Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sürgősségi ellátást külföldön nekünk kell fizetni? fórum

Sürgősségi ellátást külföldön nekünk kell fizetni? (tudásbázis kérdés)


19. Adlene (válaszként erre: 17. - Cc6a0cd7c8)
2013. máj. 5. 17:32

Hát nem egyszerű. Köszönöm, hogy leírtad.

Remélem, mielőbb rendeződik ez a car helyzet.

18. szimba
2013. máj. 4. 10:02

Volt EU Kártyátok?

Ha nem, akkor elvileg ki kell fizetni az ellátást (sokszor utólag küldenek számlát), de ha érvényes magyarországi biztosítási jogviszonyotok van, akkor utólag (az eredeti dokumentumokkal és fizetési bizonylattal) be kell adni egy térítési kérelmet, és ha a Kártyára ingyen járt volna az ellátás, akkor visszakapjátok az összeget.

2013. máj. 3. 21:51

Unatkozni nem tudok:)de leírom.A Marosvásárhelyi repülőtérnél jártunk kb 70-80-al sima egyenes szakaszon egy olyan autót előztünk ami 40-50-el félig az utról lemenve töttyögött szerintem hibás lehetett.Mikor már a elhagytuk a másik autó kb felét jött ez a jómadár kb 140-150-el befékezett és meglökte a mi autónk hátsó ajtója mögött.Valószinü rájött nem tud egyszerre két autót egymás melett előzni.Nos mi a lökéstől szépen átmentünk a szembeforgalommal és bele az árokba.A nagyfiam szerencsére sértetlenül azaz kisebb horzsolásokkal ,orvérzéssel azonnal kivehető volt a kocsiból viszont a kicsi arca csupa vér volt és csak üvöltött és mivel az Ő oldalán kaptuk a lökést ezért az ajtaja beragadt igy már már idegbetegen a két első ülés között cibáltam ki ugy hogy azt se tudtam tört-e valamije vagy sem.Majd jöttek a mentők bevittek a sürgösségire ott voltunk kb 6-7 órát mig teljesen kivizsgálták Őket.Onnan be kelett menjek a rendőrésgre még 1,5-2 órát vallomást tenni ugy hogy a gyerekek fáradtan,nyügösen,fájdalmakkal teli vártak a barátnőm kocsijába,ott aláíratták velem hogy nem teszek feljelentést hiszen 10 napon belül gyógyuló sérülésük van de ha teszek hordanom kell a marosvásárhelyi orvosszakértöhöz(budapesttől 550 km.a falumtól 150 km...no comment)Örültem hogy élünk,csont nem törött csak a kicsi arca horzsolódott fel és ütődött meg illetve a mi vállunk.mellkasunk huzódott meg a biztonsági övtől.Viszont alá akarták aznap és másnap is a férjemmel iratni hogy Ő volt a hibás mert szerintük kirántotta a kormányt ugy akart előzni valamint valószinü nem is volt mit előzni hiszen nincs bizonyiték hogy ott volt egy harmadik autó(az meg se állt tovább ment)Hiába magyarázta hogy ha kirántotta volna az autót akkor a másik kocsiba orral ötköztünk volna vagy középen tulra tehát fizikai képtelenség az általuk elmondott előzés alapján hátulról kapni lökést.Ezen csak röhögtek...illetve tolmácsot első nap nagy nehez szereztek de másnap már nem akartak ezzel cseszték el az idő egy részét.A rendőr röhögve kijelentette kérdésemre hogy lehet-e lakott területen kivül ilyen nagy sebességgel közlekedni és előzni hogy annyival közlekedik a másik amennyivel akar...második nap a másik autóst be se hívták.A férjemtől a jogsit elvették mondván hogy mikor lezárul az egész majd vissza kapja...elvileg a másiktól is elvették de én már ezt se hiszem.A másik fél természetesen tiszta román fiatalember volt igaz korrektnek tünt mert bejött a korházba is meg fel is hívott telefonon hogy jól vagyunk-e.Lehetett látni hogy aggódott a kicsikért és azt vettem ki a szavaiból a baleset helyszinén hogy őt a kocsi nem érdekli casco van csak az a fontos hogy testi baj ne legyen.

Jegyzőkönyvet nem kaptunk.

Szóval kb enyi volt kezdésnek,innen majd jön a vizsgálati eredmények kb fél-egy év majd meglátjuk mit találtak ki az ottani hatóságok...

16. Adlene (válaszként erre: 15. - Cc6a0cd7c8)
2013. máj. 1. 20:45

Kapják be.


Remélem, minden kialakul nektek előbb- utóbb.


Azért majd ha nagyon unatkoznál, írd már le, hogy mi volt.

2013. ápr. 29. 18:43
Bocsi a kèsői válaszèrt rengeteget dolgoztam az elmult napokba a kocsi totàlkàros,de mi hàlistennek hazaèrtünk itt nem tudom leirni mi lesz a továbbiakban a lényeg az ottani rendörsèg nem hazudtolta meg fajgyülölő és korrupt hirèt...
14. Adlene (válaszként erre: 13. - Cc6a0cd7c8)
2013. ápr. 23. 09:55
Na akkor ez rendben van. Kocsival mi van? Ki volt a hibás? Nem könnyű a biztosítást sem intézni...
2013. ápr. 22. 23:59
igen megtudtam hogy "elvileg"nem kell fizetni az orvosi ellátásért
12. Adlene (válaszként erre: 11. - Cc6a0cd7c8)
2013. ápr. 22. 21:25

Az a lényeg, hogy jól vagytok! Szegény picúrka!

Megtudtál már valamit?

2013. ápr. 22. 20:27
csak a kicsi fiam a négy éves arca sérült a szeme bedagadva,nekem minden porcikám fáj de csont nem törött s nagyfiam az 5 éves is jól van hálistennek s a férjem is ép a többi meg megoldódik:(
10. Adlene (válaszként erre: 9. - Cc6a0cd7c8)
2013. ápr. 22. 19:39
Remélem, sikerül rendben hazajutnotok. Ugye komolyabb sérülés nem volt?
2013. ápr. 22. 18:58
köszönöm a válaszokat
2013. ápr. 22. 18:55
Úgy tudom támogatást nem adnak, sosem adtak, csak visszafizetendő kölcsönt.
7. Adlene (válaszként erre: 5. - Cc6a0cd7c8)
2013. ápr. 22. 18:54
Hívd fel a konzulátust, ők meg tudják válaszolni a kérdéseidet. És ők biztosan helyes információt adnak.
6. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 4. - Adlene)
2013. ápr. 22. 18:42
Igen van mindenkinek magyar érvényes tb-je
2013. ápr. 22. 18:41
illetve a konzulátustól számithatunk támogatásra a hazajutásba vagy mint általában csak telefonálási lehetőséget nyujtanak?
4. Adlene (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2013. ápr. 22. 18:41
Elméletileg EU-n belül a sürgősségi ellátás ingyenes. Magyar TB-d van, ugye?
2013. ápr. 22. 18:40
a kérdőjel kimaradt
2013. ápr. 22. 18:39
Érdeklődnék hogy külföldi tartózkodásunk alatt(románia)autós baleset ért.mentővel kerültünk korházba de fél nap után elengedtek ez idő alatt két kisgyereken végeztek röntgent,ultrahangot és teljes kivizsgálást.Ezeknek a költségét mi kell fizessük mert tájékoztatást nem kaptunk.
2013. ápr. 22. 18:37
Sürgösségi ellátás külföldön

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook