Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájpenész vagy nem? Segítsetek! fórum

Szájpenész vagy nem? Segítsetek! (beszélgetős fórum)


21. katalin25 (válaszként erre: 20. - Skóciababy)
2012. márc. 11. 11:20
OK, köszi! :)
20. Skóciababy (válaszként erre: 19. - Katalin25)
2012. márc. 11. 10:40
Látatlanban sajnos nem tudom megmondani, hogy a ciciden az van-e, vagy valami más. De a picur száját nyugodtan törölheted,mert ártani akkor sem fogsz vele, ha nem szájpenész. Legfeljebb megelőzöd.:-)
19. katalin25 (válaszként erre: 17. - Skóciababy)
2012. márc. 11. 10:20

Mikor kint volt nem jött szóba a szájpenész, én meg nem hívtam tegnap mikor kezdtem kapisgálni,hogy attól lehet ilyen a cicim.

Ugyanis Majácskám nyelvéről le tudtam törölni a fehérséget, szóval az tejcsi volt, de gondolom csak megbújhat valahol hátul ez a dolog, mert a cicima bimbóm körül pici piros pöttyök vannak kb a fél bimbóudvar ilyen. :(

Az a baj kedden van csak tanácsadás nálunk a dokinéninél. Így lehet holnap akkor kihívom a védőnőt, mert ő itt van 2 percre, a doktornéni meg 6 km...

2012. márc. 11. 00:50
A cicidet valószínűleg azért csípheti, mert a szopitól vannak rajta apró pici sérülések. Ha szellőzteted néha, az tényleg jó, kenj rajta szét kevés anyatejet szoptatás után és hagyd megszáradni.
2012. márc. 11. 00:47

Szia!


Rózsamézzel jó lesz, de ne csak kenegetve, hanem steril gézt az ujjadra tekerve kicsit erőteljesebb törlő mozdulattal, hogy tényleg le is jöjjön. Dokinéni is csak ezt adja majd rá, mást csak akkor szoktunk, ha nagyobb a baj.

Nyugi, rendben lesz.:-)

(A védőnőtök ezt nem mondta el? Én el szoktam első körben, én is az vagyok.)

2012. márc. 10. 22:02

Mi első pillanattól 3 óránként eszünk, mert a sárgaságtól aluszékony volt a drágám, és keltegetni kellett, mostmár azért átlag magától ébred 3 óránkét, néha előbb is, jövő héttől pedig orvosi utasításra már nem kell kelteni, és meglátjuk hoigy alakul az igény szerinti szopi.Azért remélem nem alszik majd 5 órákat egy huzamban (csak éjjel). :)


Akkor asszem minden második szopizásnál kenem, az akkor kb 4* lesz egy nap - hétfőig - aztán hívom a doktornénit.


Mindenkinek köszi a segítséget!

2012. márc. 10. 20:12
Nekünk is azt mondták, h minden evésnél, de minimum napi 3*, de a lánykám akkor már csak 3 óránként evett. Szerintem amíg nem látja dokinéni ne túl sokszor csináld, hátha mégsem az, hétfőig meg ne izgulj, reméljük nem lesz semmi baj!
2012. márc. 10. 20:06
onnan*
2012. márc. 10. 20:06
Mi 1,5 hete kinlódunk vele.én 2 evés között takarítom a száját.Mellemen nekem is volt de onan 2 nap alatt elmult.
12. katalin25 (válaszként erre: 8. - 76e5505548)
2012. márc. 10. 19:19

A rendszeres az mit jelent? minden szopi után?

És magamat is annyiszor kenjem akkor?

Meg azt olvastam szabadon kell hagyni a cicit és nem ajánlott a melltartó és melltartóbetét használata sem ilyenkor. Csak az a baj feszt folyik így a tejcsim... A gatyám is csupa tej lett az előbb. :)

És mennyi idő alatt múlik el vajon ez a dolog?

2012. márc. 10. 19:16
Ja, és a cumi fertőtlenítve :)
2012. márc. 10. 19:09

Mindenkinek nagyon köszönöm!

Vettem boraxosa ecsetelőt, és kenem magamat is, meg belülről elkezdtem kenni a kis száját is, aztán hétfőn felhívom a doktornénit is.

Az vajon normális, hogy ez az izé csípi a mellemet?

2012. márc. 10. 18:36
Ami még fontos volt, hogy ha cumizik, vagy bármit bevesz a szájába, csak sterilizálás után add vissza, ha lekezelted a száját! ne terjedjen, és a cuccokról ne kerüljön vissza. De reméljük csak tejcsi volt!!
2012. márc. 10. 18:32
szia! doki megnézi és megmondja. Lányomnak volt, a védőnő azt mondta, hogy szájpenész, dokinő azt mondta, nem biztos, de ecseteljem. a borax glyceerines oldattal (sima rózsaméz - egy édes gél)használ elméletileg, a popsijára ha kijön ott is (általában kijön) arra is lehet boraxos popsikrémet kapni a patikában. De mivel még nagyon kicsike szerintem mindenképp kérdezd meg! És ne izgulj, én agyon izgultam magam, de nem volt miért, nem lett semmi baja, csak rendszeresen kell kenni.
2012. márc. 10. 18:27

szija

Nekünk most van sajna szájpenész.

Nem könnyen letörölhető...sőt,a nyelvén neki sincs sok inkább két oldalt a pofazacsiján:( és a felső ajka belső részén,de a nyelvével kezdődött.Fülpiszkálóra tekerek gézlapot azt mártom rózsaézbe ezzel takarítom neki.Pelenka kiütése viszont nem lett szerencsére.

2012. márc. 10. 17:55

Szia! nézd meg alaposan, a száj oldalsó részén, hátul, a gödörben is. Ott megbújhat alattomosan.

A feneke nem pirosodik, pöttyösödik? Nálunk röviddel a száj után ott is megjelent.

Szerintem a borax-szal nyugodtan ecsetelj a hétvégén (mert szerintem inkább valószínű a szájpenész, mint az infakolos allergia), hétfőn meg beszélj a dokival.

engem az első gyereknél megtévesztett a szájpenész, én is le tudtam törölni! aztán később persze jobban kijött és az már makacsabb volt.

jó egészséget!

2012. márc. 10. 17:48
Nekünk a naturlandos ecsetelőnk volt
2012. márc. 10. 17:47
A szájpenészt nem tudod letörölni, szerintem tejcsi volt, ne aggódj.
2012. márc. 10. 17:47
szájpenészre a gyógyszertárba kapsz vény nélkűl ecsetelőt.
2012. márc. 10. 17:46
Bórax-glicerinnel ecseteld a baba száját minden kaja előtt és a melledet is! De ha nem vagy biztos a dolgokba akkor menjetek dokihoz! Ő tutira tudja mit kell csinálni!
2012. márc. 10. 17:41

Sziasztok!

Két hetes a kislányom, ésd 1 napja észlelek a mellbimbóm körül kipirosodás, apró pöttyöket a bimbóudvaron. A kislányom nyelvén is volt fehér réteg, de az gézlappal könnyen lejött, tehát elvileg az tejcsi volt csak. viszont olvastam a neten, hogy ő lehet tünetmentes is, és az én cicimen mégis lehet szájpenész.

Valakinek van valami tapasztalata? Mit tegyek, ecseteljem, ne ecseteljem?

Vagy még esetleg hascsikarásra adm neki 2-3 napja az infacolt, lehet csak arra vagyok allergiás?

Ő a 2.gyerkőcöm, de ilyennel még nem találkoztem az elsőnél, és persze most jön ez is, hétvégén, mikor még orvos sincs. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook