Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szabadulószoba tapasztalatok fórum

Szabadulószoba tapasztalatok (beszélgetős fórum)


13. libikóka (válaszként erre: 12. - Ivett7)
2021. ápr. 13. 19:51
Nekem erről a Tíz kicsi indián jut az eszembe,ill. a Tíz kicsi néger(Agatha Christie):))
12. Ivett7
2021. ápr. 13. 19:31

Sziasztok.

Egy új vállalkozásban gondolkozok, amely az "utolsó vacsora" nevet kapná. Röviden egy vacsora lenne összekötve a szabadulószobák élményével. (pl: a tányér alján számok láthatóak, melyek később egy lakat kinyitásához lesznek szükségesek / trükkös asztal (bizonyos pontok megnyomásának hatására megjelenik az asztal közepén egy pici doboz stb.)

Véleményeket szeretnék kérni erről az ötletről, hogy mennyire lenne működőképes avagy sem ?!

11. michelle.r (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2018. júl. 5. 10:46

Akarsz beszééééélni róla? :DDDDDD


Az Andrássy úton a Párizsi luxusáruház helyén nyílt egy élményközpont, ott voltatok már? És a Bartók Béla 5-ben is van valami hasonló kölyök objektum.


11 éves lesz a makim nemsoká, gondoltam, oda viszem őket tombolni, ezért kérdezem.

10. Channa* (válaszként erre: 9. - Babyapocakban)
2018. júl. 3. 21:56

Vámpíros, kórházas (fekete nővér), Úrhajós, tengeralattjárós, barlangos, temetős.

1 lakás csak 1 pálya sajnos....

9. babyapocakban (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. júl. 3. 19:35

Arra várok ötleteket, hogy milyet lehetne csinálni, ami esetleg nincs vagy ritka.

Te például milyen témájút csinálnál, ha lehetne, vagy kellene?

2018. júl. 3. 18:56

Nem értelek! Ha voltál már többször ilyenbe, akkor milyen ötleteket vársz?

Szerintem a megoldásokat is elmondhatjuk, hiszen nem biztos, hogy összerakja bárki, amit itt hall egy szabadulós játéknál.


Én sorozatgyilkososban voltam. Nekem egy kicsit csalódás volt. A helyszín nagyon jó volt. 4 szoba volt, ahol különböző feladványok voltak. Kulcsot kellett keresni jellemzően és azokat megszerezni a rendelkezésünkre álló eszközökkel, illetve volt egy olyan is, ahol egy bizonyos rejtvény megfejtése által jutottunk a kulcshoz. Az ilyen rejtvények voltak a legjobbak, de sajnos ebből csak kevés volt. Volt egy olyan, hogy madarak csicsergését kellett visszaadnunk, illetve megkeresni köveket, azokat elhelyezni valahol és ekkor nyílt ki a kulcs rejtekhelye, illetve, be kellett feküdni egy koporsóba, ahhoz, hogy meg tudjunk egy információt. Meg volt olyan is, hogy képek alapján, illetve újságcikkben lévő adatok alapján kellett rájönnünk számkombinációra. Ja, meg a gyilkosság helyszínén is voltak jelölések a helyszínen talált bizonyítékoknál és azok is jelentettek valamit.



Ez a hely sötét volt, alig volt világítás, mohásak voltak a falak...


Tehát, jó a játék, de jobbra gondoltam. Nem érzem úgy, hogy hetente el kel mennem.:D

7. Hoxa
2018. júl. 3. 18:41

Voltam már néhány szabadulószobában, a legjobban egy elmegyógyintézet tetszett (kijutottam ám :D). Nagyon élethű volt a díszlet és végig olyan zenét nyomtak, hogy borsódzott a hátam tőle. Nagyon érdekes lakatok voltak és színesek voltak a feladatok. Voltam olyanban is, ahol egy-két dolog nem működött jól, az csalódás volt. Egyszer egy teljesen lehetetlen feladvány vette el a kedvünk. Segítséget is kértünk. Utána hihetetlennek tűnt, hogy arra valaki magától is rájön, teljesen kicsavart ötlet volt.


Ötlet: lehetne több ilyen gyerekeknek. Már voltak velünk háromszor, abból egy kifejezetten gyerekeknek készült. A másik kettő sem volt ijesztő, de azért felnőttekre volt szabva.

6. babyapocakban (válaszként erre: 4. - Ec345d5c45)
2018. júl. 3. 18:31

Ez egy viszonylag új szórakozási mód. Vannak mindenféle témában, bűnyügyi, fáraós, bezárós, stb.

A lényeg, hogy egy csoportot bezárnak egy általában több szobából álló helyre és mindenféle rejtvények alapján tud mindig továbblépve kiszabadulni. Erre általában 60 perc áll rendelkezésre. CB rádión lehet azért segítséget kérni a személyzettől, ha nagyon elakadnak.

Mindig van egy kerettörténet, amibe bele lehet élned magad. Pl. te vagy a felügyelő és egy tetthelyen találod magad, ahol végig kell nyomoznod a helyiségeket, lakatokat nyitni, rejtjeleket megfejteni, hogy végül rájöjj, mi történt és ezzel a kiszabadulásodhoz is eljuss.



Én már többen is voltam és nagyon élveztem. Még nem gondolkodtam mélyebben azon, hogy én milyet csinálnék, csak ma így felbukkant a fejemben, hogy végülis van egy megürülő lakásom egy kisvárosban... Simán lehetne.

5. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. júl. 3. 18:15

Nekem a lányom volt, szerintem többet várt, mint kapott.

A kulcs viszont zseniális helyen volt elrejtve, ahhoz az ötlethez csak gratulálni tudok nekik:)

4. ec345d5c45 (válaszként erre: 3. - Globus)
2018. júl. 3. 17:59
Köszi, erről még nem hallottam;-)
2018. júl. 3. 17:52
Olyanra, mint az online escape játékok. Tárgyakat megkeresni, rendeltetésükre rájönni. Minden eldugott helyre bekukkantani, mire előkerül a kulcs, amely az ajtót nyitja.
2. ec345d5c45 (válaszként erre: 1. - Babyapocakban)
2018. júl. 3. 17:47
A "pánikszobára" gondolsz, mint abban a filmben Jodi Foster főszereplésével?
2018. júl. 3. 17:06

Sziasztok!


Milyen szabadulószobában jártatok már? Meséljetek róla (a megoldások kifecsegése nélkül) milyen volt, tetszett-e, nehéz volt-e!


Van egy lakásom, amiből most elmennek a bérlők és felötlött bennem, hogy csinálhatnék belőle egy szabadulószobát. Ehhez is keresem a lelkesítő ötleteket, véleményeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook