Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozat ötletek fórum

Szakdolgozat ötletek (beszélgetős fórum)

2010. okt. 13. 21:04

Sziasztok! :)

Látom hogy mennek itt a fejlemények...én a válsággal kapcsolatban szeretnék írni valamiféle szakdolgozatot...:)

Turizmussal kapcsolatosan persze...csak nincs ötletem hogy mire szűkíthetném le...ebben szeretnék segítséget kérni!

köszi előre is

2009. júl. 23. 13:20

én pl.a helyi fürdők/strandok helyzetét elemezném.

hogyan hatott a rendszerváltás ezekre; mit okozott az, h rengeteg strand bezárt; az adott helység (város, falu) hogy próbálta megszüntetni a strand hiánya miatti űrt (új létesítmények?); hogyan próbáltak turisztikailag fennmaradni, jelentősnek/észrevehetőnek maradni...hogyan próbálják azok a városok/falvak, ahol megszűnt a fürdő, kialakítani a saját "különleges" arculatukat; egyáltalán, számomra turisztika témában nagyon érdekes lenne ez..mármint az, hogyan adnak maguknak "arcot" az egyes települések. hogyan kommunikálják magukat (honlap, hirdetés). stb.

2008. szept. 17. 17:04
Böbe nem tudom,mivel kevés infót kaptunk eddig,gondolom majd később mindent elmondanak,én sem holnap kezdem el írni,csak "több szem többet lát" alapon gondoltam hátha másnak is van jobb ötlete..a saját kutatáson nem tudom pontosan mit értesz,de gondolom kell saját vélemény,kellenek mindeféle adatok...Szabk köszi!:)nekem ez a vallás és turizmus tetszik eddig a legjobban,szeretném is nagyon,de azért még jöhetnek az ötletek,akinek van!:)
2008. szept. 17. 15:53
vallás és turizmus ez komoly!!! meg nagyon érdekes a turizmus hatásai is szerintem. de mindegyik nagyon kemény téma, főleg az első, uhhogy mindent bele!!!
7. böbe83 (válaszként erre: 6. - Aysa777)
2008. szept. 17. 08:40
Szia. Ez a termálstrandos téma elég jó. Legalábbis én gondolkodtam azon, hogy régebben a strandokon sok helybéli volt. Lehetett ismerkedni, megfizethető volt a belépő. Most meg olyan drága, hogy csak túristák tudják megfizetni sokszor. Nálatok egyébként fontos, hogy legyen benne saját kutatás? Vagy ilyesmi?
2008. szept. 17. 06:54
Nagyon aranyosak vagytok a segítségekkel!Konzulenst már kinéztem:),gyakorlaton még nem voltam,ezért ilyen tapasztalatom nincs,de azért akarok ilyen korán utánajárni,hogy ne az utcsó percben kelljen mindent(2 nyelvvizsga meg ez),mert akkor az őrület szélére kerülök:)Mindenképp turizmussal kapcsolatos témát szeretnék,akár hazai,akár külföldi...szerintem Mo-on most nagyon sokat beszélnek a termálvizekről,erre is gondoltam,vagy turistaparadicsomok jó és kártékony hatásai vmelyik meditterán országban....vagy a vallás és turizmus kapcsolata az arab világban...eddig ezekben gondolkodom,de azért indítottam a topicot,hátha van valakinek olyan ötlete,ami nekem eszembe sem jutott,és sokkal jobb témák ezeknél:)
2008. szept. 16. 21:08
én sport-rekreációból írtam, de annak már jó pár éve. és arról a témáról írtam, amiben dolgoztam anno. gondolkozz el, milyen téma érdekelne, mi áll közel hozzád. pl. hol voltál gyakorlaton? hol van ismeretséged? mi volt a kedvenc témád-helyed (szakmai) fősuli alatt...ilyeneken gondolkozz szerintem először...
4. a7a90ace89 (válaszként erre: 1. - Aysa777)
2008. szept. 16. 18:55

Nekem tavaly januárban-februárban kellett megírnom német nyelvű szakdolgozatomat. Ezért nem sok segítséget tudnék adni.


Első lépésként az kellene, miről szeretnél írni. Tehát a cím.

Ha az megvan, akkor szerintem könnyebb lenne elindulni.


De: vannak ismerőseim, akik a szállodaiparban dolgoznak, dolgoztak. Érdeklődhetek náluk is, ha...:))

3. böbe83 (válaszként erre: 1. - Aysa777)
2008. szept. 16. 18:33

én idén már két szakdolgozatot is írtam, de sztem nem tudok segíteni, mert nem ilyen karon :)

Viszont Ha gondolod átnézni tudom :)

Milyen téma érdekel téged?

2008. szept. 16. 18:20

Szia!

Én mindenképpen egy jó konzulensel kezdeném, ha már eldöntötted hogy mit írsz. Folytatnám:komolyan átolvasnám a szabályzatot, hogy milyennek kell lenni, forma,alak, betű...

Minnél többet saját kútfőből, ha lehet és csak minimálisat ollózni. Ha ollózol, szigoróan lábjegyzetbe kitől, mikor adta ki meg ilyenek...

Nagy menetre vállalkoztál... :))

2008. szept. 16. 18:01

Sziasztok!


Egyrészt azért indítottam a topikot,mert szükségem van 1 kis segítségre,másrészt hátha másnak is segítő lehet...nemsokára szakdolgozatot kell írnom,de ötletem nem igazán van még...ha lediplomázom,közgazdász leszek,turizmus-vendéglátás-ezen belül szálloda szakon...ha valakinek van tapasztalata,vagy ötlete bármilyen témával kapcsolaton e területen,szívesen venném,ha megosztaná velem/velünk!Előre is köszike!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook