Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svàjcban élö magyarok fórum

Svàjcban élö magyarok (beszélgetős fórum)


2013. jan. 16. 22:11

Szia!

Ha ki akartok jönni mindenképp, akkor azt ajànlom h elöször a férjed taläljon munkàt, ha van melo akkor kap engedélyt, ha van engedély akkor ki tud venni 1 lakàst.Szerintem ha a férjed beszél németül, akkor mindenképpen német területre menjetek. Az iskolàrol sokat nem tudok, az ovoda 5 éves kortol kötelezö. Az én fiam még tul kicsi ezekhez:)De olvastam vhol h vannak iskolàk ilyen esetekre. azért gondoljàtok àt jol, mert itt sem 1szerü 3 gyermekkel, igaz a kereset jo, de a kiadàsok is nagyobbak, mint otthon. A betegbiztositàstnema fizubol vonjàk, hanem nektek kell fizetni,ez a gyerekekre is vonatkozik,az albérlet is dràga. Tehàt gondoljàtok àt jol és elöször is legyen munka, engedély és lakàs.

10. gabriella988 (válaszként erre: 9. - Gabrielle83)
2013. jan. 4. 00:54

Szia ,


Szeretnék kérdezni, ha tudsz kérlek válaszolj.

a férjem 13 évig dolgozott kint Ausztriában, hentes a szakmája. ki szeretnénk költözni Svájcba. Ő a saját szakmájába keresne munkát.Felvettem a nagykövetséggel a kapcsolatot, nem nagyon tudtak segíteni.azt írták vissza probálkozzam így forumokon információkat beszerezni. Van 3 gyermekünk, valójában nem tudjuk, hogy miként működnek ott kint az iskolák az óvodák. Vannak e magyar sulik , vagy felzárkóztatók a nyelv miatt.

Annyi kérdésem lenne. hova érdemes menni melyik területre? Tudnál nekem segíteni ? Ezekben a kérdésekben? megértésed és segítséged előre is megköszönöm.

9. gabrielle83 (válaszként erre: 8. - Stiebike)
2012. dec. 26. 11:23

Szia!

Csak most olvastam h irtàl, a csalàdit az veheti fel aki dolgozik, ez az összeg megyénként vàltozik, ezt a munkàltato intézi, nekünk be kellett adni a születési anyakönyvi kivonatot. Ha van amiben tudok segiteni kérdezz nyugodtan:)

8. stiebike (válaszként erre: 5. - Gabrielle83)
2012. szept. 16. 12:41
Szia! Olvastam, hogy már 2 éve itt kint élsz. én most költöztem ide a családommal 1 hónapja. szeretném megkérdezni , hogy tudnál e nekem segíteni va egy pár dolog amit még nem igazából tudtam elintézni.! 2 lányom van ők már itt kinn iskolában járnak de a családi pótlék meg még egypár dolog nincs elntézve. ha olvasod az oldalt és tudnál nekem segíteni nagyon megköszönném informácíókra lenne szükségem az itteni dolgok íányában,. Köszönettel Ildi
2012. szept. 11. 11:00

SZIASZTOK!

Itt élek kint a családommal és nagyon szeretnék valami munkát találni magamnak. nem beszélek németül, de szeretnék megtanulni! Ha valakinek gyerekfelügyelet, vagy takarítással tudnék segíteni nagyon jó lenne.. Megkérem az oldal ovasóit ha valaki tudna nekem segíteni megköszönném!!!Ildi Zürichtől 20 km lakom

2012. szept. 9. 12:13

Figyelmesen olvasom a fórum hozzászólásait, azt

remélve, hogy valaki a segitségemre tud lenni.

Idős, beteg, gondozásra szoruló hölgy ellátását

szeretettel vállalom. Az USA-ban - ahol lányunk

él - öt évet, Izraelben pedig másfél évet

töltöttem ebben a munkakörben. Szakképesitésem

nincs, de diplomás tanár voltam nyugdijba vonulásomig, a szociálisés karitativ munkában

évtizedeket töltöttel el Magyaorrszágon is.

2012. máj. 27. 22:43
Szia!én 2 és fél éve élek kinn, a kisfiam is itt született:)több magyar ismerösöm is van a környéken
4. Pancsi. (válaszként erre: 1. - 376fd391e9)
2010. aug. 15. 20:38
HELLO.SVÁJCBAN ÉLŐ MAGYAR CSALÁDOKAT KERESEK. ÉRDEKELNE, HOGYAN TÖRTÉNIK A MAGYAR GYEREKEK ISKOLÁZTATÁSA SVÁJCBAN.9 ÉVES KISFIUNKKAL TERVEZGETNÉNK.KÖSZI.
2008. okt. 11. 18:11
Szia! Jelentem itt vagyok, lassan 1,5 éve. A párom miatt jöttem, aki magyar, de 4 éve dolgozik itt, Neuchatelben. Te a német nyelvterületen laksz ugye?
2008. okt. 11. 17:16
Senki sincs:(((((((((((((((((((((((((((?????????????''
2008. szept. 9. 13:13

Màr 2 éve élek svàjcban,bàr futolag talàlkozok magyarokkal,de szinte 90% csak turista.

kivàncsi lennék,vannak -e magyarok rajtam kivül itt,meg aki csak volt svàjcban,az is irjon véleményt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook