Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szagokat és ízt sem érzek rendesen már 3 hónapja mitől lehet? fórum

Szagokat és ízt sem érzek rendesen már 3 hónapja mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2015. máj. 21. 11:49
Mint utólag kiderült és mostmár gyógyultan írhatom komoly arcüreg gyulladásom volt fél éven keresztül, ez okozta az egész problémát. Rengetem kezelés után mondhatom azt hogy meggyógyultam. De senkinek sem kívánom azokat a heteket, főleg úgy hogy dolgoztam is mellette. Nem mertem elmenni táppénzre.
2014. aug. 22. 00:37

Sziasztok!

Nekem is van hasonló problémám. Megfáztam kb 3 hónapja, és nagyon agresszív vírus lehetet mert nagyon nehezen gyógyúltam meg. Már közben sem éreztem semmilyen ízt, de még a hagymáét sem. Lassan tér vissza az érzékelésem, de a szagokkal még bajban vagyok.Sokat segít, ha inhalálok sós mentás kamillás vizzel.

üdv: Ildi (33év)

2013. márc. 9. 11:07

Erről hallottatok-e már?

[link]

A cink a gustin nevű fehérjével együtt közvetlenül vesz részt az ízérzéklés kialakításában, kettejük kapcsolata szükséges az ízérzékelés megfelelő működéshez. A cink és az ízérzékelés közti kapcsolat miatt – illetve mivel az ízlelés és a szaglás oly szorosan kapcsolódik egymáshoz – a csökkent ízérzékelés és szaglás a cinkhiány gyakori tünete.

Számos immunsejtünk optimális működése függ a cinktől. Különösen a gyermekek esetében igaz ez, kutatások bizonyítják, hogy a cinkhiány negatív hatással van a fehérvérsejtek számára és a szervezet immunválaszára, míg a cink utólagos pótlása helyreállítja az optimális egyensúlyt.

2013. márc. 9. 07:47

ezek akkor nem túl jó kilátások, ha ennyi vizsgálat után sincs eredmény :(

Akkor feleslegesen nem teszem ki ennek a sok vizsgálatnak a 85 éves mamámat...

Nekem mondjuk az antibiotikum nagyon gyanús, de persze, nem vagyok orvos. Nem merném teljes bizonyossággal kijelenteni...

2013. márc. 8. 23:50
Elotte nem volt beteg es nem szedett gyogyszert sem. Csak egyszer mar nem volt szaglasa :( aztan izlelese
13. goldfish23 (válaszként erre: 11. - 880331b0ba)
2013. márc. 8. 23:48
Anya jovoheten lesz 49. Es egyik naprol a masikra ment el a szaglasa par nappal kesobb meg az izlelese :(
12. 880331b0ba (válaszként erre: 10. - Goldfish23)
2013. márc. 8. 20:11
bocs, mégegy kérdés: neki is egyik napról a másikra ment el a szaglása, és az íz érzékelése?
11. 880331b0ba (válaszként erre: 10. - Goldfish23)
2013. márc. 8. 20:10
mennyi idős anyukád?
2013. márc. 8. 20:09
mintha anyukam irta volna a kerdest. ot elkuldtek mri-re ctre, neurologiara, full-orr-gegeszetre, stb, es nem talaltak semmit, vegulis szerencsere, de hat ugye a szaglasa es az izlelese sincs azota sem, es azt mondta a doki, hogy ez mar nem is fog visszajonni:S
9. Amina5 (válaszként erre: 8. - Amina5)
2013. márc. 8. 19:33
és megint elment a szaglása
2013. márc. 8. 19:32

[link]


Volt ilyen ismerősöm. Mondjuk tök igénytelen volt(srác)junkie kaják,kosz-mosatlan ruhák. Aztán lett egy barátnője és elutaztak Franciao-ba,ahol ugye a gasztronómia(új hely,borok,sajtok) elég intenzív és gondolom adott a higiéniára aztán lám visszajött az érzékelése.Aztán hazatért a lánnyal is szakított és megint volt szaglása.


Menj el orvoshoz ha nem múlik..

2013. márc. 8. 19:30
Mindenesetre a házi orvoshoz kell menni. Én korábban ízeket nem éreztem. Neo-Bilagitot írt fel az orvos, és pár hét után rendbe jöttem. Persze a kettő nem biztos, hogy ugyanaz, ezért javaslom az orvost.
6. 880331b0ba (válaszként erre: 5. - Hedi13)
2013. márc. 8. 19:24
köszi, de mama biztos nem cukor beteg:) most voltunk mindenféle vizsgálaton, de sose nem is volt az :D
5. Hedi13 (válaszként erre: 3. - 880331b0ba)
2013. márc. 8. 19:23
Szia, nekem a mamám hasonló korú és ő a cukorbetegség miatt nem érez szagokat és ízeket.
2013. márc. 8. 19:21
na én sem tudomm.....
2013. márc. 8. 19:20

Szia!!

De jó, hogy kiírtad ezt helyettem!! Pont ezt akartam kérdezni.

Nagymamám (85 éves) de semmi baj nem volt vele edddig ezen a téren. Volt a télen egy betegsége, amire antibiotikumot kapott, és azóta nem érez sem ízeket, sem szagokat. Nekem kell megkostólni főzéskor az ételt...

Ez mitől lehet és hova kell vele fordulni?!

2013. márc. 8. 19:20
NOvemberben meg voltam fázva az ügyeleten semmi gyógyszert nem kaptam, mondá a doktornő c vitamin és meleg tea helyrehoz,, na olyan jól helyre hozott hogy azóta alig alig érzek szagot és ízt szerintetek visszajöhet még.. mert nagyon rossz így.
2013. márc. 8. 19:16
Szagokat és ízt sem érzek rendesen már 3 hónapja mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook