Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szakácssapka megvarrásában tudtok segíteni? fórum

Szakácssapka megvarrásában tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


8. nijntje (válaszként erre: 6. - Nijntje)
2011. jan. 16. 07:46

Mérd meg a gyerek fejkörfogatát. Egy akkora téglalaop szabjk ki, mint a fejkörfogatxa síma rész magassága duplán+varrásszél.

A sapka teteje egy kör, jó nagyot szabj ki, minél habosabb legyen, annál mutatósabb. Szerintem legalább 60-70 cm átmérőjű legyen.

A sapka aljába vasalj egy jó merev közbélést, varrd össze a két szélét. A kör szélét pedig varrógéppel, jó nagy, laza öltésekkel két soron varrd körbe, majd ráncold be. Színt színnel szembefordítva varrd a merev részt a kör széléhez, tisztázd el a szélét, és vasald le valamennyire, de a ráncokat ne vasald, mert az szerintem megöli a habosságot.

Kb ennyi, ha nem voltam érthető, szólj.

7. Mokka78 (válaszként erre: 5. - Bazarghai)
2011. jan. 16. 07:42

Kartonból kellene a "törzse "és arra a hengerre lehetne anyagot ragasztani ami a teteje :)


Valami ilyesmi van Anna,Peti és Gergő könyvben :)

2011. jan. 16. 07:40

Hello!

Én tudok segíteni, megpróbálom érthetően leírni, bár ez nem könnyű. Szóval:

5. bazarghai (válaszként erre: 3. - 07c4794583)
2011. jan. 16. 06:16

Nem nem profinak lesz, csak az ovis farsangra. De ha már egyszer csinálom, akkor csináljam jól...


A meskán találtam valakit, aki árul szakácssapit. Most éppen neki próbálok írni, hátha segít az elkészítésében. De megnézem a mautneres honlapot is. Köszönöm

2011. jan. 16. 05:42
Bár ha jobban belegondolok, még gyerek-szakácssapkában is tud segíteni, ha jól fogalmazod meg a kérést :)
2011. jan. 16. 05:41

Szia,


ha nem gyereknek, hanem profi szakácsnak szeretnéd ajándékba adni, mindenképp szakértő tanácsát kérd ki - a mautner zsófi blogjába beírsz egy kommentet ezzel kapcsolatban, és biztosan segít!

[link]


kicsiknek nem tudom, mi a megoldás, szerintem a fejméretük is másképp arányul, mint a felnőtteknek.

2011. jan. 16. 05:32

Valami ilyenre gondoltam:

[link]


De eddig felsültem vele. Tudna valaki egy szabásmintát készíteni hozzá? Sajnos csak sima dekor függönyanyagból próbálkoztam eddig, de annak nincs ilyen tartása (vagy én vagyok nagyon béna) és nem is tudtam úgy megcsinálni, hogy ilyen szépen redőződjön.

Segítsetek plíz!

2011. jan. 16. 05:30
Szakácssapka megvarrásában tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook