Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Swarovski ékszerek ródium-paládium bevonattal! fórum

Swarovski ékszerek ródium-paládium bevonattal! (beszélgetős fórum)


15. Sort
2011. aug. 3. 20:25
Nincs mit. :)
2011. aug. 2. 20:48
Sort ! Köszi! Ez aztán kielégítő válasz a javából:)
13. Sort
2011. aug. 2. 19:33

A rodiuom es a paladium is a platinafemek csoportjaba tartozik, igen ellenallo mind a ketto. Oxigennel csak hevites hatasara lep raekcioba, vagyis normalis hasznalat soran nem mattul. (Az meg valoszinutlen, hogy tomeny saletromsavval vagy kiralyvizzel erintkezne hasznalat soran. :-)))) Viszont halogen elemekkel a palladium mar alacsonyabb homersekleten is reakcioba lep, ezert tisztisztitoszerek illetve fogkrem lehetoleg ne erjek, mert ezek klort illetve fluort tartalmaznak.

A kopas azt jelenti, hogy a bevonat fizikailag kopik, vagyis visels soran termeszetes modon a surlodas hatasara (ruhaval, borrel) elvekonyodik, majd vegul eltunik. Hogy ez mennyi ido az a viseles intenzitasatol es a bevonat vastagsagatol fugg. De a platinafemek eleg kemenyek, nehezen kopnak el, ezert is hasznaljak peldaul mind a paladiumot, mint a rhodiumot a feherarany otvozo- illetve bevonoanyagakent.

12. 3fcc53e39c (válaszként erre: 10. - Levra006)
2011. aug. 2. 09:12
Én volt amelyiket glamour napon vettem olcsóbban....
2011. aug. 1. 19:30
Ne aggódj az ezüstöt ,fehéraranyat is leszokták ródiumozni,hogy ne feketedjen meg,szép marad:-)
2011. aug. 1. 19:24

Hát most nagyon gondolkodóba estem:)

Köszönöm a tanácsokat!

Mondom elég húzós az ára, de ha bírja, lehet megéri!

9. 3fcc53e39c (válaszként erre: 8. - Levra006)
2011. aug. 1. 10:46
Többet is hordok egyszerre, a legrégibb kb 3-4 éves lehet. Ha betartod a használati utasításokat (nem fürdesz vele, nem fújsz rá parfümöt), akkor szép marad.
2011. júl. 31. 17:25
Ági!Ez bíztató! És mióta vannak meg?Csak mert írod hogy minden nap hordod, de mióta?:)
2011. júl. 31. 10:32

Nekem is van egy pár, nagyon szépek. Tényleg csak a kövekre kell vigyázni, de az se érdekes mert cserélik ha kiesik.

Nekem nem lesz egyre mattabb színe, pedig minden nap hordom őket.

2011. júl. 31. 09:38
Köszönöm a segítségeteket! Viszont az mit jelent hogy kopik?:) Mattosodik? Tehát nem lesz olyan szép fényes, hanem egyre mattabb színe lesz?
2011. júl. 31. 00:14
Nekem is van jó sok. Semmi baj nincs velük. Annyi, hogy nem kellene velük fürdeni, mert gyantával vannak rögzítve, már amelyiken nincs foglalat. És az kieshet, de ezt el is mondják a legtöbb helyen. nem feketedik, csak kopik, de garanciális, 2 év. :) Tehát cserélik is szerencsére. És ami még nagy előnye: a kövek ugyan olyan gyönyörűen csillognak évek után is. :)
2011. júl. 30. 23:49
szia. nekem is van jó pár swarovskim és szépek a mai napig, igaz nagy részüket pici kövek kiesése miatt már cserélni kellett.
2011. júl. 30. 23:38
Valóban nem feketedik meg, csak megkopik. Ők javítással nem foglalkoznak, hanem kicserélik az ékszert a 2 éven belül. Nekem van eredeti Swarovski ékszerem, márkaboltban vettem, semmi problémám nincs vele.
2011. júl. 30. 23:23
nem feketedik. Egyáltalán. Max kopik. De arra ott a 2 év garancia.
2011. júl. 30. 23:04

Kedves fórumozók!

A napokban kinéztem magamnak egy ékszerboltban egy csodaszép nyakláncot. Magasan veri az ezüstláncok árát, de annyira beleszerettem, hogy gondoltam ennyit én is megérdemlek:), bementem megvenni, ahol az ékszerüzlet eladója fölvilágosított, hogy ez Swarovski ékszer. Mondtam neki, hogy nekem aztán teljesen mindegy, nagyon tetszik, letojom milyen "neve" van. Erre mondja a hölgy, hogy hát ez nem ezüst, mondhatni "bizsu", de van rajta egy ródium-paládium bevonat.

Elkeseredtem, így nem vettem meg. Tudna nekem abban valaki segíteni, hogy mennyire tartós ez a bevonat? Mert nekem mindegy ha nem ezüst,csak évekig ne feketedjen be. Tudna nekem eredeti Swarovski ékszerről tapasztalatot írni ilyen téren (feketedés terén)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook