Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Száj körüli bőrgyulladás - ekcéma fórum

Száj körüli bőrgyulladás - ekcéma (beszélgetős fórum)


22. 32fab46f2a (válaszként erre: 21. - Katinkaboszi)
2013. máj. 2. 09:35

Imádom a nyers diót, sosem volt tőle semmi bajom.

Igazából nagyon-nagyon rossz a paradontax íze, de azt nem érzem, hogy marna, inkább azt vettem észre, hogy eléggé vérzik tőle az fogínyem...

21. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - 32fab46f2a)
2013. máj. 1. 17:03

A Parodontaxra azt mondta a fogorvosom, mert nekem felmarta a számat, hogy hígítsam vízzel, amennyit még elbír a szám.


Egyébként a nyers diótól nem égett soha a szád?

20. 32fab46f2a (válaszként erre: 19. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 30. 17:31
nem himlő, hámlás :)
2013. ápr. 30. 16:55

Ja, apró-cseprő dolgokra gondoltam:)

- bolhacsípés allergia

- rózsahimlő

- szemölcs


Semmi komoly, de bosszantóak...és most meg ez ...:)

18. kszb (válaszként erre: 17. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 30. 16:29

hehe, ez igaz sokakra :)

Csak azért kérdeztem, mert azt írtad, h minden megtalál :)

2013. ápr. 30. 16:25

Semmi másról nem tudok...De kb szökőévente látogatom meg az orvost :)

Lehet, hogy egy labor vagy góckutatás ókor-ókor nem ártana...De amíg nem muszáj, szerintem nem sokan erőltetik :)

16. kszb (válaszként erre: 15. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 30. 16:19

tudod hogy van ez :) Egyik rántja magával a másikat :) Ha meg stresszes vagy, nem csoda :)

Van még vmi állandó betegséged?

2013. ápr. 30. 16:18
Utálatos dolgok ezek a bőrbetegségek...de aztán, hogy engem is minden nyavalya megtalál :)
14. kszb
2013. ápr. 30. 16:15

Nekem anno Dalacin ecsetelőt adtak, és Nizoral krémet. Mivel a Dalacin szárítja, ellensúlyozni kellett a Nizorállal.

Tablettát csak akkor kaptam volna, ha ezek önmagukban nem hatnak. Közben viszont húgyúti miatt kaptam Zinnat-ot, így már nem volt szükség tablettára :)

Amit te kaptál, uezzel a hatással bír! Egyik sem szteroid.

13. kszb (válaszként erre: 12. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 30. 16:11
igen, mert a periorális dermatitisre gyulladás csökkentőket adnak, és nem szteroidot.... ez maximálisan pontos. Ekcémára szteroid, erre meg iylesmi. Ezért van az, h pld ha virágzik a száj környék, és más ok miatt pld antibiotikumot kell szednie az illetőnek, a dermatitist is visszaszorítja/ elmulasztja az.
12. 32fab46f2a (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. ápr. 30. 16:05
Tulajdonképpen amiket én kaptam, az mind pattanásra valóak.....mondta is, hogy hasonlóan kell szedni, a 2. hsz-ben leírtam miket kaptam, nem tudom szteroidok-e
11. kszb (válaszként erre: 10. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 30. 15:59
nme, ez nem ekcéma :) Nem tudom miért mondott iylet a bőrgyógyász.... a periorális dermatitis-nek köze sincs az ekcémához. Nem is szteroidot adnák rá. Az ekcémára pedig igen. Ez szteroid hatására csak romlik....
2013. ápr. 30. 15:19

Köszönöm mindenkinek a választ!

Kszb - a bőrgyógyász mondta, hogy ekcéma, itthon amikor rákerestem a neten, akkor láttam, hogy a másik neve a száj körüli bőrgyulladás

Moonlight: hát a fokozott stressz nagyon helytálló lenne most nálam...

Őszintén szólva a krémekkel kenem amiket kaptam rá, de a gyógyszert nem kezdtem még el szedni...kicsit tartok tőle, lehet ok nélkül. Mintha javult volna amúgy...

A fogkrémemet tegnap lecseréltem fluor mentesre, mert én is olvastam, hogy gyakori kiváltó ok. Na de egyik napról a másikra?

Paradontaxot kaptam a gyógyszertárban, az íze valami borzalom, na de ha ez kell....

Komolyan mondom, nem is zavarna ha nem az arcomon lenne...mégsem mehetek mindenhová 1 cm alapozóval...

9. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 29. 22:32

Nos, nekem is voltak a szám környékén piros kiütések, elmentem a bőrgyógyászhoz, nem mondott semmit, kaptam gyógyszert rá, meg még annyit javasolt, kellene egy allergia tesztet a fogászaton készíttetni.

Mivel éppen a fogászatra is készültem, átmentem hozzájuk, az orvosom rám nézett, közölte nem kell oda semmi, megmondja, fluor érzékeny vagyok, használjak olyan fogkrémet, amiben nincs fluor.

Egy hét után elmúlt, 4 féle ilyen fogkrém van, amit váltakozva használok.

Kipróbálhatod, hátha beválik.

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Kszb)
2013. ápr. 29. 20:22
Én meg épp fokozott stressznek voltam kitéve, amikor először kijött, és utána minden évben.
7. kszb
2013. ápr. 29. 20:12

[link]



Érdekes. Először találkoztam a periorális dermatitis olyan leírásával, ahol okként említik a felszívódási zavarokat. Nálam azelőtt kezdődött, h kiderült a lisztérzékenységem. Nyilván nme mindenkinél ez az ok, de nálam bejött :) Kolléganőm, akinek szintén van, az autoimmun pajzsmirigy beteg pld.

6. kszb (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 29. 19:56
ja, és ennek köze sincs az ekcémához! Ez nme az! Ez szépen magyarra fordítva az, amit írtál is: száj körüli bőrgyulladás.
5. kszb (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 29. 19:55
amúgy igen. Lehet évekig nem jön elő, aztán meg 1 évig virágzik az állad tőle.... Sajnos autoimmun, és van, h fellángol, van, h olyan, mintha soha nem lett volna semmi...
4. kszb (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 29. 19:53
periorális dermatitis.... sztem ez van neked is. Bőrgyógyász tud rá adni krémet, stb. Sajos piszok csúnya tud lenni, és sokára múlik. Viszont 1 vmit ne tégy semmiképpen!!! Szteroiddal ne kend!!! (Elocom és társai) Csak ront a helyzeten!
3. moonlight13 (válaszként erre: 2. - 32fab46f2a)
2013. ápr. 29. 19:46

Változó, hogy örökre eltűnik-e. Nekem is volt/van ekcémám. Volt amelyik eltűnt valamelyik krémtől, de van amelyik most már évek óta minden télen előjön, és tavaszig szenvedek vele.

Az államra nekem nagyon jót tett a legolcsóbb gyógyszertári szőlőzsír (mivel nem akartam folyamatosan szteroidozni)

2013. ápr. 29. 10:17

Sziasztok!

Pár hete- hónapja? elkezdett pirosas folt lenni az államon, mintha apró pattanások lennének begyulladva.

Nem igazán foglalkoztam vele, gondoltam majd elmúlik. De egyre csúnyább lett, uh múlt héten elmentem bőrgyógyászhoz, magánrendelésre...

Azt mondta, száj körüli ekcéma, kb bármitől lehet...kaptam 2 féle kenőcsöt, reggel Zineryt, este skinoren, plusz egy szem tetralysal.

Volt valakinek hasonló problémája? Mintha a kenőcsöktől kicsit jobb lenne, a gyógyszert ma kezdem el szedni. Igaz az, hogy ezt végleg sosem lehet megszüntetni, max tünetmentes lehet? Köszi a válaszokat előre is.

2013. ápr. 29. 10:12
Száj körüli bőrgyulladás - ekcéma tapasztalatok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook