Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sushi készítés.... Alapok fórum

Sushi készítés.... Alapok (beszélgetős fórum)


2010. júl. 29. 14:13
Olyat még nem csináltam, és azt sem tudom mi az, de ma megyek a Kapy úti boltba, és megkérdezem, hogy tartanak-e.. :)
8. hisztismirtille (válaszként erre: 7. - Ancsi86)
2010. júl. 29. 10:19
mi szerencsére nem vagyubk nagy étkűek és nagyon hamar "teli tömjük" magunkat! Azt nem tudod véletlen hogy a miso leveshez való wakame-t hol lehet kapni és mennyiért? mert az ázsiában nem találtunk!
7. Ancsi86 (válaszként erre: 6. - Hisztismirtille)
2010. júl. 28. 22:21

Én mindennel töltöm, amivel csak eszembe jut:

apróra vágott répa

retek

uborka

cukkini

paprika

rántotta

garnéla

surimi

lazac

hering

kaviár

shitake gomba


Eddig ezeket próbáltam, és mind nagyon finom :)

Épp készülök hétvégére egy nagyobb adagot legyártani 6 főre.. :)

2010. júl. 28. 21:40

Mi vagy avokádóval vagy surimivel szoktuk "tölteni" amit az auchanban vagy a tescoban is meg lehet venni ahogy a szója szószt és a hozzá való rizst is!

Lassan szerintem az áruházak is eljutnak erre a szintre hogy alga lapot is kapjunk!

Szerencsére ránk nem erőltettek semmit az Ázsiában, mondhatni ránk sem bagóztak :P

2010. júl. 28. 20:38

Sziasztok!


Én is a pesti oldalon lakom, de igazán jó cuccokat csak a II. kerületben, a Rózsadomb center-nél levő Kapy úti kis japán élelmiszerboltban vettem még eddig. Ott minden van, ami a sushi-hoz kell: nori lapok, rizs, szója szósz, stb..


Ázsia centerben is vannak dolgok, de vigyázni kell, mert az kínai élelmiszer, és könnyű összekeverni a dolgokat, ráadásul ott mindent rásóznak az emberre.. Én pl. rizsecetet vettem már piacon is (újpest), ahol vannak ázsiai standok, érdemes körülnézni.


Ha valaki egzotikus dolgokat szeretne venni, mint pl. lazac, különféle halak, kaviár, stb., ajánlom a metrót, ott még aránylag olcsón meg lehet venni ezeket.

2010. júl. 23. 14:27
A férjemmel mi is szeretnénk sushi készíteni de mi Noszvajon lakunk. Itt max rizst tudunk venni. Eger 10 percre van tőlünk, de nori levelet 3 hónapja rendeltünk azóta is csak úgy jön. Itt is kizárt minden nagy áruház. Ha esetleg valaki errefelé tud bármit kérem írjon. Miskolcra is szoktunk menni így ha ott lennének alapanyag beszerző helyek az is jó lenne. Örülök ennek a fórumtémának.
2010. júl. 23. 13:53
mi legutóbb az ázsia centerben a jobb oldalon hátul a földszinten találtunk anyagot hozzá! 800ft volt asszem egy 8-10db (asszem)
2010. márc. 30. 16:32
Szia, engem is érdekelne ha találsz ilyen helyet, de én is csak a vásárcsarnoki boltot tudom. Bár a Metro-nak szép a halas pultja, de egyéb felszerelés nem kapható.
2010. márc. 30. 16:26

Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül hogy hol lehetne a pesti oldalon sushi alapanyagot beszerezni? Soroksári és vecsési tesco kilőve és auchan is, ott ugyanis nincs! :( Egyedül a Vámházcsarnokban van ilyen bolt de az a munkám miatt elérhetetlen és a webes rendelés meg kizárt, hiszen szeretnék körbenézni,mi előtt bármit is vennék! Köszi a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook