Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Syncumar túladagolás? fórum

Syncumar túladagolás? (beszélgetős fórum)


20. e48ab364a9 (válaszként erre: 19. - Monami)
2009. nov. 25. 16:49

Ne haragudj, csak most tudtam gép elé ülni.

NEM szabad elhalogatni a vérvételt, mert a Syncumar túladagolás életveszélyes állapotot is okozhat.

Remélem már megoldódott a probléma, mi nagyon meg voltunk ijedve.

Konakion injekciót kapott a mamikám, majd itthon is azt kellett neki adni és két napon belül már semmi baja nem volt.

Lényeg, ha a betegtájékoztatóban felsorolt tünetek jelentkeznek, go (legkésőbb másnap) az orvos.

Írd meg mi volt, puszi

19. monami (válaszként erre: 18. - E48ab364a9)
2009. nov. 24. 20:19

Köszönöm!

Mit tanácsolsz?A doki azt mondta,reggel menjen a beteg vérvételre...szerinted reggelig nem lesz komolyabb baj?

18. e48ab364a9 (válaszként erre: 16. - Monami)
2009. nov. 24. 20:00
Vért pisil az illető, ha kifújja az orrát az is véres.
17. mliv
2009. nov. 24. 19:50
Én sajnos nem tudom.
16. monami
2009. nov. 24. 19:33

Sziasztok!

Sincumar túladagolásnak/ami mérgezés szintü is lehet/,mik a tünetei?????????

S.O.S.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15. mliv
2009. nov. 16. 08:59
Hála az égnek, hogy nem lett nagyobb baj. Még ennél is!Azért írd meg mi vo még ma!
2009. nov. 13. 20:20

Sziasztok, no végül is visszavittem mamát ahhoz az orvoshoz, aki felvette trombózissal még októberbe.

Ő is teljesen kiakadt, hogy nem ellenőrizték a vérét.

Mamikám annyira rosszul volt már, hogy alulról spriccelt belőle a vér, ez már nem is véres vizelet volt, hanem vért pisilt.

4szer vettek tőle vért, kapott véralvadás segítőt, amit itthon is kell neki adnom.

Syncumart nem szedhet hétfőig, akkor kell visszavinnem és kezdődik elölről a véralvadás beállítása.

Hétfőig még nem alszom, és szerintem ő se, nagyon megijedtünk még csak 2-3 hete szedte ezt a gyógyszert, nem tudtuk hogy ennyire vészes lesz.

De valahol a házi orvost is felelősnek érzem, mert hiába kapta meg a kis borítékját egy szimpla vérvételt nem tudott elintézni nekünk.

Boszy, úgy hogy a rendelőből sok embert elbocsájtottak és a maradék személyzet nem győzi a betegeket fogadni.

Legalábbis nekem ezt mondta a doki, de beutalót sem kaptam.

Köszi mindenkinek a válaszokat.

2009. nov. 12. 21:01
egyet nem értek viszont: hogy lehet az, hogy beutaló ellenére csak 2-3 hét múlva tudtok bejutni vérvételre?
2009. nov. 12. 20:59

én is napi 3 Syncumart szedek, havonta ellenőrzik az INR-t, prothrombint.

Az utolsó INR-em (kórházban, abláció után) 2,03 volt.

Vérvizelés mellékhatás, nem túladagolás, de a tájékoztatóban benne van, hogy mindenképp értesíteni kell a kezelőorvost ilyen esetben.

Úgyhogy mindenképp hívd vagy az ügyeletet, de a legbiztosabb a sürgősségi, ott meg KELL csinálni a vérvizsgálatot!

Szurkolok, majd írd meg, mi volt!

2009. nov. 12. 20:33
Én is Syncumart szedek! Tanácsolom, hogy irány a sürgősségi!!!!!!
10. mliv (válaszként erre: 9. - Szasz23X)
2009. nov. 12. 20:29
dettó
9. Szasz23X (válaszként erre: 6. - E48ab364a9)
2009. nov. 12. 20:29
már bocs de a háziorvosotok is elmegy a fenébe...papám is ezt szedi több mint 10 éve, 2 hetente ellenőrzik a vérképen..
8. mliv (válaszként erre: 6. - E48ab364a9)
2009. nov. 12. 20:28
Sajnos nem tudok most anyummal beszélni, pedig ő valamit biztos tudna segíteni. Ezzel nem vagy előrébb :(((
2009. nov. 12. 20:28

Azonnal kórház!

Ne várjatok, komolya baj lehet...És ilyen nincs, hogy nem hajlandóak vért levenni, sürgős laborvizsgálatra minden labornak van kapacitása...

2009. nov. 12. 20:26

Eddig etettem vele minden k-vitaminos cuccot, krumpli, tojás, zöld tea.

A házi orvos meg leb*szott hogy nyugodjak már meg, hát köszi szépen.

5. mliv
2009. nov. 12. 20:25
Egyébként szerintem is vidd be a kórházba. a syncumar szedése nem játék. Édesanyámnak infarktuda volt már 10 éve, azóta szedi, de megkínlódott vele..
4. mliv (válaszként erre: 3. - 5201aef1e3)
2009. nov. 12. 20:23
Nem éppen úgy van, hogy épp a k betűs ételeket nem szabd enni?
2009. nov. 12. 20:22
Igen, szerintem a legközelebbi kórházba, ahova területileg tartoztok, oda vidd, és sürgős laborvizsgálatot kérjél. Egyen sok K-vitamin tartalmút, pl. káposztát.
2. majmocska (válaszként erre: 1. - E48ab364a9)
2009. nov. 12. 20:18
Vidd a legközelebbi kórházba a mamádat, ezzel nem lehet várni.
2009. nov. 12. 20:14

Sziasztok, a segítségeteket kérném!

Olyanok válaszát várom első sorban, akik Syncumart szednek, ismerik a gyógyszert.


Mamám októberben került be kórházba mélyvénás trombózissal, az orvosa Syncumar-t írt fel neki, napi 3mg-ot kell szednie.

Utoljára okt.29-én mérték az INR értékét, ami 2,8 volt.

Tegnap este székrekedése volt mamának, az erőlködés és kemény széklet után picit véres volt a wc-papír.

Ma azonban már jelentkezett nála a vérvizelés is, ami a betegtájékoztatóba is benne volt, mint mellékhatás (interneten túladagolást jeleként írják le).

Hívtam egy körzeti orvost (saját orvosát nem érem utol), holnap nem szabad neki adnom a tablettákból, szombattól csökkenteni kell az adajját 2mg-ra.

Viszont rajtam van a frász, ugyanis vérvétel nem volt, a rendelőintézet ...csak... 10 beteg vérét fogadja el, nincs köztük a mamámé.

Mit tudok tenni ilyen esetben?

Hova tudok rohanni, hogy levegyék a vérét és ellenőrizzék a véralvadását?

Van valami bevált módszer a vérzés elállítására vagy üljünk és várjunk?

Az orvosunk azt mondta jelentsük fel a rendelőt, mert nem ők tehetnek arról, hogy nem viszik el a laborba a vért.

Ha beutalónk lenne, akkor is csak 2-3 hét múlva jutnánk be a vérvételre...

S.O.S ilyenkor mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook