Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szabadkaiak, tudnátok nekem segíteni? fórum

Szabadkaiak, tudnátok nekem segíteni? (beszélgetős fórum)


30. bumburka (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2015. márc. 15. 15:06
Azért jár oda,mert Nike,Adidas,stb...márkájú termékeket nagyon olcsón lehet megvásárolni.
29. Bogyeszkusz (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 16:25
Azért legyen szép napod! ;)
2012. dec. 20. 16:24
Naccerű.
27. Bogyeszkusz (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 16:22

De,képzeld,vissza is ;) Komolyan szövegértelmezési problémáid lehetnek...Vagy csak kötözködős hangulatban vagy?!

Mindenesetre remélem nem olyan emberekbe futok bele útbaigazítást kérni (már HA szükség lesz rá),mint te,mert akkor a piacon halnék meg :D

2012. dec. 20. 16:20
Vrakte odne... mentem.
25. Mazsinka (válaszként erre: 24. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 16:19
Odavisz, csak vissza nem hoz, hehe.
24. Bogyeszkusz (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 16:17
Hehe,már megint nem sikerült a mondatelemzés: el jutni el tudok,mert oda visz a busz :P
23. Mazsinka (válaszként erre: 22. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 16:16
Engem meg nem érdekel, te hogy jutsz el a piacra, találd fel magad, ahogy mindenki más. :D
22. Bogyeszkusz (válaszként erre: 21. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 16:14

Könyörgöm,ne kötözködj már feleslegesen,inkább próbálj mondatokat értelmezni!

Azt írtam,hogy nem nem tudom miért jártok át,de nem is érdekel.Ez aztán a flegma hozzáállás,bocsi,majd ha fölös időm lesz,nyitok egy fórumot,hogy kivesézzük,miért jártok át hozzánk vásárolni,jó?!

Sül belőled a rosszindulat,már bocsánat! :(

21. Mazsinka (válaszként erre: 20. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 16:08
Nem is érdekel, mi? Miközben fórumot indítasz a szabadkai piacról...Ritka egy flegma hozzáállás. Jó vásárlást!
20. Bogyeszkusz (válaszként erre: 18. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 15:59

Akkor meg ott van drágaság,nem tudom (meg nem is érdekel).

Igaz,pont az árkád nem az alacsony árairól híres :)

2012. dec. 20. 15:57
Nem gúnyolódtam,csupán reagáltam a szerbül írt mondatodra ;)
18. Mazsinka (válaszként erre: 16. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 15:54
Azért mondtam, mert gúnyolódtál, hogy a szerbek csak megszólalnak magyarul az Árkádban pl., ha vásárolni kell. Ez azért valahol dicséretes dolog. Bezzeg te nem fogsz szerbül beszélni velük, ha venni akarsz valamit a szabadkai piacon, érted a különbséget? Jobbak a keresetek errefelé? :D Jó, hogy mondod.
17. Bogyeszkusz (válaszként erre: 16. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 15:47
már mint beszéleK
16. Bogyeszkusz (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 15:46

Beszélem két idegennyelven,a szerb nem is érdekel annyira,hogy én megtanuljam.Miért,azért mert évente 2-3 alkalommal kimegyek a PIACra?!

Igen,én is ezen filózom,de azonkívül,hogy ott jobb lehet a kereset,más értelmes választ nem találok :)

15. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 15:03
Ez egy jó kérdés. Sokan még nem felejtették el, hogy hosszú idôn keresztül magyar közigazgatás ott volt. A fél családom ott született, ott nôtt fel, vagy oda tartozott... Ez amolyan nemzetiségi kérdés... a felszín alatt és felett mindig más van... Mindezt a saját életünkben megtapasztalni egészen más... (A nagypapám veséit a szabadkai városháza pincéjében verték el a szerb csendôrök...)
14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 14:44

Ha ők tudnak beszélni nálatok magyarul, akkor joggal várják el, hogy te meg beszélj szerbül náluk. Nem? Egyébként a szerbek nagyon gyorsan és könnyen megtanulnak magyarul, jobban, mint a magyarok szerbül, csak nem szeretnek beszélni, ha nem muszáj.


Arra viszont még nm jöttem rá, hogy miért vásároltok ti a szabadkai piacon, ha mi meg az Árkádba járunk? :)

13. Bogyeszkusz (válaszként erre: 12. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 14:24

Azért itt nálunk megy nekik a magyar is,ha vásárlásról van szó :D

Egyébként eddig én is mindig azt tapasztaltam,hogy segítőkészek,bunkók meg nem csak ott vannak,hanem szerte a világon.

12. Mazsinka (válaszként erre: 11. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 20. 14:18

Eléggé a határ közelében élek, hidd el, csak épp a határ túlsó oldalán.


Vandálok mindenhol vannak. Nem szabad ebből kiindulni.


Az eladó pedig tud magyarul sok helyen, csak nem akar beszélni, mert a szerb nép úgy van vele, hogy govori srpski, da te ceo svet razume! :D


Próbálkozni lehet, mindig vannak kedves és segítőkész emberek is.

11. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 5. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 14:11

Akkor te nem ismered azt a változatot, hogy az áruházban az eladó nem szólalhatott meg magyarul...

a magyar vásárló suttogva elmndta a kérését, aki szerbül válaszolt hangosan vissza. És a megrongált magyar rendszámos kocsikról, autóbuszokról sem tudsz. Aki ott él a határ mellett, közelében, némileg több információhoz jut akaratlanul is.

10. Bogyeszkusz (válaszként erre: 9. - Dorcica78)
2012. dec. 20. 14:07
Azt majd ma derítem ki,meg hogy mennyi a vonatjegy,illetve hogy milyen időközönként jár,a busz oda-vissza 1300,nagyon baráti,és 3 vagy 4 jön egy nap :o)
2012. dec. 20. 14:04
A piacnál áll meg pont a 6-os busz,és az egyik megálló az pont a vasútnál van,csak egyenesen előre megy a busz,nincs elfordulás se jobbra, se ballra. Csak ugye vonat az ritkábban jár haza felé.
8. Bogyeszkusz (válaszként erre: 6. - Mazsinka)
2012. dec. 20. 14:00
?!
7. Mazsinka (válaszként erre: 1. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 13:59
Bárkit megkérdezhettek, majd útbaigazítanak benneteket, ne féljetek, az emberek nagy része beszél magyarul.
6. Mazsinka (válaszként erre: 4. - Bogyeszkusz)
2012. dec. 20. 13:56
Sokuk beszél magyarul? Anyám!
5. Mazsinka (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 20. 13:55
Jaj, mintha Szabadka valami nagy szerb város lenne. Nemár!
2012. dec. 20. 13:54

Egy srác tuti van,de ő csak hétvégén érhető el,ami nekem már késő lenne.

Sajnos taxit max angolul vagy németül tudnánk hívni a magyaron kívül,mert szerbül nem beszélünk.

De nemrég mikor kint voltam,még az utcán is olyan készségesen segédkeztek az odavalósiak,sokuk beszél magyarul is - vagy legalább is "értegeti".

Köszönöm,már az is támpont,hogy a 6os buszt kellene keresnünk! :)

2012. dec. 20. 13:46
Szia! Szerintem a vonat közelebb van, a piactól a 6-os busz megy befelé. A taxi sztem 500 dinárért tuti elvisz.Az a max. Bár nem odavalósi vagyok, de jártam ott sokat.
2012. dec. 20. 13:44

Nem tudok róla, hogy lenne szabadkai a Hoxán. De annyit igen, hogy a vasútállomás is igen messzire van a piactól. :(

Amennyiben valaki taxit rendel, azt lehetôleg ne magyar nyelven tegye... :(

2012. dec. 20. 13:35

Szombaton megyünk busszal Szabadkára,a busz (nem menetrend szerint)kimegy a piachoz is,ami nekünk az úticél. Durván 2 és fél óránk lesz nézelődni,ha nem jön közbe semmi (pl.nem szakad le a hó,és bénítja meg a közlekedést).De ha mégsem lenne elég az idő,akkor mennénk későbbi busszal.

Hogy a lényegre térjek: az lenne a kérdésem,hogy a buszpályaudvar vagy a vonatállomás van közelebb a piachoz? Illetve ha taxiba pattannánk,a piactól kb.hány dínárért vinnének minket vagy a busz- vagy a vonatállomásra?

Köszönöm szépen,ha valaki segít! ;o)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook