Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütő+főzőlap. Tudtok segíteni? fórum

Sütő+főzőlap. Tudtok segíteni? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 3. 10:08
Nálunk hamarosan aktuális lesz a választás. Én villany sütőt és gáz főzőlapot választottam. Azért is, mert ha nincs villany vagy gáz, akkor azért valahol tudjak kaját vagy fürdéshez vizet melegíteni. Nem mintha olyan gyakran előfordulna, de soha nem lehet tudni. Ilyen megfontolásból lesz vízmelegítős gázkazánunk is és vegyes tüzelésű is, és már be van üzemelve egy éjszakai áramra kötött villanybojler...
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Frankanyu)
2015. febr. 3. 21:37
Szerintem az indukciós főzőlap és hőlégkeveréses sütő a nyerő.
7. MoonlightAndi (válaszként erre: 6. - Bichi)
2015. febr. 3. 21:28
Én nemrég költöztem új albérletbe, és a sütő mindig nagy dilemma volt, mert ha gázos volt akkor villany kellett, ha villany volt, akkor meg gázos..:) Most itt villany van, de mindkettőnek vannak előnyei, de pl. a grillfunkciót én sem használom szinte soha, a légkeverést azt azért jóval többször. A villany előnye, hogy azért jóval pontosabban tudsz mindent főzni rajta, hallom, mikor kattan a bekapcsolásnál, és néhány kattanást már tudok időzíteni ételhez.:) Viszont a hátrány hogy ha odacsöppen valami, a kerámiáról nagyon nehéz lekaparni. A gáz előnye pedig, hogy szerintem valamivel könnyebben tisztítható és takarékos. Na meg persze, hogy a gáz felett tudsz pörkölni.:) Ami elég nagy probléma volt pár hete... Vettem egy eléggé pihés csirkét, aztán hazaérve eszembe jutott, hogy nem tudom hol megpörkölni.. Aztán le kellett szaladnom egy öngyújtóért, de azért azzal picit tovább tartott.
6. Bichi (válaszként erre: 1. - Frankanyu)
2009. szept. 15. 13:22

Én biztos kerámialapost vennék, már csak a könnyen tisztíthatóság miatt is. Nekem egy Siemens van, immár 11 éves, és soha semmi baja nem volt.

A sütőről annyit, hogy az enyém speciel mindent csinál, grill, légkeverés, de ha őszinte akarok lenni, szinte soha nem használom egyiket sem.

Tény, hogy az elektromos üzemeltetése drágább, de nekem ettől függetlenül soha nem kéne gáz.

Bár, ha belegondolok az elektromos fölött nem lehet lepörkölni a csirkét, és a paprikát is nehezebb megsütni nyilt láng híján, de hát valamit valamiért :o)

2009. szept. 15. 13:15
Én nagyon szívesen tettem, bár sokat nem tudtam segíteni, azt hiszem...
2009. szept. 15. 13:05
Köszi a válaszaitokat.
2009. szept. 13. 15:30

Mindemellett azért a villanytűzhely hibájától nem lehet gázmérgezést kapni. Bár a lakást felgyújtani sajnos lehet... De mivel ezt most elkiabáltam, nem fog megtörténni Veled! :D

Anyósnak olyan főzőlapja van, amin a lapon vannak a gombok, azaz nem is igazi gombok, hanem valami éritős cucc. És van rajta gyerekzár is!!!

Olvastam, h van és LESZ picurkátok, úgyhogy az is szempont, hogy nehezebben férjenek hozzá.


Sütőben egyetlen tanács: duplafalú, hőszigetelőset vegyetek, még ha kicsit drágább is. Megéri a nyugalmat, hogy mi van, ha pont annak esik a gyerek a konyhában...


Jah, még egy: olyat vegyél, ami hőfokkijelzős, mert manapság minden recepten az van, hogy pl. 195 fokon süsd/főzd. Na, ezt az én (albérletes) gáztűzhelyemmel nem lehet beállítani...

2009. szept. 13. 15:24

Szia! Sokat nem fogok tudni neked segíteni, de a főzőlapban talán egy kicsit.

Gáz: a mai árak mellett no comment... Egyébként nem tudom, nálatok is ez-e a helyzet, de nálunk sokszor van, hogy olyan pici a gáz fűtőértéke, hogy a közepes lángom féltakarékon elalszik... Ja, és a 4 liter víz felforralása fedővel negyed óra (fedő nélkül fel se forr)!!!

Villany: Tény, hogy ez se sokkal olcsóbb, de itt legalább állandó minőséget kapsz fűtőértékben... Viszont ha lekapcsolod, akkor is fűt egy ideig, tehát akkor le kell róla venni a kaját...

Ha síkot veszel (nem tudom, mi a becsületeles neve, tehát nem azt, aminek úgy kiáll a lapja, mint a rezsóé), azt viszonylag egyszerű tisztítani - anyósom ablaktisztítóval szokta.

Szerintem ilyen és ehhez hasonló érveket-ellenérveket vegyél figyelembe.

2009. szept. 13. 14:12

A kérésem az lenne, hogy írjátok már le a tapasztalataitokat beépíthető főzőlappal és sütővel kapcsolatban, mert ezek vásárlása előtt állok.

Konkrétan arra gondolok, hogy melyek azok a funkciók, amelyek nagyon hasznosak (légkeverés, alsó-felső sütés, stb.), amelyeket valóban kihasználtok.

A leírásokból sokszor azt sem tudom, hogy mi mit jelent, ezért onnan nem tudom eldönteni.

Továbbá a nagy dilemma: a főzőlap gáz vagy villany legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook