Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Súlyos gondok - orvosi szemmel fórum

Súlyos gondok - orvosi szemmel (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
42. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 41. - 68f3da251d)
2008. nov. 20. 20:54

Láttam. OK. Csak így tovább, főleg, ha társadalmi munkában végzed eme tevékenységedet. Is.


:-))

41. 68f3da251d (válaszként erre: 40. - 7abb7adbf0)
2008. nov. 20. 20:52
De ma éppen pénzügyi tanácsadó vagyok :-)))
40. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 39. - 68f3da251d)
2008. nov. 20. 20:27
Nagy kő esett le a szívemről!
39. 68f3da251d (válaszként erre: 38. - 7abb7adbf0)
2008. nov. 20. 20:14
nem tudnak leváltani, mert választott tisztségviselő vagyok. A Hoxa-tagok delegáltak, tekintettel népszerűségemre :-)))
38. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 37. - 68f3da251d)
2008. nov. 20. 20:08

Gondoltam. Mert ilyen szakszerűen válaszoltál. Ha máskor is lesz kérdésem, csak hozzád fordulok. Remélem, nem váltanak le egy esetleges államcsíny kapcsán!


:-))))

37. 68f3da251d (válaszként erre: 36. - 7abb7adbf0)
2008. nov. 20. 16:07
Szívesen máskor is. A gyógyszerügyi kérdések hozzám tartoznak.
36. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 35. - 68f3da251d)
2008. nov. 20. 15:51
Köszönöm, altitkár úr!
35. 68f3da251d (válaszként erre: 34. - 7abb7adbf0)
2008. nov. 20. 15:38

Gratulálok, hogy felfedezted az ACEI-k közös mellékhatását!

Érdekes, hogy közel 1 millió ember kibírja ezt a "súlyos" köhögést Magyarországon, és 100 milliók világszeret évtizedek óta. Talán Ca csatorna blokkolót kellene próbálni, vagy valamelyik fix kombinációt, azok is filléresek, és nem a legdrágábbat.

De lehet a legdrágábbat is használni, csak nem kell azt mondani, hogy drágák az életmentő gyógyszerek, hanem előbb tájékozódni kell, mert mind már említettem, minden ATC csoportban van egy térítésmentes.

Egyt mint a gyógyszerészkamara ügyvezető altitkára mondom.


Arról, hogy csak egy válik be, azt tudom mondani, hogy ezzel én is így vagyok. nekem csak a Hugo Boss öltönyök vállnak be, a többitől viszket a bőröm.

34. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 33. - 68f3da251d)
2008. nov. 20. 15:30

Figyi, te külsős államtitkári belső professzor! Nagyon jó volt az expozéd.

A gyógyszereket hálistennek nem én szedem, de van róla gondolatom. A Diovan előtt az illető megkapta a Prenessát kemény 196.-Ft-ért, amitől is állandó, nehéz, súlyos köhögése keletkezett. Akkor erre kapott többféle gyógyszert, míg ÉN rá nem jöttem, hogy a köhögés egy mellékhatás. Akkor kapta végső megoldásként a Diovant, a köhögés azonnal megszűnt. De nem én kértem, az orvos írta fel mondván, hogy ez jó lesz, csak kicsit drága. A "kicsit", az majd' a hússzorosa. A Betalocnál is csak ez az egyfajta vált be, hiába vannak generikus gyógyszerek, vannak benne olyan összetevők, amik miatt mégsem egyformák, illetve nem helyettesíthetők egymással.

33. 68f3da251d (válaszként erre: 32. - 7abb7adbf0)
2008. nov. 20. 15:17

A Diovan, a Novartis valsartanja az egyik legdrágább vérnyomáscsökkentő, és mint sartan nem is a leghatékonyabb. Sokkal olcsóbb és hatékonyabb vérnyomáscsökkentők kaphatóak akár hazai gyártmányként is, ahol a napi terápiás költség akár 15 Ft is lehet. Minden orvos megkapta az OEP-től azt a szoftvert ingyenesen, amelyik automatikusan felajánja a helyettesítő készítményeket.

Aki ragaszkodik a drága külföldi készítményhez, az fizesen.

A Betaloc Zoc bétablokker az AstraZeneca egyik legdrágább antiarritmiás szere, helyette fillérekért lehet tucatszám kapni olcsó készítményeket. Az Astrás készítményen azért nincs már támogatás, mert az ártárgyalásokon nem csökkenette megfelelő mértékben a termelői árát, ugyanis a referenciakészítménynél nem lehet 20%-nál drágábban kínálni az OEP-nek.

valóban minden hatástani csoportban előfordul, hogy delistázzák azokat a készítményeket, amelyek nem csökkentik megfelelő mértékben az árukat. A delostázás után már nincs támogatás, teljes áron érhető el.

A dohányzásról leszoktató szerek többsége úgyszolván hatástalan, bármennyire is sokat költenek a gyártók PR-ra. A leszoktatásra szolgáló készítmény nem közvetlenül életmentő, mivel a dohányzás sem okoz KÖZVETLEN életveszélyt, hanem csak a halálozás incidenciáját növeli.

Mielőtt belekapaszkodsz ebbe az utolsó mondatomba a vita kedvéért, előrebocsájtom, hogy nem minden dohányos hal meg a dohányzás miatt, de pl. egy kamrafibrilláció miatt már közvetlenül meg lehet halni.

A szívgyógyszerekkel való kampányolás a nyugdíjas tömregek szavazatainak megszerzésre irányult, nem gyógyszerszakmai kérdés. És ismétlem, hogy a szív- és keringési betegségek gyógyszerei között MINDEN ATC csoportban vannak fillérekért kapható, jelentősen támogatott készítmények.

Ezt mint a gyógyszerügyi osztály külsős államtitkáta mindom :-)

32. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 31. - 68f3da251d)
2008. nov. 20. 15:01

Persze, hogy nem kötelező. De - az alantiakat elolvasva - még ez is lehetne életmentő, nemde?


A támogatásról...


A Diovan nevű szívgyógyszer fogyasztói ára 1 év alatt 800.-Ft-ot emelkedett, vagyis nem az ár lett magasabb, hanem az OEP veszegette lefele a támogatást róla.


A Betaloc Zoc (ß-blokkoló, szívritmust csökkentő életmentő szívgyógyszer) TELJES ÁRON kapható a patikában, természetesen csak vény ellenében. Állami támogatás zero.


Akkor miről beszélünk most, illetve miről beszélsz éppen milyen minőségedben is? (Biztosan több ilyen is van, csak én ezt a kettőt ismerem közelebbről, sajnos.)


De ha már itt tartunk, ugyanígy lehetne ingyenesen életmentő gyógyszer - a vényre felírt - dohányzásról leszoktató Champix is, hiszen a dohányzásban, éppen, mint a túlsúlyban is meg lehet halni.


De lásd, kivel van dolgod, maradjunk csak a szívgyógyszereknél. Amiről miniszterelnökünk a kampánya idején azt az át nem gondolt igéretet tette, hogy ingyenesek lesznek. Ahhoz képest, már majdnem mindegyikről levették az állami támogatást. Feltételezem, nem az OEP javaslatára.


:-((((

31. 68f3da251d (válaszként erre: 30. - 7abb7adbf0)
2008. nov. 20. 14:10
Nem kötelező megvenni. Magyarországon az életmentő gyógyszerek vagy 100%-ban támogatottak, vagy 90%-ban.
2008. nov. 20. 14:02
Ezek az orvos által felírt gyógyszerek havi szinten kb 25.000.-Ft-ba kerülnek. Hoppá.
29. 68f3da251d (válaszként erre: 27. - E71af41436)
2008. nov. 20. 12:31

a hormon azt jelent, hogy hormon. Az endocrin az a mirigyek csoportja, szemben az exocrinnel. Az egyik a külvilág felé választ ki, a másik (endocrin) a véráramba, vagy más szövetekbe.


Az olyan hálás betegek teszik kellemessé az orvosok életét, akik köszönés nélkül távoznak :-)

28. 9778ca1817 (válaszként erre: 26. - 9778ca1817)
2007. máj. 30. 09:40
Még annyit szeretnék mondani, hogy orvos által felírt fogyókúrás gyógyszert nem mindenki szedhet. Úgy hallottam, hogy vannak mellékhatásai ezért néhány már eleve fennálló betegség miatt az orvos nem ír fel.
27. e71af41436 (válaszként erre: 18. - F124753f33)
2007. máj. 30. 09:30

endokrin az jelenti hormon. tehát olyxan hogy hormonális hormon vizsgálat nincs. :))



Amúgy nekem is volt már kétszer is ilyen vizsgálatom. Az első még tizenévvel ezelőtt nem is tudom mi lett a vége.A második 2 éve volt.

Sok vizsgfálat a nagy semmiért. Mivel már akkor 140kiló voltam azt a tanácsot kaptm,hogy fogyjak le 120kilóra és akkor csináltat még vizsgálatot.

köszönés nélkül fordultam ki az ajtón...pont azért mentem,mert nem tudtam fogyni...

26. 9778ca1817 (válaszként erre: 25. - Margitnéni)
2007. máj. 30. 09:17

Általában mások is tanács formájában kapják legtöbbször az orvosi segítséget, mert a doki nem gyógyulhat helyettünk.:) Ez persze csak egy gyengécske poén akart lenni, hogy egy kicsit feldobjalak.

Adok neked egy egyszerű "mankót", másnak sincs ennél jobb:

-vásároljál, vagy kölcsönözzél ki könyvtárból egy olyan könyvet, ami a fogyival kapcsolatos és van benne kalóriatáblázat, vannak benne netán receptek

-szerezzél be egy konyhai mérleget

-miután áttanulmányoztad a könyvet (vagy könyveket) állítsál össze magadnak egy egyszerű, olcsó heti menüt(5x-i étkezésre)

-a menü olyan legyen, hogy napi 1200 1400 kalóriánál ne egyél többet

-készítsél egy bevásárló listát, anélkül ne menj vásárolni

Ha nincsenek a könyvben egyszerű receptek Te saját magad számold ki minden hozzávalónak a kalória értékét. Ez csak eleinte lesz nehéz, mert egy idő után már teljesen rutinból fog menni.


Határozd el magad és vágj bele. Legfontosabb a kitartás.

Leírva okoskodásnak tűnhet, de ha igazán elszánt vagy akkor a dolog működik.

Nincs a földön olyan mankó és nem létezik olyan orvosi segítség ami többet számítana a Te elhatározásodnál és kitartásodnál. (egy kórházi fogyókúrás befekvésnél is legfeljebb csak a kezdő löketet adják meg, a többi már a páciens dolga)

25. Margitnéni (válaszként erre: 24. - 9778ca1817)
2007. máj. 30. 08:15

Voltam tegnap dokinál. Kaptam beutalót a reumatológushoz, mert már minden ízületem és izmom fáj, alig tudok menni. Kaptam beutalót pszichiátriára, azt mondta a doki, hogy ha a lelki dolgaim oldódnának, biztosan jobban menne a fogyás. Ebben teljesen igaza van, csak az a baj, hogy már két helyen is voltam pszichiátrián, de annyira nem foglalkoztak velem, nincs bizalmam feléjük.

A fogyival kapcsolatban, csak annyit mondott, hogy teljesen felesleges lenne befeküdnöm bárhova, vagy bármi csodaszert venni, próbáljam a kalóriát számolni. Ebben is igaza van, de kellene egy mankó, egy segítség, hogy amikor a bolt közepén toporgok és nem tudom mit is vegyek, valaki fogja meg a kezem és lendítsen át a nehezén. Ilyen sajnos nincs.

Ha valaki ilyen kövér mint én, most kb. 140 kg vagyok, akkor mindig azt mondják, hogy orvosi segítség kell. Olyan kíváncsi lennék, hogy mások milyen orvosi segítséget kapnak!

24. 9778ca1817 (válaszként erre: 21. - Margitnéni)
2007. máj. 29. 08:38

Ne hagyd hogy lerázzon a doki.

Szurkolok Neked!

23. Margitnéni (válaszként erre: 22. - 0c97fbb607)
2007. máj. 29. 08:18
Ha rám gondolsz, nekem nincs.
2007. máj. 28. 21:41
Segíteni szeretnék ,van msn-ed?
21. Margitnéni (válaszként erre: 20. - 9778ca1817)
2007. máj. 28. 21:31
Holnap megyek az orvoshoz, megpróbálom neki megint előadni az összes sirámomat, kíváncsi leszek mi lesz az eredmény. Szerintem az az összes orvosi segítség, hogy egyek kevesebbet. Na majd látjuk!
2007. máj. 25. 14:07

Margitnéni

Orvosi fogyókúrás segítséget kértél már? Annyi helyen olvasom itt a potálon, hogy szednek mindenféle olyan fogyókúrás bogyót, amit csak orvos írhat föl. Az egyik megszünteti az éhséget, a másik nem engedi felszívódni a zsírokat, meg ílyesmi.

19. Icus (válaszként erre: 16. - Margitnéni)
2007. máj. 25. 12:46
Ne, egyél nyers zöldséget, hanem párold meg. Nem mindenkinek bírja a gyomra. Nekem is hasmenést okoz a nyers zöldsaláta, zöldség. Ezért azokból kevesebbet eszem. A férjem szokta mondani, :Persze, hogy nem bírod a nyers salátát és zöldséget, nem vagy te nyúl!
18. f124753f33 (válaszként erre: 16. - Margitnéni)
2007. máj. 25. 12:45
Én mindenképp csináltatnék a helyedben egy részletekbe menő hormonális endokrin kivizsgálást, mert így csak szenvedteted magadat!
17. Margitnéni (válaszként erre: 14. - 9778ca1817)
2007. máj. 25. 12:05

Sajnos nem tudják beállítani a hormonszintemet. Én már annyit jártam orvoshoz, hogy teljesen beleuntam, mindig azt mondják, hogy minden jó, akkor miért érzem magam egyre rosszabbul.

Indítani akartak nálunk egy fogyókúrás csoportot, ahol egymást támogattuk volna, és egy orvos-természetgyógyász segít. Ő mondta, hogy "van valami elcsúszás a hormonokkal", hogy ez mit jelent nem tudom. De már nem is fogom megtudni, mert nem tudom finanszírozni a dolgot.

2007. máj. 25. 12:01

Sziasztok! Egyszerre próbálok mindenkinek válaszolni.

Elkezdtem a testkontrollt, de 1 hét után rájöttem,hogy a délig csak gyümölcs nem megy. Átváltottam arra, amit Depeche Mode is ajánlott. Reggel: 2 hamlet vagy korpovit keksz 1 kefir. Délelőtt: 1 alma.

Délbe: fél munkahelyi ebéd. Ez ugyan nem diétás, de kevés.

Délután: nyers, vagy párolt saláta.

Este még elrágtam egy pici sajtot, kb. 2 dekát.

Ez ment kb. 2 hétig, persze semmit nem fogytam, sőt azt mondják híztam. Gondolom azért, mert felfújt a sok zöld saláta, pedig milyen egészséges, és eszméletlen hasmenésem van, úghogy abbahagytam.

Nem akarok én fogyózni, de valahogy úgy kellene táplálkozni, hogy közben ne hízzak, hanem fogyjak.

15. Icus (válaszként erre: 11. - Margitnéni)
2007. máj. 25. 11:30

Nem szabad fogyózni, mert akkor csak hízik az ember. El kell dönteni, hogy akarsz-e fogyni vagy nem. Ha akarsz, akkor azért tenni kell, ha nem akarsz, akkor meg maradhat a kifogás, jagatás, hogy nekem ezért meg azért nem megy.


Én megijedtem és azonnal eldöntöttem ott a sürgösségi osztály folyósoján, ha innen egyszer kikerülök, változtatok az életemen. Legelőszőr is lefogyok minimum 90-100kg-ra. Akkor voltam 120kg.


Én mindent eszem, zsemlét, gyümölcsöt, csokit, fagyit, amit megkívánok. Viszont a mérték változott. 6-8 zsemle helyett 1 zsemle, 1 tábla csoki helyett, csak egy falat, ha édességet ettem, Akkor csak levest eszem sok zöldséggel, de ebből is csak egy csészével. A "merőkanál " egyszer merül és nem háromszor-négyszer.


Nem akarok gyorsan fogyni, megelégszem a heti,05-2kg-val. Végigcsináltam én is sok fogyókúrát, amilyen gyorsan leestek a súlyok olyan gyorsan fel is jöttek. Értelme nem volt.

2007. máj. 25. 11:03

Csatlakozom az előttem szólókhoz!!!


Margit néninek pedig azt szeretném mondani, hogy ha baj van a pajzsmirigyeddel, azt egész egyszerűen orvosilag kezeltetni kell. Anyámnak is ílyen problémái voltak, le volt a működése lassulva és csak hízott, bármit csinált. Beállították neki nagy nehezen és úgy már simán le tudott fogyni (ugyanis a cukra és a szíve miatt szükség volt erre)

13. 0c97fbb607 (válaszként erre: 11. - Margitnéni)
2007. máj. 24. 21:56
Margitnéni!Miért nem próbálod ki a testkontrollt???Semmitől nem kell megfosztanod magad ,jóllakhatsz folyamatosan és le fogsz fogyni.Miért nem hiszel nekem?:(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook