Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Súlymegtartás nap mint nap fórum

Súlymegtartás nap mint nap (beszélgetős fórum)


12. Anda39
2013. okt. 21. 12:06

Na most ki kell írjam magamból a mérgemet: már jó ideje odafigyelek arra, mit eszem, a mozgás sem áll távol tőlem, fogytam is. De- és ez a bosszantó - mégsem bírom megszokni az ún. egészséges étkezést, a mai napig nem tudok annyival jóllakni, amennyivel "illene", vagy inkább amennyit ehetek. Még mindig szeretem a kakaós csigát, még mindig utálom a zöldségeket (sokat nem is bírok enni, mert puffaszt és hasonló kellemetlenségeket okoznak).

A mai kajám: 1,5-es tejbe áztatott teljes kiőrlésű, cukormentes, natúr gabonapehely (4 ek.), bele egy kiskanál lekvár. Persze két óra múlva már éhes lettem, akkor megettem egy csökkentett energiatartalmú tejberizst. Délben két szelet abonettet párizsival, hajszálvékony sajttal. Ezek diétás kaják, mégis ahogy kiszámoltam, kb. 800 kcal-t megettem eddig! Ez döbbenet, és még jól sem laktam egyszer sem.

Ha megeszem egy kakaós csigát, órákig eltelek vele, persze se vitamin, se rost nincs benne és hasonló egészséges dolgok, mégis ugyanott vagyok kalóriában, mint amikor igyekszem egészségesnek kikiáltott ételeket tolni be. Nektek mi a véleményetek?

2013. okt. 18. 06:39
Nehezebb mint fogyni,legalább is nekem.
2013. jún. 8. 06:44

A tej az örök vitatéma marad.Nekem pl semmi bajom nincs tőle,nagyon szeretem,nem puffaszt,nincsenek ragyáim,és 50kg-t fogytam mellette.3-4dl-t engedélyezek magamnak naponta.

De nagyon röviden amiért elméletileg nem jó,az azért mert magasabb a szervezet Inzulinválasza,hiába nem magas a GI-je,de több inzulin kell a feldolgozásához,a joghurttal is ez a baj.A sok inzulin meg ugye tudjuk mihez vezet?Zsírraktározáshoz.

Ezenkívül női nemi hormont tartalmaz,prolaktin és ösztrogén ,ez is hozzájárul a a tartalékoláshoz.

Nehezebben emészthető,de ez már egyénfüggő.

9. f3000dc5ef (válaszként erre: 8. - Be749d73f9)
2013. jún. 6. 13:37
Tudom ajánlani a "Mérgező italunk: a tej" című könyvet :)
8. be749d73f9 (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2013. jún. 5. 21:33
A tejjel mi a probléma?
7. michelle.r (válaszként erre: 5. - 8f1ddc2679)
2013. jún. 5. 17:53

Egyáltalán nem diétázom ;)

Csak nem eszem semmit, amiben glutén vagy laktóz van, kerülöm az egyszerű finomított szénhidrátokat, transzzsírokat. Szerencsémre a tejet mindig is utáltam, ellenben a zöldségeket, a gyümölcsöket, tengeri herkenytyűket, magvakat minden mennyiségben és hidegen sajtolt olajakat.

6. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 4. - Michelle.r)
2013. jún. 5. 17:38
Nem hallottam még a gesztenyelisztről, de kiváncsivá tettél! Utánanézek:-)
2013. jún. 5. 17:35

Akkor Ti is szinte örökké diétáztok:-)

Nálam is ìgy van, semmi kenyér, cukor, tészta... Mert azonnal visszajönnének a kilók.

Reggeli tejeskávé, 1 joghurt, esetleg gyümölcs hozzá

Délelőtt tejeskávé

Délben görög saláta

Délután még egy tejeskávé

Este joghurt, meg még nassolni szoktam magvakat, tökmag, napraforgó, mogyoró.. Ezek egészségesek is.

2013. jún. 5. 17:25

2 kávé reggel + 3 db gesztenye lisztből sütött palacsinta baracklekvárral.


ebédre kávé + 2 szelet fokhagymás tarja, párols káposztával (úgy mint a cvekkedlihez)


vacsora valószínűleg valami gyümölcs lesz.

2013. jún. 5. 17:24

Akinek diétázni ,vagy fogyókúrázni kellett egy bizonyos súly eléréséhez azoknak minden nap kell folytatni az odafigyelést.

Életformává kell váljék.

2013. jún. 5. 17:22
Libazsíron öt tojásból rántotta, + kb. egy kiló cseresznye, és egy kávé :D
2013. jún. 5. 17:16

Akik már elérték a kìvánt testsúlyt: nektek is szinte ugyanúgy kell foglalkozni a súlyotokkal, mint addig, ha nem akartok visszahìzni?

Pl mennyivel esztek többet (kalóriában, szénhidrátban, stb.) mint a diéta alatt? Megmaradtak az egészséges ételek? Megbeszélhetnénk ki mit evett ma. Stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook