Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szabad hosszú ideig szedni egyféle fogamzásgátlót? (Lindynette 20) fórum

Szabad hosszú ideig szedni egyféle fogamzásgátlót? (Lindynette 20) (tudásbázis kérdés)


8. Tecu21 (válaszként erre: 7. - Szancsipancsi83)
2016. júl. 28. 10:14
oké. köszönöm a tanácsot. Mindenképp elfogok menni. De szerintem az a 2 és fél hetes vérzés gyógyszer melett hormon miatt volt. vagy felborult valami.. :)
7. Szancsipancsi83 (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2016. júl. 28. 10:02
Azt akartam a történetemből kihozni, hogy mindenképpen menj el orvoshoz. ;)
6. Szancsipancsi83 (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2016. júl. 28. 10:00
Szia! Én 6 évig szedtem. Volt állandó kapcsolatom mellette, és egyszer kimaradt 1 hónapra, aztán a következő hónapban se nagyon akaródzott megjönni...persze egyből teszteltem, meg rohantam az orvoshoz, ő vetetett vért is, és ismét tesztelt, az is megint negatív lett. Ezek után közölte velem, hogy elvékonyult a méhnyálkahártyám és azért nem jön meg, kellene szünetet tartani. 1 hónap után mondta hogy írja fel megint nekem? Mondtam, hogy inkább nem szedek többé gyógyszert, mert még gyermekvállalás előtt állok, nem kockáztatok. Elfogadta, bár húzta rá a száját. Azóta dokit is váltottam, meg gyógyszert se szedek, ennek már 3 éve, lekopogom, nincs semmi gondom.
5. Tecu21 (válaszként erre: 4. - NomNom)
2016. júl. 28. 09:34
Hát Kíváncsi leszek mit mond majd. Ki tudja...lehet nem is szedhetném már ezt a gyógyszert... vagy én nem tudom. :)
4. NomNom (válaszként erre: 3. - Tecu21)
2016. júl. 28. 09:24

Ez rendkívül kedves tőlük, hogy kinevetnek...

Van egy ismerősöm, neki egy idő után barnázással stb. jelez a szervezete, hogy már az adott bogyót "megunta". Neki mondta is a dokija, hogy érdemes időnként váltani.

Túlságosan fél vállról veszik ezt manapság a nőgyógyászok. Elvileg mielőtt felírnak egy tablettát alaposan ki kéne vizsgálni a hölgyeket, hogy személyre szabottan kapja. Igaz, hogy ezek már nagyon modern gyógyszerek, de ez a kísérletezgetés nagyon nagy felelőtlenség a részükről. A magán doki se fog különösebben kivizsgálni előtte, de legalább nem bánik vele úgy mint egy rakás................

3. Tecu21 (válaszként erre: 2. - 41b7982b83)
2016. júl. 28. 09:08
Köszönöm a válaszod. Az lesz tényleg,hogy elmegyek nőgyógyászhoz, Magánhoz. mert a korhzba mikor voltam és megkérdeztem,hogy nem kell semilyen vizsgálat szedhetem a gyógyszert tovább? Kiröhögtek...
2. 41b7982b83 (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2016. júl. 28. 09:05

Pedig kb. 3-5 évente érdemes váltani, vagy felülvizsgálni megfelelő-e még az életkornak, egészségi állapotnak, vérkép szerint, stb az adott fogamzásgátló.

Menj mihamarabb nőgyógyászhoz és vizsgáltasd ki magad, simán lehet terhesség is, vagy a hormon rendszered felborult valami miatt, kérnék a helyedben egy teljes labor vizsgálatot is, illetve hasi ultrahangot is.

Most már fejezd be az adott levél szedését, hogy kerek legyen a hónap hormonális szinten, aztán ahogy jön a szünet hét, amikor nem kell szedni, én azt mondom mielőtt elkezdenél 1 újabb levéllel, vizsgáltasd ki magad mindenképpen.

Mert ha terhesség van, akkor az rossz hatással lehet, vagy ha más hormon gond van, akkor ne kezdj bele egy újabb hónapba, amit ha meg kell szakítani, csak össze zavarja még jobban a ciklusod.

2016. júl. 28. 08:58
Sziasztok. Kb már 8 éve szedem a Lindynette 20 fogamzásgátlót. Sose volt vele semmi gond. kb 3 éve még az akkori párommal babát akartunk akkor hagytam abba 4 hónapra és terhes lettem de sajnos elment a baby mi meg szét is mentünk. De a lényeg az ,hogy a gyógyszer melett sose volt semmi bajom. mindig akkor jött meg mikor kelett mikor akkor ment el mikor elkezdtem szedni a gyógyszert. Miután szét mentünk rá pár hónapra megint elkezdtem szedni a gyógyszert mert tele lette pattanásal stb és jobb ha szedem mert akkor csomo tünetem nincs. 2 hónapja abba hagytam egy hónapja mert nem irattam fel a gyógyszert gondoltam majd most 1 hónap kiesik és után folytatom. Közben lett egy "kapcsolatom" Elkezdtem szedni a gyógyszert mert meg jött a mensim és ilyenkor ugye el szokott múlni kb 3 nap múlva, de most nem múlt el. majd nem 2 2 és fél hétig véreztem . hol kicsit hol nagyon. De miközben szexeltünk. Nem értettem miért nem megy el hiszem a 8 év alatt ilyen sose volt. Elfogyott az a havi gyógyszer utána megjött pár napra. már a 2 levélnek a utolsó dbjánál tartok amit ma kell bevennem. de napok óta furán érzem magam. Mellfeszülés, ingerlékeny vagyok hányingerem van és szédülök. Én az időjárásra fogom... 2napja olyan érzésem van mint amikor megjön kisebb görcsök. Én nem hiszem,hogy terhes vagyok. Szabad egyáltalán ennyi ideig gyógyszertt szedni? A 8 év alatt egyszer nem vizsgált meg doki e gyógyszer miatt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook