Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sűrű pislogás fórum

Sűrű pislogás (beszélgetős fórum)


2011. febr. 12. 12:07
Mikor ovis voltam én is pislogtam. Az óvónéni behívtam a szüleimet, kérdezte, hogy otthon van valami feszkó, mert a gyerek pislog. Mondták, hogy nincs, sőt otthon nem csinálja. Hát ez van utáltam az ovit. :) De szerintem engem nem vittek el sehova.
11. petra523 (válaszként erre: 9. - Berenik)
2009. ápr. 30. 21:29
Biztos rendben lesz minden. Én tic-re nem is gondoltam (nem is tudom pontosan, hogy mi:-)), csak arra, hogy nem lát biztos rendesen. De azt mondta a doki, hogy csak rossz szokás, ami (ha nem szólogatunk rá) hamar el fog múlni, és így is lett. Azóta van más rossz szokása, most két pl kt hete nem hajlandó megszólalni a bölcsiben, pedig itthon be nem áll a szája. Remélem, ezt a gond is előbb utóbb elmúlik... Szorítok nektek, hogy minden ok legyen! :-)
10. Berenik (válaszként erre: 8. - Petra523)
2009. ápr. 30. 20:37
Hál'Istennek nincs komolyabb gond. Az mondta a doki, hogy ki fogja nőni. Állítólag az ilyen kicsi korban megjelenő tic nek kóros. Ami kóros az későbbi életkorban jelentkezik. Remélem el fog múlni!
9. Berenik (válaszként erre: 8. - Petra523)
2009. ápr. 30. 06:56
Nagyon köszönöm a válaszod. Ma megyünk idegszakrendelésre, majd megírom, mi volt. Remélem kinövi.
8. petra523 (válaszként erre: 7. - Berenik)
2009. ápr. 29. 20:51
Hát, pontosan már nem is emlékszem. Asszem, kb 1-2 hete csinálta, mikor elvittem a szemészetre, mert elég feltűnő volt, mintha mindig benne lenne valami a szemében. Főleg, amikor koncetrált valamire, akkor erősebben pislogott, de szinte folyamatosan csinálta. Mikor mondta a doktornő, hogy a szeme egészséges, utána nem is foglalkoztunk vele, egyszercsak elmúlt. Ha náthás, akkor kicsit visszatér a pislogás is, de már nem olyan feltűnő.
7. Berenik (válaszként erre: 6. - Petra523)
2009. ápr. 29. 13:07
Mennyi ideig tartott nála a pislogás? Csak egyszer fordult elő?
2009. ápr. 26. 22:43
Szia! Az én lánykám is ezt csinálta egy időben. Elvittem szemorvoshoz, aki alaposan megvizsgálta, és azt mondta, hogy nincs baja a szemének. Valószínű a bölcsitől lehet (stressz miatt), vagy az épp aktuális náthája miatt. Azt mondta, hogy annyit tehetünk, hogy észre se vegyük, ne szóljunk rá, mert akkor rögzülhet nála ez a rossz szokás. Azóta már kutya baja, teljesen normálisan pislog. :-)
5. Berenik (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2009. ápr. 24. 19:23
Igen, a tic pszichés eredetű, és általában 6-7 éves korban jelentkezik először, de már korábbi életkorban is előfordult kisgyermekeknél.
4. Berenik (válaszként erre: 2. - Manó33)
2009. ápr. 24. 19:22
Voltunk szemorvosnál, mindent rendben találtak.
3. erikpipi (válaszként erre: 1. - Berenik)
2009. ápr. 24. 19:16
Nem gondolom, hogy ez tic lenne, mert az ha jól tudom pszichés eredetű, és a kislány még elég kicsi hozzá, ez általában 6-7 éves korban jelentkezik.
2009. ápr. 24. 19:07
Szia igen a párom előző házaságából való lányánál volt ilyen.Elment a szemorvoshoz,mert azt tanácsolták kapott szemüveget.Azt mondta a szemész azért pislogot mert nem láttot rendesen,romlot a szeme.Azota semmi gond vele.
2009. ápr. 24. 18:42
Volt valakinek a környezetében, hogy sűrűn pislogott a gyermeke. A kislányom most lesz 2 éves és már 2. alkalommal tapasztaltam, hogy napokig sűrűn pislog. Nagyon félek, hogy tic-el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook