Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sütés - főzés miatt szoktál összeszólalkozni pároddal? fórum

Sütés - főzés miatt szoktál összeszólalkozni pároddal? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2006. nov. 11. 08:35
Nálunk mindent megesznek, amit főzök. Állítólag nagyon jól csinálom. Tiszteletben tartom, ki mit nem szeret, azt természetesen nem készítek annak a családtagnak. Így van, mikor 4-5 dolgot főzök. Ez az egyik hobbim. Minden nap hálásak érte!
2006. nov. 11. 08:18
Igazából ilyen téren csak azért adódnak köztünk problémák, ha útban van, amikor én sürögnék-forognék a konyhában. Nem szeretem, ha főzés közben valaki ,,láb alatt van". De keveset van olyan, hogy olyankor együtt vagyunk, amikor én főzőcskézek.
2006. nov. 10. 21:08
Egyszerűen oldom meg a dolgot. Semmi olyat nem főzök, amit az anyukája szokott. Náluk mediterrán és indiai kaját szoktak lenni, meg "edd meg"-ek. Ez utóbbi kategóriába sorolom azokat a kajákat, aminél több stílust ötvözök és nincs is neve, én találom ki ad hoc. Hagyományos kajákat a szülőknél eszünk...
2006. nov. 10. 20:48
Nekem is szerencsém van, a párom imádja a főztömet!! Anyukája se főz rosszul, csak néha összekutyul mindent.. emellett a párom is én is nagyon válogatósak vagyunk, anyukája pedig sokszor olyat főz, amit egyikünk se eszik meg szívesen, így én vagyok nála a nyerő! És ennek sokszor hangot is ad. Na meg a pocakja is mutatja :-)
2006. nov. 10. 20:44

Nekem is szerencsém van a párommal, szereti a főztömet, és ennek mindig hangot is ad. Anyuája főztjével pedig eszébe sem jut összehasonlítani.

Dogiz, elég nehéz helyzetben lehetsz, bár az én párom is elég fafejű, nehéz őt bármiről meggyőzni, de talán ha sokáig próbálod, jobb belátásra tér...

2006. nov. 10. 20:41

Nekem szerencsere soha nem volt ilyen problemam,mindig ugy fogadja el a föztömet a ferjem ahogy elkeszitem.Ha zsirszegenyen fözöm meg örül is neki,ha igazi magyarossal rukkolok elö az sem baj.

Te azert kedves DOGIZ probald helyesebb belatasra birni a parodat mert a sok zsirban tocsogo kaja egyszer megbosszulja magat.Sok olyan ismerösöm van ,aki csak a baj megtörtente utan valtott eletmodot,zsirszegeny taplalkozasra.

2006. nov. 10. 08:58
A párom is olyan családból jött ahol az anyukája mindent rántással készített, vasárnap szinte mindig húsleves volt, rántott husival vagy pörivel. Hát én ettől rosszul vagyok. Én rántást szinte semmibe sem teszek, helyette víz liszt vagy keményítő keveréket használok. Végül is már megszokta. De nálunk is voltak olyan mondatok: "anyu ezt másképp szokta csinálni". Megtanultam az íze szerint főzni (kis csalással) és állítólag jól fözök. De, hát a mama főztje, a mama főztje!!
2006. nov. 10. 08:39

A főzési szokások változnak minden családban, úgy gondolom.Legalábbis én az évek során nagyon sok mindent próbálok másképpen elkészíteni. Gyerekeim már nagyok, ők is én is vonzódunk a reform konyhához viszont a férjem szereti a hagyományos jó magyaros ételeket. Perzse mi sem vetjük meg, de állandóan ezt enni, szerintünk megterhelő.

Na ezt a párom nem akarja elismerni! :) - az étel ami nem "locsog a zsírban" (persze olajjal főzök) az már nem is igazi.

Szerintetek mit tegyek?

Pl.krumplipüre + rántotthús - ő biztos megkérdezi "nincs egy kis zsírja?" - na gondolhatjátok:((

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook