarországon.Esetleg össze lehet hasonlítani egyéb uniós országokkal (ha van rá lehetőséged,ötleted),hogy ottani pedagógusok mennyit keresnek hozzánk képest,illetve ha ők sztrájkolnak vagy ilyesmi,akkor az miért van.Kérdőívet mindenképp töltess ki,akár tanárokkal is,hogy ők hogyan értékelik a pedagógusok helyzetét ma.Megkérdezhetsz idős,nyugdíjas pedagógust is,hogy anno hogy s mint ment az oktatás,és hogy akkoriban milyen gondjaik voltak a tanároknak.
11. Dorkakoma (válaszként erre: 8. - Gerencsi)
2011. ápr. 13. 15:12
szerintem ebben nehezen tudunk segíteni, mert te tudod hogy mit akarsz, mi a célod.
10. laszlozsu (válaszként erre: 8. - Gerencsi)
2011. ápr. 13. 15:11

Hát nem tudom. Én nem mennék vissza olyan messzire, hiszen nem nagyon van fogodzó ahhoz, hogy milyen megbecsültséggel rendelkeztek az ókorban. Azt pedig csak egy mondatban lehet leírni, hogy elmúlt korszakokban státuszszimbólum volt a pedagógus állás.


Sokkal ötletesebbnek találom, amit itt alább írt az egyik hozzászóló. Vagy konkrétan egy intézményben bonyolítsd le a témát, vagy esetleg hasonlíts össze egy falusi kisiskola pedagógusait egy nagyobb település, pl. kisváros pedagógusaival. Mármint a megbecsültséggel. Itt már zongorázható a különbség szerintem.

9. Gerencsi (válaszként erre: 7. - Grtm)
2011. ápr. 13. 15:06
(Igen ezt tudom, a szakdolgozatra egy szóval a válasz: NULLA)
8. Gerencsi (válaszként erre: 4. - Laszlozsu)
2011. ápr. 13. 15:05

Igen, ez oké, csak nagyjából a konkrét vázlathoz lenne szükségem ötletekre. Első szakdolgozatom, és elég nehezen boldogulok. Van rengeteg könyv a pedagógiatörténetektől kezdve a mai könyvekig, nekem úgy nagyjából is jó lenne egy pár ötlet. Például, ha kezdem az ókortól, menjek végig minden korszakon? És hogyan tovább?

(A tanáromtól nem sok segítséget kapok)

7. grtm (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. ápr. 13. 15:01
Bocsánat a reagálásomért, de nem bírom ki, nem neked szól. Szerintem a pedagógusnak sem anyagi, sem erkölcsi megbecsülése nincs.
2011. ápr. 13. 14:59

Anno én is ilyesmit kaptam:


A vázlat összeállítása egyáltalán nem könnyű, ha az első szakdolgozatod írod.

Miből áll egy jó vázlat? A következő fejezetei vannak:

(1) a vázlat bevezetése, avagy a dolgozat célja, és a témaválasztás személyes indíttatása, hipotézisek, kutatási módszerek rövid összegzése - ez majd a tényleges szakdolgozati bevezető része lesz kicsit kibővítve, tehát igen hasznos, ha megírod. Néhány iskolában külön vázlati fejezetbe kérik a hipotéziseket, de ha nem, ide érdemes beletenni.

(2) Várható tartalomjegyzék, ugyanolyan rendszerben, ahogy azt a dolgozatban fel fogod tüntetni, tehát 1, 1.1, 1.1.1 rendszerben.

(3) Várható irodalomjegyzék, tehát mindazok az irodalmak, amikből dolgozni fogsz. Itt irodalmak alatt könyveket, folyóiratokat, internetes forrásokat, illetve adatbázisokat értek - erről még szó lesz a következő pontunkban.


Ezen a linken letölthetsz mintaként vázlatokat,a tiédhez legközelebb témában az 5.,jutalmazás büntetéses áll:


[link]


Ha azzal vagy gondban,miket adj címnek konkrétan,akkor kitalálunk valamit közösen,megpróbálok segíteni.

2011. ápr. 13. 14:59

Szia. Én nem vagyok tanító, csak írtam már egy sikeres szakdolgozatot.


Az első és legfontosabb, a témád rövid bemutatása, miért ezt választottad.

Kérdésfeltevés, amelyre a köveketző 20-30 oldalban válaszolsz. Esetleg készítesz grafikont, kérdőívet, azoknak a kielemzése.

A felvetett kérdésed/kérdéseid rövid megválaszolása, konklúzió levonása. Mi volt a célod a szakdolgozattal, és véleményed szerint ezsikerült is. Beigazolódtak a felvetéseid, stb...


Szerintem egyelőre ne fejezetcímeket akarj, mert azok úgyis csak az írás közben fognak kialakulni. Hanem nagyjából célozd be, hogy milyen témaköröket érintenél.


Célszerű valamire specializálódnod, mert ez egyben egy kicsit nagy falat lehet. Válassz ki egy iskolát, vagy óvodák, amelyben a dolgozókhoz közelebb tudsz kerülni, meg tudod interjuvolni őket, és akár riportokat is készítesz. Vagy velük tölteted ki a kérdőíveket. Szerintem ilyenekre érdemes ráfeküdni.


Egy adott inzéményen belül vizsgálni a kérdést. Ez még izgalmas is lehet :)

2011. ápr. 13. 14:57

Milyen értelemben kéred a vázlatot?


Mert a felépítése szempontjából a következő kritériumoknak kell megfelelnie.

I. Bevezetés

1. Témaválasztás indoklása 1 old.

2. Hipotézisek

3. A dolgozat felépítése (kb. fél-1 oldal)

II.Elméleti rész

Fejezetek, alfejezetek

l. fejezetcím

1.1.

2.

2.1 stb...

III. Empírikus rész

A kutatás módszertanának leírása (3-4 old)

Értékelő részek a hipotézisek mentén.

IV. Összegzés

A hipotézisek megválaszolása

Irodalomjegyzék

Mellékletek (képek,ábrák, grafikonok, riportok, kérdőív, stb.)


Én így tudom. Ha nem ezt kérdezted, akkor bocsi.

2011. ápr. 13. 14:55

Mondjuk azt csak te tudod, milyen anyagot gyűjtöttél hozzá, a tartalom, meg arra épül.

Akár kezdheted az ókori paedagogos-októl is, akik rabszolgák voltak. :)

2. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 1. - Gerencsi)
2011. ápr. 13. 14:53
Én tanító szakon végeztem.A tuti,hogy azzal kell majd kezdened,hogy meg kell indokolnod a témaválasztásodat.
2011. ápr. 13. 14:50

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, akinek esetleg van jártassága vagy tapasztalata. Most kell hozzáfognom a szakdoga vázlatának megírásához. Látszólag könnyű a cím, van is hozzá elég anyag, de talán épp ezért, fogalmam sincs, miféle tartalomjegyzéket állítsak össze, elég nagy káosz van a fejemben. A cím: A pedagógusok anyagi és erkölcsi megbecsültsége. (tanító szakos vagyok). Van valakinek ötlete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook