Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szájsebészet fórum

Szájsebészet (beszélgetős fórum)


2016. márc. 20. 21:52
Sziasztók!Nekem sajnos a következő problémám van a 4 éve beültetett inplantátumommal kapcsolatban! Bp - en végezték el a beültetést, és sajnos féléve begyulladt az inyem,többször vissza rendeltek a rendelőbe, és sajnos csak ecsetelgették, és én pedig otthonomban neomagnolós oldattal öblögessem a számat, vissza rendeltek ismételten, de nem javult semmit, az inplantátum nem mozog, csak egy nagyfokú vérzacskó keletkezett,nem tudnak sajnos pontos diagnózist fölállítani mitől lehet.Több szakembert fölkerestem, és kamilás oldatos öblögetést ajánlott föl ez egyik fő orvos.Sajnos problémáim nem szüntek meg,és a kezeléseknek ami 2- perces sajnos anyagilag már nagyon megterhelő számomra. Kérlek írjátok meg a véleményeteket!!! Előre is köszönöm a válaszokat!
17. ronai
2011. aug. 29. 11:25

Fogtechnikusnak tanultam dolgoztam benne 3 évig de úgy hozta a sors hogy 15 éve nem ebben dolgozom most minőségügyben aszzisztensként dolgozom multinál.

Persze idejében kell gondolkodnom mi lesz velem ha elköltözik innen a cég , még tudjak váltani ha kell tanulok hozzá.

Szájsebész melett lennék asszisztens (úgy tudom nem keresenk valami fényesen, de) külföldön el tudnék helyezkedni vele azt remélem .

Van valakinek információja afelől valóban lehet szájsebész mellett elhelyezkedni?

Ill. hogyan tudnám kitanulni áhított szakmát munka mellett!!!?

43 éves vagyok.


nagyon köszönöm a segítséget előre is.

16. R1tA (válaszként erre: 15. - 9f8e6b2378)
2009. okt. 29. 21:57
Köszi!
2009. okt. 29. 14:42
Ha az Sztk-ba mész a dokid beutalójával akkor nem kell fizetni.Én Pestre mentem fel a beutalómmal egy jónak mondott dokihoz egy kórházba és csak köszönetképp fizettem,nem volt k5elező!Csak ha nincs beutalód akkor kell fizetni a magándokiknak!
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - KisCsillag001)
2009. okt. 29. 13:28
Bocs, hogy belekotyogok nem mindegyik magánorvosnak van a TB-vel szerződése és akkor bizony fizetni kell.
13. R1tA (válaszként erre: 12. - KisCsillag001)
2009. okt. 29. 13:09
Rendben. Köszi a segítséget.
12. KisCsillag001 (válaszként erre: 11. - R1tA)
2009. okt. 29. 12:58
Beutalót mindegy, hogy ki ad.
11. R1tA (válaszként erre: 10. - KisCsillag001)
2009. okt. 29. 12:52
Köszi. Én mondjuk az otthoni magándokimtól hozok beutalót, az jó? Vagy elég, ha itt elmegyek sztkba Pesten, és onnan viszek?
10. KisCsillag001 (válaszként erre: 9. - R1tA)
2009. okt. 29. 12:50

Nem, ha olyan helyre mész, akkor mindenképp fizeti az sztk, nem csak indokolt esetben (mármint beutalót azért kell vinni). Nekem is itt azt mondták, hogy az alsókat szedessük most ki, de Pesten a doktornő ajánlotta, hogy mind a 4-et kiműti. A Mária utcában voltam (8. ker.), nagyon ajánlom.

Érezni semmit nem éreztem, csak kicsit hangos volt:)

9. R1tA (válaszként erre: 8. - KisCsillag001)
2009. okt. 29. 12:31
Értem. És csak akkor fizeti a TB, ha muszáj kivenni? Mert én még ott tartok, hogy csak esztétikai okokból kell, hogy ne nyomja össze a fogaimat. Amúgy hol is voltál? Mi a címe a rendelőnek? És nem volt rossz érzés, hogy ott fúrnak, vésnek a szádban?
8. KisCsillag001 (válaszként erre: 7. - R1tA)
2009. okt. 29. 12:29
Nem, egyáltalán semmi nem volt még a felszínen, de végül is az szerintem nem számít:) Vágni így is-úgy is vágnak..:) Közben semmit nem éreztem az injekciótól, utána pedig 1-2 napig cataflamoztam, bár a tegnapi műtét óta egyet sem vettem be és nem fáj. Annyi, hogy eleinte inkább pépesebb dolgokat kell enni, de én 2-3 nap után rendesen tudok enni mindent.
7. R1tA (válaszként erre: 4. - KisCsillag001)
2009. okt. 29. 12:25
Aha, de gondolom neked már ki volt nőve. És te is sztkban csináltattad? Megnézem a fórumot.
6. R1tA (válaszként erre: 3. - Szilvamama)
2009. okt. 29. 12:24
Csak ennyi? Nem fájt a műtét? Vagy utána? Mert hallottam olyat, h vki nem tudta egy hétig mozgatni az állkapcsát. Amúgy nekem még nem nőttek ki, amikor röntgenezték (kb 3 éve) akkor még gyökere se volt, de ajánlotta a dokim, h még ilyenkor a legegyszerűbb kiműteni...
2009. okt. 29. 12:23
Egyébként van erről egy fórumom, az adatlapomon keresztül megtalálod, ott sok hasznosat írtak már.
2009. okt. 29. 12:22

Utána sem fáj..:)

Engem tegnap műtöttek harmadszor, értelemszerűen még egy van:)

Kapsz beutalót, elmész a szs-re, megbeszélitek az első időpontot, műtét után 1 héttel varratszedés, és így tovább:)

2009. okt. 29. 12:19
Szia! Gondolom nem mindenhol ugyanúgy működik, de én a köv. képpen csináltam. Beutaló a fogorvostól, elmentem a szájsebészetre (van ahol időpont kell), kivártam a sorom, inyjekció, megcsinálták, elmondták, hogy mi a pálya és ennyi. Fizetni az SZTK-ban nem kellett.
2009. okt. 29. 12:18
én csak annyit tudok,hogy nem fáj :) Csak utána...
1. R1tA
2009. okt. 29. 12:16
Sziasztok! Azok segítségét kérem, akinek kiműtötték a bölcsességfogát már valamilyen okból. Nekem a fogorvosom mondta, hogy műttessem ki őket, mert nincs hely nekik kinőni, és már most nyomják össze a fogaimat. Tudnátok írni néhány infót, hogy hogy is működik ez? Bejelentkezés, a műtét, a műtét után, árak. Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook