Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szabadkai parkolási szabályokkal kapcsolatban tudna valaki segíteni? fórum

Szabadkai parkolási szabályokkal kapcsolatban tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 18. 13:32

Hmm ... lemerjem irni? :D Na leirom ...

En a szerb rendszamtablammal sosem vasarolok parkolojegyet Szegeden. Szamtalanszor megbuntettek mar, de nem tudnak utanam jarni. Szabadkan is lehet ilyet csinalni magyar rendszammal? :)

Na de rossz vagyok, bocsi :D

2011. jan. 18. 12:00

Nagyon köszönöm az infókat. 20 évvvel ezelőtt sokszor megfordultam Szabadkán, de azóta gondolom gyökerestűl megváltozott minden. Jól sejtetem, h nem lesz egyszerű, és mivel szeretném elkerülni a büntetést, ezért érdeklődöm előre.

A msik aggályom meg az, h mig megállok,és keresek egy bódét (gőzöm sincs merre lehet)addig bőven megbüntethetnek. Meg egyáltalán szóba állnak velem, ha magyarul szólalok meg?

2011. jan. 17. 23:45
Nem tudom mennyire ismered Szabadkát, a parkolókat zónákra osztották fel, mindegyiknek más a tarifája és az SMS száma (de a táblákon írja). Egyes zónákban egész napra érvényes a parkolási jegy, viszont a város központjában max. 2 óra hossza, utána el kell hagyni egy időre azt a zónát. Azt hiszem este 8-ig kell fizetni, reggel nem tudom mikortól, mert ez is változó, de ez is ki van írva a táblákra. És ha hétvégeken egyes helyeken nem kell fizetni, az is fel van tüntetve. Előfordulhat, hogy a rendszer nem fogadta el az SMS-t, akkor úgy tekintik, hogy nem fizettél és büntetnek. Legbiztosabb, ha parkolójegyet veszel, mindig akad valaki aki tud magyarul is szerbül is és biztosan segít, ha megkéred. A jegyre az időn kívül a dátumot is be kell jelölni (ezt egy előttem jelentkező nem említette meg). A jegyeknél egy kicsit problémás, hogy magadnak kell figyelni az időt, nehogy lejárjon, és egy kis huncutságnak még olyan is előfordul, hogy 1 óra parkolásra kérsz jegyet, de az eladónak csak 2 órásra van. De inkább azt kell megvenni, mert még akkor is olcsóbb, mint ha büntetést kell fizetni. Ahol tilos a parkolás, ott ne is próbálkozz vele, mert a pók elviszi a járművedet, elég messzire a város központjától és a büntetés eléggé horribilis összeg. Tudom, hogy nem sok jót mondtam, de ez van és segítő szándékkal tettem.
2011. jan. 17. 23:21

Ez tenyleg milyen rossz. Elmegy Szabadkara egy kulfoldi es nez mint borju az uj kapura latvan ezt az sms-es rendszert. Ha pedig felkeres egy bodet, szerbul szolnak hozza es ertetlenkedik mindket fel. Bar nekem nem gond ... csak most ugy belegondoltam ebbe. Bar az sms-es modszer szerintem a legjobb modszer a parkolasra, sok helyen parkoloszelvenyt kell vasarolni, ami igen bonyolult. :)

Amugy Kanizsarol irok.

2011. jan. 17. 23:11
Szabadkarol irok.Smst kell kuldened, amennyiben nem lehet magyar szamrol, bar hiszem azt hogy lehet, akkor barmely bodeban, trafikban lehet venni parkolasi jegyet, amire csak ra kell irnod, hogy hany orakkor parkoltal az adott helyre.
5. pocokfarok (válaszként erre: 4. - Metalllady)
2011. jan. 17. 22:58
Na epp ezen gondolkodtam. Magyarrol szerintem nem, de biztos van erre is valami variaciojuk.
4. metalllady (válaszként erre: 3. - Pocokfarok)
2011. jan. 17. 22:53
Köszi, nagyon ari vagy. És magyar telefonról is fogadnak vajon sms-t?
2011. jan. 17. 22:38
Minden nap kell parkolasi dijat fizetni. Sms-ben tortenik a fizetes. Hanytol hanyig azt nem tudom ....
2. metalllady (válaszként erre: 1. - Metalllady)
2011. jan. 17. 22:35
Kedves Fórumozók, ha valaki mostanában járt Szabadkán, kérem tájkoztasson a parkolási szabályokról. Egy 2008-as közleményt találtam neten, de nagyon hiányos,pl. nincs irva hogy hánytól hányig, meg hétvégén kell-e, és azt sem lehet tudni, jeleneg érvényes-e. Köszönöm!
2011. jan. 17. 22:31
Szabadkai parkolási szabályokkal kapcsolatban tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook