Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütés nélküli süteményt keresek (Tiramisu kizarva) fórum

Sütés nélküli süteményt keresek (Tiramisu kizarva) (beszélgetős fórum)


2012. nov. 21. 21:00

hozzávalók 4 főre

50 dkg félzsíros túró

12,5 dkg vaj

20-25 dkg porcukor

3 ek tejföl

1 cs vaníliás cukor

1 citrom leve és héja

3 tk zselatin

1,5 dl tej

1 cs gyümölcskocsonyapor (piros vagy színtelen)

tetejére gyümölcs ízlés szerint



elkészítés

A vajat, a porcukrot, a tejfölt és a vaníliás cukrot jól kikeverjük.

Hozzáadjuk a citrom reszelt héját és ízlés szerint a levét. Ha a túró apró morzsás, akkor azt is hozzákeverhetjük a vajas keverékhez. Ha nagyon darabos, nyomjuk át krumplinyomón.

3 teáskanál zselatint kevés langyos vízzel csomómentesre keverünk, majd hozzáadunk 1,5 dl forró(!!) tejet. A zselatinos tejet a túrós keverékhez keverjük még melegen.

A kapcsos tortaformát kivajazzuk, és a masszát beleöntjük. Hűtőbe tesszük, és mielőtt teljesen megdermedne, rátesszük a gyümölcsöt.

A gyümölcskocsonyaport előírás szerint elkészítjük, és a tortára öntjük.

Hűtőben tároljuk.

2012. nov. 21. 20:57

75 dkg négyszögletes kekszből egy sort egy kisebb tepsibe berakod, fél liter 20 % -os tejfölbe 2 evőkanál ness kakaót keverj és kend be egy sort megint keksz, megint tejföl, keksz a tetejére megint tejföl, ameddig tart. a tetején tejföl legyen.


Egy napig a hütőbe tedd és fincsi lesz szeletelhető.

2012. márc. 29. 17:52
google ban keresd meg a sütés nélküli citrom tortát és a sütés nélküli túrótorta receptjét.érdemes!
2011. jún. 23. 11:54
Próbáld ki a citromos álmot.Isteni!
2010. jún. 23. 09:34

Emeletes élvezet,

egyszerűen Isteni, nem tudod abbahagyni az evését.

goggliban találod a receptet képpel

2010. jún. 23. 09:32
Köszönöm a recepteket, szerintem egyik jobb mint a masik es meg egyszerüek is. Meg nem tudom melyiket fogom megcsinalni...
2010. jún. 22. 16:08

Házi krémes (sütés nélküli)


2 csomag Sire-sire keksz vagy bármilyen édes keksz.Lerakod a tepsi aljára, majd 1 ráma margarint 13 evők.kristály cukorral kikeversz.6 tojás fehérjét habbá vered. Másfél liter tejet 3cs.vanilia pudingot,2cs.vaniliás cukrot, 1cs. zselatint és a 6db tojás sárgáját sűrű krémmé főzd, majd az előzőleg kikevert magarint és a felvert habot még melegen keverd hozzá. Öntsd a keksz tetejére majd megint egy sor keksz kerül rá.A tetejére csokimáz kerül és másnap fogyaszthatod.

13. Szilvamama (válaszként erre: 7. - Macika71)
2010. jún. 22. 15:38
Butter Biscuits
12. Binky (válaszként erre: 7. - Macika71)
2010. jún. 22. 15:29
Szerintem bármilyen édes kekszet ha ledarálsz az jó, csak akkor következetesen kevesebb cukor kella sütibe.
11. Binky
2010. jún. 22. 15:28

Oké, akkor előkaparom a receptet:)

Kétszer csináltam meg, nekem és másoknak is fene módon ízlett.


Jucka születésnapi tortája(nem ez volt az eredeti neve:D)


Hozzávalók:

*25 dkg háztartási keksz(porított formában, ledarálva)

*1 üveg meggybefőtt

*10 dkg vaj

*2 ek zsírszegény kakópor

*10 dkg porcukor

*vaníliás pudingpor

*tej

*1 csomag vaníliás cukor

*rum(elhagyható)


Elkészítés:

1) A kekszet ledaráljuk, majd a vajjal, kakóval, cukorral és a vaníliás cukorral kikeverjük.

2) Kicsi rummal ízesítjük, tejjel lazítjuk.

Előveszünk egy tortaformát, kibéleljük(azzal a hülye átlátszó papírral, mi a neve?! amúgy ha a tortaformát kimosod hideg vízzel úgy is jó), és az aljára nyomkodjuk a keveréket.

3)Ennek tetejére jön a lecsöpögtetett meggybefőtt(leve belekerülhet a kekszes keverékbe előzőleg), illetve meghintjük fahéjas porcukorral.

4) A tetejére vastagon (3 deci tejjel, porból főzött) szükség szerinti zselatin/habfixszel a puding kerül, majd a végén mindezt tejszínhabbal fejeljük meg.


Kell neki egy nap állás, és szerintem eszméletlenül finom(most meg is kívántam...)

10. Álomvirág1 (válaszként erre: 7. - Macika71)
2010. jún. 22. 15:22
Szerintem akármilyen kekszel megcsonálhatod. Csak, ha édessel csinálod, figyelni kell, hogy ne legyen olyan édes a túró is.
9. zsizsmizs (válaszként erre: 5. - Macika71)
2010. jún. 22. 15:21

Nem tudom, érdemes kísérletezni vele. Végül is a túrónak nem sok íze van, úgyis a gyümölcs a lényeg a tetején vagy esetleg benne.

Eszembe jutott a fagyitorta is. :) Nyáron az is finom tud lenni.

2010. jún. 22. 15:21
Azert vagyok ennyire tudatlan sütes teren, mert nem szoktam sütni egyaltalan. Egyszerüen nem müködik sütöm!
7. Macika71 (válaszként erre: 6. - Álomvirág1)
2010. jún. 22. 15:20
Ez jol hangzik, csak itt kint nincsen haztartasi keksz (Becs). Potolhato ez valami massal???
2010. jún. 22. 15:19
Egy sor háztartási keksz, egy réteg cukros túró, egy réteg idény gyümölcs, és így tovább... a keksz megszívja magát, ha pár órára hűtőbe teszed. Egyszerű és finom.
5. Macika71 (válaszként erre: 3. - Zsizsmizs)
2010. jún. 22. 15:18
A turotortan mar en is gondolkoztam, de itt Ausztriaban egy kisse mas minösegü a turo, mint otthon. Sokkal kremesebb, vagy attol lesz megjobb???
4. Macika71 (válaszként erre: 2. - Binky)
2010. jún. 22. 15:17
Mivel ez az egesz jövö hetre kell, igy alapanyag beszerzese nem okoz gondot!
3. zsizsmizs (válaszként erre: 1. - Macika71)
2010. jún. 22. 15:16
Túrótorta? Esetleg joghurttorta? Ezeknek van sütés nélküli változata is és a gyümölcsökkel tudsz rajtuk variálni.
2010. jún. 22. 15:16

Őőő...attól függ mid van otthon?

met van egy nagyon jó receptem, kipróbált de kell hozzá pudingpor, meggybefőtt és keksz is.


De csinálhatsz joghurttorát is, illetve babapiskótás rakott süteményt, gyümölcsös túrótortát.

2010. jún. 22. 15:14
Paromat szeretnem valami egyszerü, sütes nelkül is elkeszithetö, nem tul edes sütemennyel megöepni. Aminek nem csak finomnak, hanem egy kicsit különlegesnek is kell lennie, mert születesnaprol van szo.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook