Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sürgős kérdés! Milyen az a belső láz (gyerekeknél) és mik a tünetei, milyen következményi lehetnek? fórum

Sürgős kérdés! Milyen az a belső láz (gyerekeknél) és mik a tünetei, milyen következményi lehetnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
26. Pici Manócska (válaszként erre: 24. - 1560f47887)
2012. jan. 17. 20:55
de pici babáknál fokozatos figyelem kell a 38 fok már elég ahhoz, hogy a pici kiszáradjon...
25. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Pici Manócska)
2012. jan. 17. 20:53

így van, ezért is nem lehet tudni, hogy jó-e, ha valaki nem lázasodik be nagyon, vagy rossz


mert lehet, hogy

- nincs megfelelő immunválasza

- de lehet az is, hogy nem "eléggé beteg" (az immunrendszere megoldja láz nélkül is a dolgot)


de ettől még hülyeség a betegséget "belső láznak" hívni, ha 37.2-őt mutat a hőmérő

attól még lehet torokgyulladása valakinek.

24. 1560f47887 (válaszként erre: 21. - Pici Manócska)
2012. jan. 17. 20:53
Ez részben igaz, hogy csak bizonyos hőmérséklet felett célszerű csillapítani, amikor a kár már nagyobb mint a haszon.
2012. jan. 17. 20:51
magyarul a láz az egy reakció miközben a szervezet az immunrendszer segítségével küzd a betegség ellen...
2012. jan. 17. 20:50

Nos igazán pontos megfogalmazása nincs.

A lényeg hogy tökmindegy milyen betegséget szedek össze tüdőgyulladás, influenza, bármi nincs magas lázam. A legmagasabb testhőmérséklet amit életem 35 éve alatt produkáltam 38 fok volt egy gennyes foggyulladás hatására. Csak mivel a házi orvosok nagy százaléka azt a korlátolt nézetet folytatja, hogy ha nincs lázad nem vagy beteg. Így 10 esetből kilencszer nem írt ki még akkor sem ha beleakartam épp dögleni a betegségbe.

2012. jan. 17. 20:50

Nincs közmegegyezés orvosi körökben a láz hasznos vagy káros voltáról. Egyes meleg vérű gerinceseken és embereken in vivo végzett kutatások azt sugallják, hogy a láz elősegíti a szervezet fertőzésekből vagy más súlyos betegségekből való felépülését. Elméletileg a láz az evolúció során azért maradt fenn, mert előnyt biztosít az egyed számára. Az bizonyos, hogy egyes immunválaszok felgyorsulnak a magasabb hőmérsékleten, egyes szűk hőmérséklet-preferenciájú patogének pedig lefékeződhetnek. A végkövetkeztetés úgy tűnik az, hogy mind a láz agresszív kezelése, mind a hőmérséklet kontrolljának teljes hiánya káros lehet. Ezért minden esetnél egyénileg kell elbírálni, mi a jó megoldás.


A láz bizonyos mértékben azért is hasznos lehet, mert olyan magas hőmérsékletre viszi fel a szervezetet, ami egyes kórokozók számára elviselhetetlen lehet. A fehérvérsejtek magasabb hőmérsékleten gyorsabban szaporodnak, ami szintén segíthet a betegség leküzdésében.


A láztól való indokolatlan félelmet az orvosi szakirodalomban lázfóbia névvel jelölik. Az utóbbi 20 évben a világ számos országában (például Kanadában,[8] Hollandiában) már egyáltalán nem javasolják a láz csillapítását, vagy csak a közérzet javítása céljából.

20. 07c4794583 (válaszként erre: 16. - 468d309c35)
2012. jan. 17. 20:48

"A reumás láz rendszerint valamilyen felső légúti bakteriális fertőzést - mandulagyulladást, torokgyulladást - követően, mintegy 2-3 héttel azután lép fel, másodlagos megbetegedésként.


A legfontosabb, minden esetben jelen levő tünet a láz, mely hiányában a betegség jelenléte megkérdőjelezhető."



most akkor lázas a beteg vagy nem?


mert ha nem, akkor nincs szó reumás lázról.


Számomra a "belső láz" emlegetése annyi, hogy valaki nem tudja megnérni a lázat, mert nincsen, de mindenáron meg akarja magyarázni, hogy ő mégis lázas.

19. 1560f47887 (válaszként erre: 14. - Sutoczkine)
2012. jan. 17. 20:42
A "láz" fogalma magát a testhőmérséklet emelkedést jelenti. Ha nincs hőmérséklet emelkedés, nem beszélhetünk lázról sem.
18. egyszembors (válaszként erre: 7. - L.Niki18)
2012. jan. 17. 20:42

Beszéld meg a gyerekorvossal, hogy szerinte szükséges-e még az erélyes lázcsillapítás. Szerintem semmi baja nem lesz attól a gyereknek, ha adtál neki lázcsillapítót talán feleslegesen.

A fiam októberben lesz 5 éves, neki 1,5 évesen volt lázgörcse, és én is mindig adok neki lázcsillapítót már kisebb hőemelkedésre is. (Ő olyan típus, hogyha lázasodni kezd, 39,5-ig meg sem áll.)

17. 1560f47887 (válaszként erre: 12. - 468d309c35)
2012. jan. 17. 20:40
Az reumás láz, ami egy gyulladásos megbetegedés köznépi neve.
16. 468d309c35 (válaszként erre: 13. - 07c4794583)
2012. jan. 17. 20:39
Reuma lázként már ők is ismerhetik. A házi dokik álltalában dilletánsok. A balatonfüredi szívszanatóriumban tudják mi az, és a mostani házi dokim is ismeri aki egyébként kardiológus is.
2012. jan. 17. 20:36
Nálam amikor így fürdés után libabőrödzött a lányom akkor már tudtam hogy éjfél körül biztos lázas lesz,ez általában így is van mindig.De ha beteg is a gyermeked akkor biztos kap gyógyszert is nem?Hörghurutra adnak.Egy kicsit sürübben nézz rá általában ha elalszanak akkor megy felfele a lázuk.
14. sutoczkine (válaszként erre: 8. - 1560f47887)
2012. jan. 17. 20:36
Pedig létezik belső láz. Én a láz összes tünetét produkálom mikor meg vagyok fázva kivéve a mérhető magas hőmérsékletet. Nekem több orvos azt mondta, hogy ez belső láz, az immunrendszer megakadályozza a kisugárzást.
2012. jan. 17. 20:36
Érdekes, hogy a "belső láz" fogalma csak internetes fórumokon létezik, az orvosok valahogy nem ismerik.
2012. jan. 17. 20:36

Szia.

Sajnos van olyan, hogy belső láz. Mamámnak és nekem is van hozzá, volt hozzá szerencsém. Gyakorlatilag 38 foknál magasabb testhőmérsékletet nem tudok produkálni még torok gyulladással sem. Helyette fájnak a végtagjaim és az izületeim. Reuma láznak is hívják úgy tatlálsz róla infót. A lábamról nem ver le úgy mint másokat a rendes láz és a dokik nagy része nem is diagnosztizál betegnek mert nincs lázam. Hányszor mentem betegen suliba mert nem írt ki a doki annó. Hirtelen ennyi jutott eszembe róla. És jobbulást a gyerkőcnek.

11. babszibobó (válaszként erre: 7. - L.Niki18)
2012. jan. 17. 20:34

Igen, nem kellett volna beadni neki a lázcsillapítót, Ő már nagyfiú!!

hagyni kellett volna egy kicsit felszökni, hagy dolgozzon...

Nem hiszem, hogy lenne következménye ( mármint plusz, azon kívül, hogy valami baja biztos van)a lázának, hagyd had jöjjön elő!

2012. jan. 17. 20:34
Remélem csak túlaggódom.
9. Csipke50 (válaszként erre: 6. - L.Niki18)
2012. jan. 17. 20:32

ha jó a közérzete, semmi baj nincs.

azonnal tereld a saját gondolataidat másra, mert így csak bevonzod a bajt !

2012. jan. 17. 20:30
A láz a testhőmérséklet rendellenes emelkedése. Nincs olyan hogy csak belül emelkedik, kívül nem. Az energia nem vész el...
7. L.Niki18 (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2012. jan. 17. 20:30
Hát igen, de most már csak az a kérdés, hogy lehet ettől baja? Pl. lázgörcs? Vagy ahogy azt írja minden féle internetes oldal és néhány házi doki is mondja:"Ó már kinőtte a lázgörcsöt"! 5 éves lesz márciusban.
2012. jan. 17. 20:28
Igen, valóban túl szoktam aggódni a dolgokat. Most is jó a kedve a kisfiamnak, nincs semmi baja. Csak lehet én vagyok "vészmadár"!
5. babszibobó (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2012. jan. 17. 20:28

A belső láz akkor alakul ki, ha a rendes láz nem tud kibontakozni.

(nálatok meg is van a miért: hisz beadtad a gyógyszert)


Írtad, hogy volt lázgörcsötök, amit sajnálok, de a láznak megvan a maga funkcionális oka.


A belső láz, mint a láz, valamit jelez...

2012. jan. 17. 20:25

Azt pontosan nem udom, hogy mi az a belső láz, de nálunk a fiam kisebb korában néhányszor "eljátszotta", hogy mikor néztük a homlokát és a kis testét, egyáltalán nem éreztük, hogy kicsit is melegebb lenne a hője, piros sem volt az arca meg ilyenek, szépen aludt a kiságyában, de kíváncsiságból csak rámértem....39.3 volt a láza!

És a 2. kisfiam is produkált ugyanilyet most nemrég ősszel...

2012. jan. 17. 20:23
Szerintem olyan vagy mint én.Túlaggódod a dolgot. Semmi különös nincs abban, hogy kicsit gyengélkedik, ezért a hőháztartása sem az igazi. Fázott, ennyi az egész.
2012. jan. 17. 20:15

*következményei...?


Kisfiamnak piros a torka egy kicsit és hörghurutja van. Reggel volt hőemelkedése, de azóta nincs. Vagyis hőemelkedése volt kora este de adtam neki algoflex baby szirupot, hogy megelőzzem a lázat. Nála hőemelkedésnél be lehet adni a lázcsillapítót mert 2 éves korában lázgörcs gyanúval voltunk a kórházban. Az előbb fürdettem le (láztalan volt) és nagyon libabőrös vot és tarajos is volt a bőre. Mitől?

2012. jan. 17. 20:11
Sürgős kérdés! Milyen az a belső láz (gyerekeknél) és mik a tünetei, milyen következményi lehetnek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook