Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sümegi programok, vár fórum

Sümegi programok, vár (beszélgetős fórum)


2020. jún. 5. 16:07

Sziasztok!


Aki már járt a várban... A felfelé és lefelé úton korlát azért van? Erdős részén, vagy legalábbis fák között halad az út vagy végig a mélybe kell nézni?

Mert tériszonyos vagyok, pedig nagyon szeretném megnézni a várat.

2020. máj. 29. 22:23
Sümeg, mint megálló leállt 15 éve legalább. De túrázni persze lehet.
11. Brigileo (válaszként erre: 10. - Hajnika48)
2020. máj. 28. 14:14

Terrazzától van 1-200 méterre kb a kilátó. Az étteremnek van parkolója, de hogy le lehet-e ott tenni? Az jó kérdés. Amúgy a vár alatti ingyenes parkolóból kb félóra séta fel.

De feljebb is biztos meg lehet állni, nem mostanában voltam ott.

10. Hajnika48 (válaszként erre: 9. - Brigileo)
2020. máj. 28. 13:55

Köszönöm.

Sümeg városából kiindulva nagyon messze van a Fehér Kő kilátó?

Vagy már ott a Terrazzánál is lehet fotózni?

Onnan indul a túra is? Autót ott le lehet tenni, ugye?

9. Brigileo (válaszként erre: 8. - Hajnika48)
2020. máj. 28. 13:41

Terazza mellett van a Fehérkő kilátó! :) Onnan tényleg csodás a kilátás, guglizz rá :)

Ha szerettek túrázni, akkor tényleg közel vannak a tanúhegyek, vagy 15km kb onnan a Vadlány barlang.

Be lehet mászni, de nagyon durva, (tele van pókokkal, nem kicsikkel). Van története is, egy lány szerelmes lett, de a fiút megölték, ezért a lány elmenekült és a barlangban élt. Meg lehet különböztetni a "szobát" a "konyhától". És mint ilyenek szokott lenni, éjjelente lehet hallani a lány szomorú énekét még :D Bazaltfolyosó vezet oda, tényleg eldugott hely, nem egy ismert turistalátványosság. Nagygörbő települést kell keresni, a fő út mellett van kinn tábla is, hogy merre.

Aztán itt van nem messze a sztúpa, Európa legnagyobbja, Zalaszántón. Építettek is buddhista templomot is mellé. Állítólag a sztúpában van az élet fája.

Másik irányban Tapolca - tavas barlang, mini cseppkőbarlang, ahol lehet csónakázni.

Keszthely, Szigliget, Rezi, Tátika, Badacsony, Szent György hegy, Káptalantóti piac ezek mind 30km-s körzeten belül.

8. Hajnika48 (válaszként erre: 7. - Brigileo)
2020. máj. 28. 13:26

Akkor lehet tudsz segíteni és köszi a segítséged!


Van olyan hely Sümegen valahol, ahonnan szépen lehet napfelkeltét/naplementét fotózni??

Olvastam egy Mogyorósdomb nevű helyről, illetve vmi Terazza nevű jó drága étteremről. Annak ak örnyékén van?

Köszi!

2020. máj. 28. 13:19

Szia!

A macskakövek, igen, még mindig csúszósak, úgyhogy olyan cipő legyen rajtatok! A vár alatt van a csárda, ahol lovagi tornákra is be lehet ülni. (Nyitott, kinti, nem tudom mi a helyzet most)

Ott van a Fehérkő kilátó, ahonnan gyönyörű kilátás van a várra. Amúgy Sümegen sok látnivaló nincs, inkább a környéken van sok, ami közel van.

(Sümeg mellett lakom)

6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. máj. 28. 11:41

A várhoz kapcsolódik a történelmi emlékpark, (melyik részei vannak nyitva érdemes előtte megnézni.) Illetve a Várcsárda, ahol kellemesen lehet étkezni.

Mi két éve voltunk márciusban, az idő nem volt túl barátságos, de így is jó élmény volt.

5. Magdolna1969 (válaszként erre: 3. - Hajnika48)
2020. máj. 28. 11:26

Nekem felfelé vállalható volt, ahogy kanyarog a felfelé vezető út, mindig tudtam háttal fordulni a meredeknek és így ki lehetett bírni.


Nekem lefelé rosszabb volt, síkosnak éreztem a macskaköveket és nem volt korlát (de ez vagy tíz éve volt, lehet, hogy azóta alakítottak valamit).


Lényeg az, hogy igen, tériszonnyal bevállalható az út felfelé :-)

4. bnedora (válaszként erre: 3. - Hajnika48)
2020. máj. 28. 11:21
Amennyiben nem nézel lefelé:-)
2020. máj. 28. 11:02
Tériszonnyal bevállalható a felfelé út?
2020. máj. 28. 10:16

A gugliban megtalálod a látnivalókat.

Jól gondolod, kb. 1-2 óra kellemes időtöltés a vár megtekintésére.

2020. máj. 28. 10:05

Sziasztok!


A Sümegi várat mennyi idő alatt lehet kényelmes tempóban, a felfelé sétával együtt korbejarni?


Gondolom, 2 órát simán el lehet tölteni...

Mit érdemes még a városban megnézni?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook