Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szájpenész felnőtteknél! Mi a megoldás? Házi praktika? fórum

Szájpenész felnőtteknél! Mi a megoldás? Házi praktika? (tudásbázis kérdés)


17. Liza28
2015. máj. 24. 07:15
Sziasztok!nekem fehér foltok vannak a nyelvemen.Alig bírok enni màr annyira fáj.Több hónapos probléma ez de eddig nem volt fájdalom és hol elmult hol vissza jött.mára már állandó.fáj enni,inni.1es cukorbetegségem van és nagyin kevés,szinte nincs vasam amire szedek gyógyszert.eddig azt gondoltam vashiány de tutira nem az.esetleg vkinek ismerős a probléma?szép napot !
16. xyxy
2012. febr. 9. 10:55

Mivel eddig bóraxot még nem tudtam beszerezni, így rágható c vitaminnal bombázom a szervezetem, meg amíg tudom, a nyelvemen hagyom és nem nyelem le. Az eredmény máris látványos, tegnapelőtt délután kezdtem el. Azt is olvastam, hogy a szódabikarbóna is nagyon jó gombaölő, így azzal gargarizáltam este. Reggelre csak minimális lepedék volt a nyelvemen. Remélem hamar megszabadulok ettől a problémától. Köszi, hogy segítettetek. :)

A szódabikarbónát úgy készítettem elő, hogy két teáskanállal tettem egy kisebb pohár langyos vízbe és elkevertem. Persze minden gargarizálás előtt újra kellett keverni. :)

2012. febr. 7. 17:21
házipálinkával is lehet öblögetni, gargalizálni, nekem bevált, berúgni nem kell tőle :)
2012. febr. 7. 15:46
Szerintem mindennél hatásosabb lenne az ezüst kolloid öblögetésre gargalizálásra és és lenyelve belsőleg is. Természetesen amivel öblögetsz, gargalizálsz, nem nyeled le. Az egy másik kortyintás. Jól felrázandó előtte.
13. Andyka888 (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. febr. 7. 14:42

???



A Betadine torokfertõtlenítõ oldat alkalmas a szájüreg és a garat különbözõ fertõzéses, gyulladásos elváltozásainak (pl. ínygyulladás, aftás nyálkahártya elváltozás, felülfertõzõdött és herpeszes nyálkahártya fekély, torokgyulladás) kezelésére, fogászati és szájsebészeti beavatkozások elõtti, közbeni és utáni fertõtlenítésre, mandulagyulladás helyi, kiegészítõ jellegû kezelésére.

12. homern (válaszként erre: 11. - Xyxy)
2012. febr. 7. 12:12

Nem hiszem hogy szájpenészed van.Napi 2 liter ásványvíz megvan?


Ha mégis szájpenész lenne kiegészítésként a borax mellé még a c-vitamin injekciót tudom ajánlani.Az ampullából gézre ,majd minden kis zugot átdörzsölni vele.Nem kellemes,de a szájpenész utálja,megéri.Ha a félévesem kibírta neked is menni fog :D

11. xyxy
2012. febr. 7. 12:01
Akkor ilyen bóraxot be kell szereznem, hátha segít. Nagyon gyakran van torok és mandula gyulladásom, a nyelvem mindig fehér, így mindig lemosom fogkrémmel és fogkefével, de most olyan durva fehér lerakódás van a nyelvem tövén, meg nagyon száraz a szám.
10. t_marcsi (válaszként erre: 8. - Xyxy)
2012. febr. 7. 11:52
Hát... viszonylag nehéz volt megmagyarázni anno a 2 évesnek (akinek a játszótéren beleittak a kulacsába és ott szedte össze), hogy anya nem azért húzza kifelé a nyelvét és kencöli öklendezésig a száját, mert középkori kínzásokat gyakorol rajta, hanem azért, hogy leszedje a lerakódásokat mindenhonnan ahol hozzáfér :)
9. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Andyka888)
2012. febr. 7. 11:50
Azt én biztosan nem kenném a számba. Ha agyonvernének se. Jód van benne.
8. xyxy
2012. febr. 7. 11:50
Köszi a segítséget. Azt olvastam, hogy jó alaposan le kell ezzel a bóraxos oldattal törölni, hogy semmi ne maradjon, de én úgy gondolom, hogy a nyelvemen lefelé is van, ahová nem tudok lenyúlni és nem látom.
2012. febr. 7. 11:46
boraxos naturlandos kenőfolydék, jah és septofort is jó erre is!!!
6. Sly7105 (válaszként erre: 4. - T_marcsi)
2012. febr. 7. 11:46
Úgy-úgy! Pontosan úgy kell használni. Nemrég a férjemnek volt a szájában egy afta, nagyon fájt neki, nem bírt enni/rágni. Vettem ezt a lila cuccot és kenegettem neki. Két nap múlva el is tűnt és nem is fájt semmi sem. De nagyon kell vigyázni, ha lecsöpög, főleg ruhára, abból ki nem jön többé.
2012. febr. 7. 11:44
Betadine fertőtlenítő
4. t_marcsi (válaszként erre: 3. - Sly7105)
2012. febr. 7. 11:43
Igen, most hogy mondod tényleg lila volt :) Fülpiszkálóra tettem meg gézre, azzal törölgettem a gyerek száját, hogy ne fogjon össze mindent :)
3. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Xyxy)
2012. febr. 7. 11:42
Lehet kapni a gyógyszertárban (nem tudom a nevét pontosan) ilyen lila szinű folyadékot, de ha mondod, hogy szájpenészre kell, akkor tudni fogják. Az egy nagyon szép lila folyadék, mindent iszonyatosan összeliláz, viszont hatásos! Egy-két nap alatt eltünteti a problémát! Ajánlom.
2012. febr. 7. 11:41
A gyerekeknél használatos ecsetelő. Azt hiszem recept nélkül is lehet kapni.
1. xyxy
2012. febr. 7. 11:38
Szájpenész felnőtteknél! Mi a megoldás? Házi praktika?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook