Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozat: magyar adórendszer fórum

Szakdolgozat: magyar adórendszer (beszélgetős fórum)

1 2
2010. márc. 24. 14:12
Minden iskola köteles kiadni egy dokumentumot a formai és tartalmi követelményekről, illetve hozzáférést kell adniuk a már eddig megírt szakdolgozatokhoz. Sokat lehet azokból is meríteni (főleg tematikát). Próbálj szaklapokat, közgazdasági cikkeket, kutatásokat (hazait és külföldit) keresni. De amúgy tényleg a konzulensed dolga, hogy támpontot adjon :) Sok sikert kívánok hozzá!
57. 021a029148 (válaszként erre: 56. - MelisUK)
2010. márc. 24. 14:04
A lényeg úgyis a végeredmény. :)
56. MelisUK (válaszként erre: 55. - 021a029148)
2010. márc. 24. 14:03
Én is imádok, de valahogy soha nem akkor, amikor épp megírni kell, hanem utólag a simításoknál szeretek tökéletesíteni a fogalmazáson.
55. 021a029148 (válaszként erre: 54. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:51
Igen, az nagyon jó érzés, és szerintem mindenki joggal lehet büszke egy szakdolgozatra, ha ő maga írta meg. Én imádok fogalmazni... :)
54. MelisUK (válaszként erre: 53. - 021a029148)
2010. márc. 24. 13:36
Az írás részét egyáltalán nem élveztem, nekem az tényleg egy hatalmas nyűg, de mikor visszaolvastam a megírtakat, akkor mindig meg voltam elégedve. :D Nekem az utólagos javítgatások jöttek be a leginkább, ahogy láttam, hogy percről-percre szebb lett a kis karácsonyfám. :D
53. 021a029148 (válaszként erre: 52. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:32
Én különben nagyon élveztem a szakdogám írását, az anyaggyűjtéstől kezdve az utolsó simításig. :)
52. MelisUK (válaszként erre: 49. - 021a029148)
2010. márc. 24. 13:30
Sajnos sokan tényleg csak nyűgnek veszik és egy olyan dolognak, amin mihamarabb túl kéne esni, pedig sokak életének első legnagyobb munkája a szakdolgozata (sőt sokaknak első és utolsó). Én személy szerint büszke vagyok rá, hogy 3-ból 2 milyen jól sikerült (sajnos a harmadikra már nagyon kevés időm maradt). Keményen megdolgoztam vele, jogosan érdemeltem azt az értékelést, amit kaptam.
51. MelisUK (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:23
Na ez az, most is csak gyorsan bepötyögök és ismétlem magam. :D
50. MelisUK (válaszként erre: 30. - Nyta)
2010. márc. 24. 13:22

Szerintem nem azon van a hangsúly, hogy ki mennyi idő alatt írja meg, a lényeg az, hogy legyen felkészülve az ember a témában, aztán ha valakinek az írás a kisujjában van, az lehet, hogy pár nap alatt össze tudja hozni, de akinek keservesen megy, annak lehet, hogy kell egy nap is ahhoz, hogy egy oldalt összehozzon.

Pl Gadamer is megvallotta magáról, hogy az írás kínkeserves volt számára, mégis az Igazság és módszer felttébb hosszúra és minőségire sikeredett.

Én személy szerint minőségi munkát adok ki a kezeim közül, de napi 5-7 oldal a max, ami kijön a kezeim közül.

49. 021a029148 (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2010. márc. 24. 13:19
Sajnos sokan leegyszerűsítik és lenézik a szakdolgozatírás "művészetét", pedig egy igazán igényes és tudományos alapokon nyugvó dolgozat nem kis munka. De ebben igazából az intézmények és az oktatók a hibásak, mert nem követelik meg a színvonalat. A másik gond, hogy sokan nem is értik mire jó egy szakdolgozat, mi az értelme és a haszna.
48. MelisUK (válaszként erre: 16. - 021a029148)
2010. márc. 24. 13:16
Az adatlapján lehet, hogy nem a reális, valós adatok szerepelnek.
47. MelisUK (válaszként erre: 1. - Huncutos)
2010. márc. 24. 13:12

Nem itt a hoxán kellene segítséget kérned, arra van a konzulensed, hogy segítsen. Csak meg kell kérdezned és szép kis irodalom listát fog a nyakadba aggatni, meglátod.


Egyébként extrán el vagy maradva, egy hónap alatt megírni meg lehet, de ahhoz, hogy beszerezd az anyagokat, amik kellenek hozzá, hogy vázlatot készíts, hogy miről is fogsz írni, hogy el is olvasd, megértsd, tisztába légy a témával, ahozz egy hónap az édes kevés. És nem ártana azzal is tisztában lenned, hogy nem 50 oldalt kell írni, hanem meghatározott karakter számot, ami kb 50 oldalnak felel meg, de ha nincs meg a karakter, de az 50 oldal igen, mert nagyobb betűtípust használtál, akkor értékelhetetlen lesz a munkád. Meg van az is határozva, hogy milyen legyen a betűtípus, betűk mérete, sortávolság, margó. Be is kell köttetned a szakdolgozatod, ami végett nem ártana, ha időben kész lennél a dolgozattal, különben lehetetlen lesz a bekötése. A dolgozatodból mihelyt egy fejezet is elkészül konzultálnod kell a tanároddal, aki majd igyekszik jó tanácsokkal ellátni, de persze segíteni igazán csak akkor tud majd érdemileg, mikor el is készülsz az egész dolgozattal, hisz mikor elkészülsz vele, az olyan lesz, mint egy karácsonyfa díszek nélkül, a konzulensed majd segít a díszeket felaggatni.

3 szakdolgozaton vagyok túl, mindezeket ugyanazon évben írtam meg, így tudom, hogy milyen nagy munka. (Nem mondom, 1-et sokkal könnyebb lett volna megírni és elolvasni hozzá azt a rengeteg könyvet, folyóiratot, stb.)

46. 021a029148 (válaszként erre: 45. - 61fc1393dd)
2010. márc. 24. 13:03
Igen, OKJ-hez, ezt írta ő is utána. Tapasztalataim szerint az OKJ-s vizsgához nem kell olyan komoly szakdoga, én csodálkozom az oldalszámon.
45. 61fc1393dd (válaszként erre: 16. - 021a029148)
2010. márc. 24. 12:55
Szerintem is inkább OKJ-s szakképzéshez kéri a segítséget. Az viszont baj, hogy nem tudja összehozni ennyi idő alatt.
44. 864c5534c9 (válaszként erre: 42. - Huncutos)
2010. márc. 24. 10:40
Ha tudod, esetleg cseréld le egy másik konzulensre...Aki tényleg segítőkész!
43. 021a029148 (válaszként erre: 42. - Huncutos)
2010. márc. 24. 10:33

Azért nem árt a kritikából is tanulni, az lehet építő jellegű is.

Melyik városban élsz?

2010. márc. 24. 10:31
a konzulensem külsős tanár,a vázlatomat leadtam neki kérdeztem hogyan tudom tartani vele a kapcsolatot ő erre azt válaszolta h adjam meg az elérhetőségemet és keresni fog,ez volt kb 2 hete....könyvtárban már voltam mint említetettem,én csak további ötleteket kértem.köszi annak aki javaslatot írt nem pedig a véleményét
2010. márc. 24. 10:29
Bp.: Corvinus Egyetem Könyvtára (pl. ECONINFO, ECONLIT adatbázisok), KSH Könyvtár és Dokumentációs Szolg. (Stadat, Tájékoztatási adatbázis).
2010. márc. 24. 10:28

Hát, én azért 2 hét alatt nem tudtam volna megírni a szakdogám...

Szerintem téma válogatja.

Én különböző városokat bejártam ezügyben, fényképeket csináltam, sok-sok könyvet elolvastam, jegyzeteltem, interneten böngésztem, többször voltam konzulensnél, aki ezt meg azt tanácsolta, hogy hogyan írjam inkább meg, ez mind időigényes. Ja, és mellette dolgozzak, járjak be órákra, és tanuljak, vizsgázzak.

Nekem igenis több hónap kellett a szakdogám megcsinálásához... És így is 5-ös lett. Mondjuk, a téma engem nagyon érdekelt, és szakdogán kívül is foglalkoztat...


OKJ-s szakdogát én is megcsináltam néhány óra alatt, de ahhoz nem kellett sokminden, kaptam hozzá anyagot, s csak itt-ott kellett hozzátoldanom néhány számot, betűt.


Szerintem a tanfolyamon kérjél hozzá anyagot, beszéljél az oktatókkal, mutassanak korábbi szakdogákat (én ahová jártam, bár nem adó témában, ott kaptam, és nagy segítség volt...;D). És akkor zsipp-zsupp megvan.

2010. márc. 24. 10:23
Mindenesetre tudnám javasolni a könyvtárat, mint alapvető kiindulási pontot. Ha van a közeledben gazdasági területtel foglalkozó főiskola, akkor annak a könyvtára még megfelelőbb szakirodalmat nyújthat.
38. nyta
2010. márc. 24. 10:15
könyvtár,net,sőt adó-jogász segítsége jól jöhet.
37. nyta
2010. márc. 24. 10:14

én a kérdező helyében keresnék pénzügyi jog könyveket,mert kb 2 éve amikor pénzügyi jogból szigorlatoztam nagyon jó könyvünk volt,csak hát azóta megváltozott.és elég sok adó dolog volt benne.

szerintem erről a témáról regényt lehetne írni...

2010. márc. 24. 10:12
Kutatási módszer például a tartalomelemzés is. Én nem vagyok otthon a témádban, de ha keresel olyan anyagot, amit érdemes elemezni, akkor már előbbre vagy...
35. 021a029148 (válaszként erre: 34. - Nyta)
2010. márc. 24. 10:12
Na igen, a formai követelmények is ugyanolyan fontosak, mint a tartalom. És nehogy elfelejtsük: a formaiba beletartozik a különböző hivatkozások megfelelő használata is.
34. nyta (válaszként erre: 32. - 021a029148)
2010. márc. 24. 10:10

ebben viszont teljesen igazad van.

ráadásul nekünk annyira komoly alaki követelmények voltak(betű-típus,tagolások,sortávolság,eleve a szerkezetet is előírták mi hogy következzék,add le cd-n is stb),hogy arra jobban oda kellett figyelnem,mint magára a témára.

33. 021a029148 (válaszként erre: 31. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 24. 10:09
Nem mindenhol kell pl. felmérés, vannak leíró jellegű szakdolgozatok. Persze a különböző szempontú elemzések megléte itt is alapkövetelmény.
32. 021a029148 (válaszként erre: 30. - Nyta)
2010. márc. 24. 10:07

Nem minden területen egyformák szakdolgozat műfajok, illetve a követelmények.

De mindenhol lényeges a saját, önálló munka, a megfelelő szakirodalom felhasználása és feldolgozása, a formai és tartalmi elvárások teljesítése, az önálló véleményalkotás. És ezt írom Huncutkának is, mint jó tanácsot.

31. c5c40ee1f9 (válaszként erre: 26. - CsillagTM)
2010. márc. 24. 10:05

Nem más, szerintem. Kissebb a tét, de nem azért tanul valaki 2 évet, hogy utána ne kapjon szakmát ilyen miatt. a jegy szerintem itt is ott is számít:)

amugy ugyanúgy kell önálló kutatás...

30. nyta (válaszként erre: 20. - C5c40ee1f9)
2010. márc. 24. 10:04

igaz a mondás hogy jó munkához idő kell,de aki hónapokig írja mi a garancia ahhoz,hogy jól is sikerül?

a védésen taliztam olyannal aki kb.5 hónapig írta még sem tudta a témát magáénak tenni,mert megvédeni nagyon nehezen tudta.

meg hát oda is írtam,hogy ez a munkám.szerintem épp az lenne a szégyen ha valaki a saját terültéről,írna hónapokig.

én nap,mint nam a témában vagyok és csak a hatályos jogszabályokat kellett figyelni.

interjú nem volt benne,hanem tömény tövényszöveg és jogeset megoldás,és gyakorlati dolgok.

meg a konzulens és a bizottságot sem az érdekelte,hogy meddig készült,hanem az,hogy tőlm származik-e,hatályos-e,és hogy amiket kérdeztek arra válaszolok-e.

29. dedd66cf49 (válaszként erre: 22. - Huncutos)
2010. márc. 24. 10:03
A konzulensednek nincs ötlete?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook