Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Svájcban szülni magyar állapolgárként, hogyan? fórum

Svájcban szülni magyar állapolgárként, hogyan? (beszélgetős fórum)


2013. szept. 27. 22:30
Ha mind az apa anya magyar akor a gyermek is magyar
2. hoovirag (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2012. ápr. 6. 16:55
Szia, én ott élek, és babát várok. Nem tudom, hogy otthon köthetö e ilyen biztositás. Azt azonban tudom, hogy itt kint magánbiztositások vannak, azaz szülhet itt kint is, de mindenképpen kell biztositással rendelkeznie. Ha nem rendelkezik, akkor horribilis összegekbe kerül. Biztositással ingyenes a szülés, de csak ha nem lép fel komplikácio, ha fellép az önköltséges. Nagyon sok féle biztositás létezik, de nekem nem engedték, csak a legalapabb biztositást megkötni, mert még nem voltam egy éve az országban. Ez nem tul kedvezö. 3000 frankig önköltséges minden, utána a biztosito fizet, én csak a 10% át mindennek. Illetve mi megelögezünk mindent és majd a biztosito visszafizet egyszer mindent, még nem fizettek. De biztos vannak kedvezöbb biztositások,ennek utána kell nézni, nem kis munka.Továbbá, már szülés elött biztositani kell a gyereket,különben minden vele kapcsolatos orvosi ellátás a születése pillanatátol önköltséges. A mihez tartás végett, nekem sima nögyogyászati vizsgálat amelyben gonbás fertözést állapitottak meg 80000 ft volt. Remélem tudtam segiteni.
2012. ápr. 6. 16:44

Barátnőmnek a párja Svájcban kapott pár hónapos állást, pont mikorra várják a babájukat, a lánynak senkije nincs itt, a párját elvileg hazaengednék szülni, de hát semmi garancia nincs arra, hogy pont akkor fog szülni.

Ha kimegy a barátnőm, hogyan szülhet kint? Milyen feltételekkel? Van esetleg olyan biztosítás, ami a szülést fedezi?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook