Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Súlyos gondok - orvosi szemmel fórum

Súlyos gondok - orvosi szemmel (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
12. f124753f33 (válaszként erre: 11. - Margitnéni)
2007. máj. 24. 21:28

Így a leírásod alapján arra tippelek, hogy az anyagcseréd van hihetetlen módon felbolygatva! És amikor éhezel, akkor tartalék üzemmódba kapcsol, úgyhogy nem megy a fogyás. Koplalni nem szabad! Mert leáll az anyagcsere teljesen, és az ember csak hiába kínoztatja magát!

Sajnos, ha fogyókúrázni akarsz, meg kell válogatni, hogy mit eszel. Lehet, hogy csak eleinte furcsa, de később már természetessé fog válni.

Én azt javaslom próbáld ki egy hétig, hogy csak zöldséget eszel, megpárolva, vagy nyersen, meg gyümölcsöt, és némi húst. 6 óra után meg semmit!Aztán állj rá a mérlegre 2 hét múlva.

Később lehet vissza lehet csempészni egy kis szénhidrátot, de csak minőségi szénhidrátot; pl barna rizs, burgonya. Kenyeret,pákárukat el kell felejteni teljesen.

Sok sikert!

2007. máj. 24. 21:14

Nem tudom, biztos velem van a baj. Azt meg tudom tenni egy hétig is, hogy semmit nem eszek, csak iszok. Én ezt léböjtnek hívom. Kitartásom tehát van.

De azt, hogy kiválogassam magamnak,hogy mit ehetek, mit nem, itt mindig fuccsba megy minden. Ráadásul,ha eszek egy kicsit, mindig baromi éhes leszek, másra sem tudok gondolni, csak arra, hogy valamit ennem kellene, mert már szédelgek. Ezt is kibírom pár napig, és kész, dugába dőltem.

Az a baj, hogy nekem nem elég,ha csak kerülöm a tilos dolgokat, nálam attól még nem indul be a fogyás, egy két hétig biztos nem, addigra meg minden kitartásom elmúlik. Persze normális dolog ez, akinek a pajzsmirigyével gond van, az így jár, de úgy utálok már kövér lenni!

10. 9778ca1817 (válaszként erre: 8. - Margitnéni)
2007. máj. 24. 16:52

Nem kell ahhoz befeküdni sehová (lásd amit írtam az előbb a férjemről), különösebb pénzbe se kerül. Egyszerűen kalóriát kell számolni, zsírt, szénhidrátot és már kész is :DDD

Szóval, fogadjunk, hogy az nem kerül sokba, ha megfogadod, hogy ezentúl nem eszel és iszol olyat amiben cukor van, nem eszel kenyeret és tésztát és kerülöd a zsíros dolgokat. Piszok nehéz ám. Fogyóztam én is (80-ról mentem le 61-re és most tartok cca.68-nál), tudom hogy az éhség és a bűnös vágyakozás néhány nap (na jó 1-2 hét)alatt elmúlik és amikor beindul a fogyás, akkor már van pozitív sikerélmény, ami továbblendít.

2007. máj. 24. 15:26

Szerintem a fogyás elsősorban nem pénz, hanem hozzáállás kérdése.

Ha vki akar otthoni körülmények között is bele tud fogni.

Sőt így visszaemlékezve, én mindig akkor fogytam le legjobban, amikor nem volt annyira pénzem.

8. Margitnéni (válaszként erre: 7. - 9778ca1817)
2007. máj. 24. 14:53

Borzasztó ez a fogyás-visszahízás dolog! Tényleg úgy van, hogy mindig figyelni kell a táplálkozásra. A szörnyű az, hogy nekem a hízás nagyon gyorsan megy, szinte naponta jönnek fel a kilók, és akkor még nem tömtem meg a pocakom. Azt szokták mondani, hogy csak annyit együnk, amennyi jól esik, hát ha én annyit ennék...

Én mindig ott vérzek el, ezekkel a fogyókúrákkal, hogy sokba kerülnek. Ennek a Pados doki féle befekvős módszernek mik az anyagi vonzatai? Már az is elég sok, hogy Pestre kell utazgatni!

7. 9778ca1817 (válaszként erre: 6. - Margitnéni)
2007. máj. 24. 14:08

Margitnéni!

Szerintem igen, ezt a módszert érdemes választani. Ez a doki már nagyon sok éve ezzel foglalkozik, méghozzá sikerrel. Egyébként anno feküdt benn nála a férjem is (méghozzá a Korda Györggyel együtt). Le is fogyott. Akkor. Bár a Kordán ez még most is látszik:) Sőt a férjem több null-diétán is feküdt benn. (nem a Padosnál, mert Ő ílyen állatsággal soha nem foglalkozott) Jók voltak: lement 10 nap alatt 10 kg, visszajött 15 kg, lement 15kg....a folytatást el lehet képzelni.

Legsikeresebben akkor tudtam én fogyóztatni a férjemet, mikor néhány éve kideült, hogy cukros. Akkor megijedt és hajlandó volt napi 5x-i étkezéssel az általam kiszámolt és kitalált dolgokat enni. Kb 4 hónap alatt 30 kg ment le róla!! Nem győzte úton-útfélen a dicséreteket bezsebelni. Boldogan kereste elő a gardrób legtetejéről a 100éve kinőtt cuccait. Azóta ezek a ruhák ismét a gardrób legtetejére kerültek, fáj a dereka, a vérnyomása újra a csillagokba, a közérzete pocsék...stb.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy aki akar (és tényleg akar) az fogyózik és fogy, aki nem akar, az meg nem.

Viszont egy sikeres fogyókúra után sem engedheti el magát senki.

6. Margitnéni (válaszként erre: 5. - 9778ca1817)
2007. máj. 24. 11:39

Igen, jó ez a cikk, de azért ha valaki a saját bőrén tapasztalta meg mindezt, az is más.

Annyi féle módszer van, talán ezt lenne érdemes választani? De jó lenne okosnak lenni!

2007. máj. 24. 11:03

Az előbb végigolvastam a cikket és szerintem minden benne volt amit erről a témáról tudni kell és szem előtt kell tartani, Pados Gyula könyvét pedig érdemes megvenni.

Cserháti Zsuzsa meg lehet, hogy lefogyott 3 hónap alatt 26 kilót, de ha visszaemlékeztek, akkor láthattátok, hogy egy idő után jó részét vissza is szedte.

2007. máj. 24. 10:51
Volt egy fiatal kolléganőm, aki nagyon túlsúlyos volt és a Pados doktor nagyon lefogyasztotta. De tényleg!! Kb 2 hetet töltött a kórházi osztályán, ahol torna volt és napi 600 kalória, utánna természetesen diétás tanácsokkal látták el és hazaküldték. Az igazi fogyást otthon érte el a saját munkájával és akaratával.
2007. máj. 24. 10:49

Story c. lapban jelent meg, hogy

Cserháti Zsuzsa sikeres fogyókúrájának titka,

3 hónap alatt 26 kg-ot fogyott, a menü

napi egy szelet párizsi egy zsömle, párolt zöldség

és két-három liter tea volt.

egy másik Zsuzsa nevű ismerősöm aki fogorvos, ugyan ott, és ha jól emlékszem 70 kg-tól szabadították meg.

2007. máj. 24. 10:38

Sajnos nagyon érintett vagyok a témában. Olyan sokféle fogyis módszer van, ki tudja melyik a legjobb. Persze van akinek az egyik válik be, van akinek a másik, nem vagyunk egyformák.

Ha van valaki köztetek aki a cikkben említett kórházban fogyott le, vagy van ilyen ismerőse, írja meg a tapasztalatait!

2006. máj. 10. 20:26
Magyarországon a Szent Imre Kórház főorvosa, Pados Gyula szerzett az elhízás elleni küzdelemben legnagyobb gyakorlatot. Tapasztalatait könyvben foglalta össze, az alábbiakban ebből idézzük legfontosabb megállapításait.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook