Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) fórum

Szabadúszó leszek (itt bármiről beszélhetsz) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
953. vizslava (válaszként erre: 951. - 4510537174)
2014. júl. 30. 11:32
Sejtem, hogy kiről van szó. Nem értek egyet sem vele, sem veled. Az irigység is - mint sok más egyéb - emberi tulajdonság. Vannak különböző fajtái. Ennek a bunkónak nyilván sok irigye van, mivel amit elért, azt nem munkával érte el, és nem is lenne mindenkinek gyomra ahhoz amit ő és becses családja csinál. Semmiképp nem állítható példaként sok társával egyetemben. Az pedig, ha valaki csak unintelligens emberekkel találkozik, akkor nyilván nem jó körökben mozog. Én nem tapasztalom, hogy úgy általában az emberek többsége irigy lenne, sőt azt sem, hogy büdös bunkó. Vannak különböző értelmi képességű emberek, de ettől még jószándékúak és segítőkészek. Persze az sem mindegy, hogy az ember hol él és milyen közegben mozog. Mindenesetre nekem már elegem van a folytonos általánosításokból, hogy a magyar ember ilyen, vagy olyan. Mindenféle nációnál megtalálható mindenféle ember. Talán szerencse kérdése is, hogy kit miféle egyedekkel hoz össze a sors. Na meg nem árt az embernek magába néznie egy kicsit, hogy külső szemlélő őt vajon milyennek látja.
952. unom (válaszként erre: 951. - 4510537174)
2014. júl. 30. 11:30
Ez komoly? Hanyagold a bulvárt szerintem. A leírásod alapján Hajdú Péterre tippelek. Ha szerinted ő, vagy egy hozzá hasonló celeb többet ért el bárkinél akkor veled van a gond. Nem a magyar emberekkel általában, konkrétan veled, ha neked az ilyen példakép lehet.
2014. júl. 30. 11:24

Visszatérve a 946. sorszám alatt elkezdett mondokámra : az állítás, hogy a magyar ember irigy és unintelligens nem én jelentettem ki a hazai sajtóban, hanem az egyik legnépszerűbb közszereplőnk.

Az illetőt nem kedvelem, sőt szívből utálom, de igazat adok neki. A megállapítások, ( tisztelet a kivételnek ) majd mindenkire igazak.

Mielőtt bárki belém kötne, gyorsan kijelentem, rám is. Nem tagadom, van bennem irigység és van még mit tanulnom, nem is keveset.

De már tudom, hogy ezeket a gyengeségeimet hol tudnám levetkőzni, irigy emberből jólelkűvé, gondolkodásmódban intelligenssé válni.

A nemes férfiú, Irigyésgi és Intelligencia központot szándékozik indítani, ahol a jelentkezők megtanulhatják, hogy nem irigykedni kell a gazdagokra, a sikeresekre, hanem követni azt az utat, amelyet ők már végigjártak. Példát akarnak elénk tárni a felfelé emelkedés módjára.

Elismerésre való törekvés.

Csak egy a bibi, aki ezt a mozgalmat elindítani akarja, az ország legundorítóbb, büdös lábú bunkója, akinek vagyona igen kétes hátterű, agyilag kisegítő iskolás szintű. Harincötéves korára többet ért el, bármelyik egyetemi tanárnál. S karrierje még korántsem ért fel a zenitre.

Mit tagadjam, irigylem őt.

950. 7e137d638c (válaszként erre: 943. - 4510537174)
2014. júl. 30. 10:25
A gúnyos mosolyt kihagytad, pedig már szerintem egyre többen gyakorolják itt.
949. vacsa (válaszként erre: 941. - E07918c005)
2014. júl. 30. 10:01
Hát ez tényleg... :-) :-) :-)
948. unom (válaszként erre: 946. - 4510537174)
2014. júl. 30. 09:47
A magyarok közül legjobban önmagad ismered, köszönjük az önjellemzést.
947. 3db3c63933 (válaszként erre: 946. - 4510537174)
2014. júl. 30. 09:37
Már megint ez az általánosítás!
2014. júl. 30. 09:33

Irigy ember a magyar ?

Igen !

Unintelligens a magyar ?

Igen !


De van megoldás !


Erről egy kicsit később, előbb lehiggadok.

2014. júl. 29. 22:38

Zárom a bazárom.

Ma gyenge volt az érdeklődés-

Fogjuk a hőségre.

944. unom (válaszként erre: 941. - E07918c005)
2014. júl. 29. 18:57
:D Ez tetszik, köszi, hogy beraktad.
2014. júl. 29. 18:41

A nevetés fokozatai


Enyhe mosoly

udavrias mosoly

Széles mosoly

nevetgélés

nevetés

röhögés

hahotázás

Fuldokló röhögés, térdcsapkodással


Mint tud a magyar ember a legjobban derülni?

Nincs ilyen felmérés


Ami engem illet : váratlan dolgokon.

Az autubuszról láttam,. hogy az országúton egy törpe butorokkal megrakott kézikocsit húzott. Ha nálam lett volna egy fényképezőgép az év fotóját csinálhattam volna meg.

942. Pipi57 (válaszként erre: 941. - E07918c005)
2014. júl. 29. 12:52
:D:D:D
2014. júl. 29. 11:16

Egy kicsit más téma! :)

Olvassátok és nevessetek, szenzációsan jó!!!!!!



Veet szőrtelenítő krém férfiaknak

Vásárlói vélemény:

Miután közölték velem, hogy a golyóim úgy néztek ki, mint egy öregedő rasztafári feje, elhatároztam, hogy fejest ugrok a dolgok közepébe és veszek egy ilyen krémet, mivel a korábbi borotválási próbálkozásaim csak csekély sikerrel jártak és majdnem elroppant a gerincem, amikor megpróbáltam elérni a problémásabb részeket. Mivel kissé romantikus vagyok, úgy gondoltam, a tettet az asszony szülinapjára időzítem, hogy érezze a törődést. Jóval előtte megrendeltem a terméket, és mivel az Északi-tengeren dolgozok, úgy gondoltam, keményebb vagyok, mint az előző vélemények írói, akiket puhány irodai alakoknak tartottam… Ó, társaim a fájdalomban, micsoda tévedés volt!

Megvártam, míg az asszony az ágyba bújt, és miután homályos utalásokat tettem neki valami különleges meglepetésről, lementem a fürdőszobába. Kezdetben minden jól ment, felkentem a krémet és vártam, hogy valami történjen. Nem kellett sokáig várnom.

Először kellemes melegséget éreztem, melyet pillanatokon belül olyan intenzív, égető érzés váltott fel, amit csak úgy tudok leírni, minta ketten húzták volna a szögesdrótból készült alsógatyámat a farpofáim közé, azzal a feltett szándékkal, hogy a fejemmel kiüssem a plafont. Addig az éjszakáig a vallás nem játszott nagy szerepet az életemben, de akkor készséggel híve lettem volna bármelyik vallásnak, amelyik megszünteti azt a kegyetlen égető érzést a hátsó kijárat körül, amely pusztulással fenyegette a koronaékszereket is. Miközben azért küzdöttem, hogy ne harapjam át a fájdalomtól az alsó ajkamat, megpróbáltam lemosni a krémet, amivel csak annyit értem el, hogy egy szőrcsomó eldugította a lefolyót. Könnyektől elhomályosult szemmel támolyogtam ki a hallon keresztül a konyhába, és - mivel járni nem nagyon voltam képes - az utolsó métert kúszva tettem meg a hűtőszekrényig valami hűsítő fájdalomcsillapító reményében. Feltéptem a hűtőgép ajtaját, megláttam egy doboz jégkrémet, aminek letéptem a tetejét és magam alá helyeztem. A megkönnyebbülés fantasztikus, de csak időleges volt, mivel a jégkrém meglehetősen gyorsan elolvadt és az égető érzés hamar visszatért. A jégkrémes doboz kialakítása miatt ráadásul a kipufogót nem tudtam hűsíteni, ezért körbetapogattam a mélyhűtőfiókot valami más után kutatva, mivel biztos voltam benne, hogy a látásomat meglehetősen hamar újra el fogom veszíteni. Megragadtam egy zacskót, amiről később kiderült, hogy fagyasztott kelbimbó volt, kiszakítottam, és közben próbáltam olyan csendben maradni, amennyire csak tudtam. Fogtam egy marék kelbimbót és megkíséreltem párat beszorítani a farpofáim közé, de hiába. Azért nem működött a dolog, mert egy kevés krémnek sikerült feljutnia a végbelembe, ami olyan érzést okozott, mintha egy rakétahajtómű dolgozott volna bennem odalent. Kétségkívül – és egyben remélhetőleg is – ez volt az egyetlen pillanat az életemben, amikor arra vágytam, bárcsak megjelenne egy homokos hóember a konyhában, amiből látható, milyen mélyre lettem volna képes süllyedni a fájdalom csillapítása érdekében. Fájdalomtól elgyötört elmém csak azt az ötletet volt képes kiszenvedni magából, hogy egy kelbimbót óvatosan felhelyeztem oda, ahol még előtte semmi sem járt.

Balszerencsémre a konyhából kihallatszó furcsa nyögésekre felriadt asszony ezt a pillanatot választotta ki, hogy utána járjon a zajok forrásának, akit az a látvány fogadott, hogy a seggem az égnek mered, golyóimról epres jégkrém csöpög, és éppen egy szem kelbimbót tolok a lyukamba, miközben azt nyöszörgöm: Hú, de jó érzés…

Érthető módon megrázta a látvány és felsikított, és mivel nem láttam az érkezését, a hangtól önkéntelenül összerándultam, ami miatt a kelbimbó meglehetős sebességgel kilövődött belőlem éppen az ő irányába. Megértem, hogy nem éppen arra a különleges meglepetésre vágyott, hogy éjjel 11 órakor egy kifingott kelbimbóval lábon lőjék a konyhában, és az sem segített rajtam, hogy másnap a gyerekeknek meg kellett magyarázni a jégkrémben látható furcsa lenyomat keletkezésének körülményeit. Szóval, összességében a Veet eltávolítja a szőrt, a méltóságot és az önbecsülést…

940. unom (válaszként erre: 939. - 4510537174)
2014. júl. 29. 10:12

Kire gondolsz, mint legendás alak, aki el lett felejtve? Mondanál példát?

Aki olyat alkotott ami érvényes marad azt nem felejtik el. Hofit a mai napig emlegetik, és emlegetni is fogják, amíg érvényes marad amiről beszélt. Ahogy most kinéz, ez nem 1-2 év...

2014. júl. 29. 08:57

Engem nem lehet elfelejteni...


Ezt nem én mondom, hanem egy örökzöld sláger.

Amikor először hallottam, akkor is giccsesnek, hazugnak tartottam a szövegét.

Egy másik sláger viszont azt mondta : Mindenkinek elfelednek egyszer.


Az utóbbiban több a z igazság.

Elszomorító, hogy micsoda kiváló, nagy művészeket felejtettek el, olyannyira, hogy még a nevéről sem hallottak.

Pedig, amikor elbúcsúztak a földi életről, mennyi hangzatos szólam hangzott el a koporsójuknál, a sajtóban stb. " Soha nem felejtünk !" " Pótolhatatlan veszteség "

Elfelejtjük könnyen a hozzátartozóinkat, barátainkat,szerelmünket ismerőseinket. S ez természetes, ez az élet rendje.


Elfelejtjük az egykori legendás alakjainkat.


Új divat született napjainkban. Már életük során kinevezünk legendákat, ikonokat.

Úristen, de kiket ?

Nagy Ferót a nemzet csótányát is ma már legendaként emlegetik. Nem sorolom, adták még alább is.

938. egypt (válaszként erre: 928. - 4510537174)
2014. júl. 29. 00:29

Nem is kell leírnod, hiszen mivel nagyon könnyű rákeresni, így úgysem lehet ellenőrizni, valóban tudtad -e vagy sem. Viszont ne haragudj, de nem hiszem el, hogy mindet tudtad, akármilyen vetélkedőket is vezetsz. Nyilván sokkal nehezebb kérdéseket is fel lehet tenni ezeknél, csak szemléltetni akartam, hogy mindenki másban jártas, és mindenkinek más számít könnyűnek és nehéznek.


Leírom a válaszokat, hátha a többieket is érdekli (Ismétlem, a legtöbb nem általános műveltség szerintem, csak valami miatt nekem ezek ismertek, másnak meg más dolgok):


- Mehr Licht! (Több fényt!)

- Jászai Mari nevezte el, eredeti neve Weisz Mór volt (de csak az Így szerettek ők-ből tudom, mert épp most olvastam:))

- MoMA (New York), és Van Gogh

- mert a nővére a pisztolyát kicserélte egy doboz mackósajtra (szintén a fent említett könyvből...:))

- Buzz Aldrin

- Charlotte Bronte (ezt egyszerűen nem hiszem el, hogy tudtad volna)

- Bakonybél, Gellért püspök

- Izsák Sárától, de a szolgálójuktól, Hágártól már született egy fia, Izmael

- Mátyás

- Air and Space Museum, Washington (ezt sem hiszem, hogy tudtad)

- Lima

- Hatshepsut


És a plusz kérdés:

az S.O.S. nem jelent egyáltalán semmit!

Ez volt a kitalálói szerint a legkönnyebben megjegyezhető morze jel.

A köztudatban keringő variációk (save our souls vagy ship) csak utólagos találgatások.

937. unom (válaszként erre: 936. - 4510537174)
2014. júl. 28. 23:23
Ma a magyarázkodásom kívül nem sokat tettél hozzá a beszélgetéshez. Hátha holnap kicsit jobb formában leszel.
2014. júl. 28. 23:19

Újból vége a napnak. Szokás szerint bezárom a show boltomat, ahol a vevőimet minden nap érdekességekkel várom.

Különleges ajándékokat is osztogatok a vevőimnek. Aki a holnapi nap folyamán ebbe a topikba ír, és lila, fehér, piros, fekete vagy sárga bugyiban ül a gépe elé, ajándékot kap a boltvezetőtől.


Szép álmokat. Egyáltalán, ágyban vagytok már ?

935. unom (válaszként erre: 932. - 4510537174)
2014. júl. 28. 22:58
Játéknak ez nagyon jó, akkor van baj, ha az ember elhiszi :)
934. egypt (válaszként erre: 928. - 4510537174)
2014. júl. 28. 21:53
Csupán Egyiptom neve angolul.
933. Miss Sárika (válaszként erre: 932. - 4510537174)
2014. júl. 28. 21:13
Ó! Te szegény! :)
2014. júl. 28. 20:25

Nemrég voltam egy különleges hölgynél, aki azzal foglalkozik, hogy mik voltunk elöző életünkben?

Bár ebben nem hiszek, de a hölgy annyira meggyőzően érvelt e okult tudomány mellett,hogy belementem, a játékba.

Nem szeretném ennek a kiszámítási módját leírni, bevallom nem is nagyon értettem.

A végeredményre voltam kiváncsi, ami megdöbentett.

Korábbi életemben nő voltam, méghozzá aXVI. században Franciaországban. Méghozzá könnyűvérű nőcske - olvasta rám a tudós hölgy a múltamat.

Rémült arcot vághattam, mert a hölgy megnyugtatott, kiderült azárt nem voltam olyan nagy qrva

931. unom (válaszként erre: 930. - 4510537174)
2014. júl. 28. 19:22

Olvasgass netikettet, itt kicsit más az illem, mint a való életben.

Pedig olyan vagy, mint egy kiöregedett tanár, akinek az önbizalma megmaradt, bár ez inkább önhittség, de a tudása megkopott.

930. 4510537174 (válaszként erre: 929. - Unom)
2014. júl. 28. 18:58

Kedves igazán antipatikus hölgy vagy, hogy bókoljak neked. A tanárt ezúttal szimbolikusan értettem : mondhattam volna, nem illik visszakérdezni.

Úgy érzem, te vagy talán a sok nő közül a kevesek egyike, aki érti a cinizmusomat, és azt a szándékomat, hogy az állóvizet kavargassam.

FElajánlom neked a házi intrikus státuszt.

A színészek szerint ez az egyik leghálásabb feladat. Igaz a közönség nem szereti az intrikusokat. De én szeretem. Ezért szeretlek téged is.

Azt hiszem ennél jobban nem tudtalak volna kompromitálni...

929. unom (válaszként erre: 928. - 4510537174)
2014. júl. 28. 18:49

Tudtam, hogy rácsapsz a kibúvóra :D

Jó, hogy itt vagy, jól szórakozunk. Elhiszem, hogy tanár vagy, amilyen ma az oktatás simán.

928. 4510537174 (válaszként erre: 906. - Egypt)
2014. júl. 28. 18:46

Kedves egy PT ?

Egy biztos, nem vagy mindennapi nő. Aki ilyen álnevet választ magának, az maga a titok.

Töröm a fejem, mi lehet az a egypt. Egyiptom röviden ? Egy petéjű ?

Megérdemled, hogy válaszoljak neked.

Mert te értesz a legjobban, és a legkulturáltabban a fricskához, amit egy ilyen hozzám hasonló műveltség fitogtató, nagyképű pasas érdemel.

A kérdésemre a választ nem tudtad, ami jó pont.

DE jól kapizsgáltad a lehetséges választ. Rahmaninov munkásságában ilyen mű nem található.

Már csak azért sem, mert ez az én fantáziámban született. Több konvert bérletesnek feltettem hasonlóan a kérdést, mind ismerte. Hiába, a sznobok még azt is tudják amit nem kellene.


A kérdések,amelyeket kontraként feltettél nekem, könnyűnek találtam. Budapesten egy klubban szellemi vetélkedőt vezetek, ennél rázósabb kérdéseket is felteszek.

Azért nem irom le a válaszokat, mert nem akarok fitogatani, másrészt a tanárt nem illik visszakérdezni.

927. unom (válaszként erre: 926. - Egypt)
2014. júl. 28. 16:03

Kevés esélyt látok rá sajnos. A nagylány jópár éve tanul informatikát, eddig talán 2 jó tanára volt, pedig váltották egymást rendesen.

Az érettségit azért csinálta meg 10. végén, hogy ne kelljen bejárnia órákra, unatkozott.

Inkább azt gondolom, otthon oéyan környezete volt, akik tudtak válaszolni a kérdéseire, segítették a fejlődését- Ehhez nagyon tehetségesnek is kellett lennie, 12 évesen ilyen eredmény kiemelkedő.

926. egypt (válaszként erre: 924. - Unom)
2014. júl. 28. 15:59
Ott is megtanulhatta, mert azért kivétel mindig van, és jó tanárok is.:)
925. egypt (válaszként erre: 923. - 7e137d638c)
2014. júl. 28. 15:58

Szerintem az amerikai modell jobb. Nem hiszem, hogy a nem magoltatás miatt csökkentek ezek a képességek.

Sokan lenézik az amerikai oktatási rendszert, de közben ha megnézzük, hol tart Amerika, hát nem éppen úgy néz ki, hogy csupa hülyét nevelnének. És nem igaz, hogy agyelszívásból élnek, töredékét teszik csak ki a külföldiek.

924. unom (válaszként erre: 923. - 7e137d638c)
2014. júl. 28. 15:54
Az ismeretek magoltatása nem segíti a kreatív gondolkodást. Biztos vagyok benne, hogy az általad említett 12 éves srác nem az iskolában tanulta meg amit tudott. A természettudományos tárgyak oktatása elég gyenge nálunk sajnos. Van pár elit suli ahol jó, de az átlag nem ez.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook