Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájfertőzés 22 hónaposnál fórum

Szájfertőzés 22 hónaposnál (beszélgetős fórum)


7. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - C1e9612cd3)
2010. febr. 16. 20:28
bocs, elírtam :) stomatitis aphtosa
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 2. - Enikő27)
2010. febr. 16. 20:23
stomatitits aftosa a teljes orvosi neve ennek a szájfertőzésnek. Írd be gugléba, aztán máris több infód lesz a dologról!
5. Enikő27 (válaszként erre: 4. - Szeszipuszi)
2010. febr. 16. 15:12
Szia! Köszi, hogy írtál... :-)
2010. febr. 16. 13:24
Egyébként nagyon édes kisfiad van! Meglestem...:)))
2010. febr. 16. 13:23

Ne aggódj!

Nekem a kisebbik egy ilyen fertőzés során szokott le a szopásról - 14 hónaposan. A fogainak semmi baja nem lett.

Annyi szerencséje volt talán, hogy már nekem is volt ilyen, ugyan gyerekkoromban. De a dokinéni szerint, kaphatott a tejjel egy kis gyógyító ellenanyagot. Aránylag hamar átesett rajta, de mire meggyógyult, elhagyta a szopást.

Az általad említett gélt nem ismerem, de szerintem az sem tesz kárt a fogaiban. Fogorvoshoz egyébként bármikor elviheted, ha szükségét érzed. Rajtad múlik, nincs rá szabály, hogy mikor.

2010. febr. 16. 12:51

Egyébként a gyermekorvos "vírussal" magyarázta a szájfertőzést és ennyi! Nagyon csúnyán be volt gyulladva a felső ínye, de úgy, hogy a kint lévő fogai alig látszódtak!!! :-( és büdi is volt eléggé a kis szája... mint írtam már szebb az ínye és már nincs vérzés sem!


Tapasztalatokat, tanácsokat stb... várom! Köszi!

2010. febr. 16. 12:46
Sziasztok! Volt már valamelyikőtök törpéjénél aftás szájfertőzés??? :-( Nálunk múlthét óta van, de már sokkal szebb az ínye és nem vérzik már! GENGIGÉL-lel kezeljük. Csak most a fogai miatt aggódom, mert picit megsárgultak és félek, hogy nem lesz e gond velük a fertőzés miatt!!! Ti voltatok már gyerek fogorvosnál? Mikor kell felkeresni egyáltalán? Most volt 22 hónapos. . . Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook