Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sürgősségi, több órás várakozás, bunkó orvosok? fórum

Sürgősségi, több órás várakozás, bunkó orvosok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 16. - 16b5d6ae34)
2011. aug. 2. 13:27
Jellemző a magyar egészségügyre ez is... és a "kedves nővér" hozzáállása is (tisztelet a kivételnek)..
17. 3b41f6053f (válaszként erre: 16. - 16b5d6ae34)
2011. márc. 26. 15:02
Ez igen....!!
2011. márc. 26. 11:35
Sajnos ez az általános jelenség....Beutaltak gerinc rtg-re. Sem menni, sem állni, sem ülni nem tudtam, ugyanis becsípődött az ideg a derekamba. Telefonon kértem időpontot, 3 hónappal későbbre kaptam....szóltam, hogy most van baj, addig nem bírom. A "kedves nővér" mondata a következő volt: "mit csináljak? nem mondhatom, hogy addig akassza fel magát". Sajnos nem tudtam bemenni az ig.főorvoshoz panaszt tenni, mert majdnem 6 hónapig mozgásképtelen voltam.
15. katus3
2011. márc. 26. 07:20
Sziasztok! Nagymamám is kórházba került,menni nem bírt, 40 kg volt, egyszer csak telefonáltak,hogy elesett.Gyanús hogy inkább leeshetett az ágyról. 5 nap után röntgenezték meg,ekkor derült ki,hogy combnyaktörése van,azonnal műtötték,de nem bírta ki. Tegnap temettük.
2011. márc. 25. 21:06

Részvétem! :-((


Nálunk anyukám halálába a mentősök is érzésem szerint közrejátszottak. Sose fogom elfelejteni hogy egy általuk diagnosztizált koponyalapi töréssel le akarták öt küldeni az emeletről (éppen magához tért az ájulásból) a földszintre és amikor félrebeszélt megkérdezték hogy csak most lett ilyen vagy ivott-e. A mentősök nem akarták levinni, hanem durván szinte taszigálták őt lefelé a lépcsőn, de ő nem tudott normálisan járni.Végül is mi nem hagytuk és lecipeltük anyut apukámmal a karunkban.Sajnos 4 nap múlva kómába esett és agyhalott lett. ( de már úton a mentőben végleg elvesztette az eszméletét és sose tért magához.)

2011. márc. 25. 20:50

Őszinte részvétem Adrienn.:((

Mi is ugyanezeken mentünk keresztül, amikor az édesapám beteg lett, sajnos ő sem él már, és én is úgy gondolom ehhez nagymértékben hozzájárult az orvosok nemtörődömsége.

Nem úgy foglalkoztak vele, ahogy azt egy magatehetetlen, elesett, beteg ember megérdemli. Amikor bementünk az édesapámhoz a kórházba, egyetlen egy orvost nem találtunk az osztályon ahol feküdt, akivel beszélhettünk volna az édesapám állapotáról, vagy ha ott is voltak, behúzódtak a nővérszobába és jókat röhögcséltek. Éjszakára még a beteghívóját is kihúzták szegénykémnek. Nem orvosok ezek, csak lelketlen sintérek, akik megvárják, hogy a beteg meghaljon, ők meg csak mossák a kezeiket. Szégyelljék magukat, ha már felesküsznek a gyógyításra, tegyék azt, és ne csak a hálapénzt várják. Nem voltam soha életemben bosszúálló, de mióta az apu meghalt, minden egyes nap elátkozom a kezelőorvosait, és azt kívánom, hogy bárcsak keresztülmennének ők is mindazon, amin mi keresztül mentünk, várni a segítséget, és bízni valakiben, aki nem segít, vagy nem úgy ahogy kellene...

2011. márc. 25. 20:49

nekem egy olyan élményem volt, hogy az anyukám esett el az utcán, óriási véres seb a fején, meg a térdén, utána fel se tudott állni.. a mentő és a saját kocsi között vaciláltam, majd a mentősöket ismerve inkább magam vittem be a baleseti sebészetre. Itt valami elképesztő tömeg volt, mégis 15 perc alatt sorra kerültünk, majd kb 3 perc múlva jött is kifele az orvos, hogy azonnal mentőt hívott, és mennünk kell a BELGYÓGYÁSZATI ügyeletre a Jánosba fel Budára.. anyukám szerinte életveszélyes állapotban van a pajzsmirigye és a szíve miatt, nincs vita, menni kell, és a feje majd begyógyul, ne aggódjuk. hát átvitték oda és mi ad isten, kiderült, hogy az orvosnak igaza volt, és nem sokon múlott az élete.

nem vagyok elragadtatva az egészségügytől, de azért meg kell hagyni, ilyen orvosok is vannak. persze ez is pokróc volt, de legalább pontosan diagnosztizált.


az viszont megdöbbentő, mi van egy péntek este egy ilyen balesetin, frankón azt hittem, az alkonyattól pirkadatig forgatásán vagyok, vagy valami. nem tudom, hogy lehet ezt munkahelyként kibírni.

2011. márc. 25. 20:42

Nekem sincsenek jó tapasztalataim ilyen téren. 3 évvel ezelőtt a férjem rosszul lett, bevittem a sürgősségire, ott voltunk kb 5 órát, közölték mellizom gyulladás.

Éjjel már nagyon rosszul volt, másnap már nagyon fájt a mellkasa, mentő vitte már és kiderült infarktusa van.

Az előző napi problémákat is már ez okozta, de nem vették észre.

A zárót, amin a mellizom gyulladás szerepelt el is tüntették.

Ha akkor azt észre veszik, megelőzhető lett volna az infarktus.

2011. márc. 25. 20:26

Sziasztok!

Rémes dolgok ezek nagyon:((((( Sajnos időpontra sem lehet adni. Több helyen vártam órákat "minimum 2 óra" Robbanás határa! Bár mire az ember egy megfelelő időpontot kap az is nagy csoda.

Egyébként Részvétem:(((((

2011. márc. 25. 20:24

Köszi,hogy írtatok!


Ezek szerint nem csak nekünk van rossz tapasztalatunk :(

8. Jellina (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2011. márc. 25. 20:10

Őszinte részvétem !

Teljesen átérzem, amint átmentél.

7. azure_ (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2011. márc. 25. 20:07

Sajnálom ami veletek történt!! :(

Párom 2 hónapja egy rossz mozdulat miatt elkezdte fájdítani a vállát, orvoshoz ment. Közben a fájdalom erősödött, majd elviselhetetlenné vált. A két hónap alatt ide-oda küldték, többször éjjel bement a sürgősségire mert úgy érezte nem bírja a fádalmat de elzavarták. Kapott időpontot mr vizsgálatra amire több, mint egy hónapot kellett volna várni. Azóta a kezét egyáltalán nem tudja mozdítani, lefogyott 6 kg-ot és szinte elsorvadt a jobb keze. Még mindig jobbra-balra küldözgetik és a napja nem áll másból, mint fájdalma csillapításából. A poklot járja meg és mindenhol zárt ajtókat talál. Magánvonalon nyújtanak segítséget. Így talán megnyílnak a zárt ajtók.

Csak rossz tapasztalataink vannak. Fásult, empátiát nem ismerő doktorokkal és ápolókkal találkoztunk.

6. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2011. márc. 25. 20:06

Őszinte részvétem...:(((


Sajnos ismerem a "sürgősséginek" csúfolt 4 órás várakozást. Az egyik fővárosi kórházban ki is van írva, hogy 4 órán belül nem lehet reklamálni. Tehát ki kell várni a 4 órát, aztán valóban behívják a beteget. Ha nem tud menni, az pech, mert a mentősök otthagyják egy hordágyon a váróban és ha szólítják, jobban teszi, ha négykézláb, de bemegy...., mert ha nem tud, még kiabálnak is a beteggel. Tragédia!!!!!!

2011. márc. 25. 19:37

nagyon sajnálom hogy meghalt apukád részvétem....


egyszerűen felháborító hogy mit képzelnek az orvosok is és a nővérek is magukról mostanában:( el nem tudom képzelni mi folyik itt.:( szomorúan olvastam ma szintén egy bunkó orvosról egy cikket... sajnos nekem is ehez hasonló tapasztalataim vannak ... vakbélgyulladás gyanujával befektettek a kórházba nem adtak de gyógyszert mondván hogy az a jó ha a fáj hát én csillagokat láttam több színárnyalatban is , aztán nem adtak enni mert hogy bármikor műthetnek... aztán közölték a 4dik napon ahogy bent feküdtem hogy ha még 2 napig így fáj akk felnyitnak és megnézik mi lehet a gond ... hozzáteszem egy orvos nem vizsgált meg rendesen se uh se semmi ami ilyenkor szokás:( és hivatalosan a legjobb tudomásom szerint a vakbélgyanus esetek azonnal műtésre kerülnek nehogy perforálódjn és a beteg halálához vezessen hát én sztem a részükről nyugodtan beadhattam volna akulcsot nem is érdekelte volna őket ......

4. t.Ili (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2011. márc. 25. 19:35
Fogadd őszinte részvétem.
3. kriszta8 (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2011. márc. 25. 19:33

Sajnálom. Ez a magyar egészségügy...

A kisfiam mellkasi szúrással 5 hétre kapott időpontot a kardiológián.

2011. márc. 25. 19:30
ennyit az orvosokról, nem új... grat nekik...
2011. márc. 25. 19:23

Sziasztok!


Gondolom sokan megjárták már az ügylelet súlyosabb problémájukkal.


Mik a tapasztalataitok?


Apukám leukémiás,és kegyetlenül rosszul lett.


Egyszer bevitte a sógorom,azt mondták mozgászervi probléma,hazaküldték,kapott egy injekciót.


Másnap még rosszabbul volt,nagy nehezen rábeszéltem,hogy bevihessem a sürgősségire.


Letámogattuk az ötödikről,bevittem.


Cirka 3-4 óra ücsörgés után (amit a gerincsérve,és a megrepedt lépe miatt nehezen viselt)


Négyszer kértem őket,hogy nézzék meg,mert nagyon rosszul van.


Előtte a nő,aki felvette a fül-orr-géészetre akarta küldeni a gyakori orrvérzése miatt


Na bekerültünk egy rettentő barátságos,és szimpatkis doktornőhöz,aki szerint ezzel a problémával,a háziorvoshoz kellett volna fordulni,és hogy mit várunk tőle,ő nem hematológus.


És barátságosan ordított velem,és apuval.


Mondtam is neki,hogy egy orvos arra esküszik fel ,hogy segít a betegeken,nem arra ,hogy leordítsa a fejét :(


Nagy durrogások közepette levették a vért a,minek az eredményére még 1,5 órát kellett volna várni,és apu már nem tudott tovább ülni.


Azon kívül a doki is kiverte nálam a biztosítékot.


Másnap már mentő vitte,mert már nem tudott lemenni a lépcsőn :(


A mentősökben is csalódtam,de ez egy másik történet :(


Pampogtak az ajtóban,hogy ha apu nem tud lejönni ,akkor másik autót kellett volna kérni,vagy a tűzoltók segítségét.


Ekkor is a sürgősségire került,ahol szintén órákat vártunk,de legalább feküdhetett.


Reggel fél 9 körül értünk be,és délután került fel az osztályra.


Aznap 3 sebész vizsgálta,mégsem műtötték meg :(


Másnap már az intenzíven volt,megműtötték,utána tüdőgyulladás,szeptikus sokk,és meghalt :(


Bocsi,hogy hosszú lett

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook