Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájpad és ajakhasadék fórum

Szájpad és ajakhasadék (beszélgetős fórum)


2018. jún. 29. 17:57
Január 28án szülltem egyoldali ajakhasadék és farkastorok most mütötték május 28án Budapesten 1számu gyermek klinikán dr Nagy Krisztián és nagyon szép lett .
2016. aug. 23. 12:25
Sziasztok nekem most mutik oktoberbe ajakhasadekkal
7. Kendira (válaszként erre: 1. - Takiricsi)
2011. jan. 9. 14:13
heló azt szeretném kérdezni hogy mikor mütöték meg a kis gyereket ha tutsz irjá visza köszi elöre is
2008. aug. 31. 15:07

Szia !

Igen, raktak a combcsontból egy darabot, de még kicsi voltam.

Örülök hogy tisztán beszél a kisfiad, ez nagy előny lessz az élete során hiszen megértik elsőre amit mond és nem kell kétszer- háromszor ugyanazt elismételgesse, és nem utólsósorban a többi gyerek sem fogja csúfolni.Szóval mindenképpen előny.A fogait meg szépen rendbe tudják hozni hiszen már olyan fejlett az orvostudomány.

Most kezdődik az iskola sok sikert kívánok hozzá.

Üdv.: Eszter

5. takiricsi (válaszként erre: 4. - Iriszb)
2008. aug. 28. 21:56

SZIA!


NEKÜNK KÉTOLDALI TELJES AJAK ÉS SZÁJPADHASADÉKUNK VOLT. A SZÁJPAD GYÖNYÖRŰ LETT EGYETLEN EGY HEG VAN A KÖZEPÉN MINTHA ÖSSZE LENNE VARVA. A BESZÉD PEDIG AZ ELSŐ PERCTŐL KEZDVE TELJESEN TISZTA. SZINTE HIHETETLEN A LOGOPÉDUS IS AZT MONDTA AKI MINDEN ÉVBEN LÁTJA AZ ELLENŐRZÉSEKKOR HOGY AZ ILYEN SÚLYOS ESETNÉL 100 BÓL 1 AKI TISZTÁN BESZÉL. HÁT MI VAGYUNK AZ AZ EGY. A KÜLSŐ HEGEKET ÚGY GONDOLTAM HOGY ESETLEG NAGYOBB KORBAN KELLENE PLASZTIKÁZTATNI. A FOGAKKAL ÚGY ÁLLUNK HOGY 1 NŐTT NAGYON ROSZ HELYEN MÁRMINT TEJFOGBAN. A CSONTFOGAKBÓL FELÜL 4 VAN KINNT MOST VÁRJUK A TÖBBIT HOGY LEHESSEN SZABÁLYOZNI. NEKEM SEM TUDTÁK MITŐL ALAKULT KI EZ A RENDELLENESSÉG. AZT MONDTÁK VALAMILYEN KÜLSŐ HATÁS LEHETETT.

NEKED RAKTAK AZ ÍNYEDBE CSONTOT VALAHONNAN?

2008. aug. 28. 21:10

Szia kedves EDIT !

Köszönöm szépen hogy írtál nekem és érdeklődsz.Sajnos engem kilenszer műtöttek de ezek közül három plasztikai műtét volt a legutólsó 21 éves koromban.Szerencsére a gyerekeim egyike sem örökölte a rendelenességet, egészségesek mindketten.Kérdésedre válaszolva sajnos nem maradt egy egészséges fogam sem, a hosszú időn át tartott fogszabályzás tönkre tette őket, nálam anyira rendelenes helyeken bujtak ki a tej és a maradandó fogak hogy vagy ki kellett őket húzni vagy nem maradtak épek.Neked nem detült ki hogy mitől alakult ki ez a betegség, mert nekem nem tudták megálálapítani pedig nagyon kíváncsi lettem volna rá, már csak azért is hogy másoknak eltudjam mondani hogy mit tegyenek hogy megelőzzék ezt a fajta rendelenességet.Egyoldali a hasadék és bal oldalt helyezkedik el a heg, viszont a szájpadlásom tele van zegzugos hegekkel.A kisfiadnak ép a szájpadlása? És a beszédel hogy haladtok...a sziszegő és a zöngés hangok sikerülnek, no meg az a bizonyos ER hang. :)

üdv.: Eszter

2008. aug. 24. 21:40

Köszönöm a jókívánságokat. Valóban, a fiamnak szépen sikerültek a műtétek. 4 szer operálták. A szegedi klinikán Füzesi Kristól professzor műtötte, talán hallottál már róla a romániai sziámi ikrek kapcsán. Neked a gyerekeidnek nem ööröklődött semmi? Mivel nekem ez már a terhességnél kiderült ezért csináltak genetikai vizsgálatot és ott kiderült hogy nem génhiba, hanem valamilyen külső hatás miatt alakult. ki.

A fogaiddal sok problémád volt? Neked kétoldali vagy egyoldali hasadékod volt? Egyébként a képről nem nagyon tudom megállapítani.

üdv: Edit

2008. aug. 23. 13:44

Nagyon helyesek a fiaid, megnéztem a fényképeket szép család vagytok! GRATULÁLOK !

Szépen megcsinálták a kisfiad száját szinte alig látszódik a hegek nyoma, hol végezték a műtéteket és ki nagyon érdekelne, mivel én is így születtem csak nekem bal oldali szájpadhasadékom van és farkastorkom (vagyis lágyszájpad).

Mikor én születtem (1963-ban) még nem volt ilyen fejlett a plasztikai sebészet és sajnos nemtudták ilyen szépen megcsinálni a számat és az oromat, amit nagyon sajnálok, enyi idősen meg már nemlátom értelmét a változtatáson meg a környezetem és a családom is elfogadot ilyennek amilyen vagyok.

Nektek kívánok sok kitartást a logopédiához és a fogszabályozáshoz is és kívánok minden jót az egész családnak.

Üdv.: Eszter

2008. júl. 30. 11:12
A KISFIAM 10 ÉVES. KÉTOLDALI TELJES SZÁJPAD ÉS AJAKHASADÉKKAL SZÜLETETT. SZERENCSÉRE MÁR AZ ULTRAHANGON, 28 HETESEN ÉSZREVETTÉK A RENDELLENESSÉGET EZÉRT FEL TUDAM RÁ LEKILEG KÉSZÜLNI A SZÜLÉSIG. AZÓTA TÖBBSZÖR IS MŰTÖTTÉK MOST FOGSZABÁLYZÁSRA JÁRUNK. EGYÉBKÉNT TELJESEN EGÉSZSÉGES, OKOS, ARANYOS TELJES ÉLETET ÉLŐ EMBERKE. IMÁDOM. HA VALAKINEK VALAMILYEN KÉRDÉSE VAN EZZEL A BETEGSÉGGEL KAPCSOLATBAN NYUGODTAN IRJON!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook