Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Súlykontroll, Norbi update vagy kalória számolás? Melyik a betartható? fórum

Súlykontroll, Norbi update vagy kalória számolás? Melyik a betartható? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 25. 03:34

Sziasztok.

Gyermekkorom óta a gurulók táborában vagyok. Most kiderült közel állok a 2 típusú cukorbetegséghez, ezért belefogtam a rengeteg jo-jo után újra.

140 kilóról! -18 kilónál tartok 19 hét alatt.

Nekem a Norbi kaja és a cukrosok által tartott szénhidrát elosztás a kulcs. Az elején normál majd a cukrosok egész napos ételét ettem, hogy beálljon az emésztésem. Aztán váltottam és ma már csak az ebédet rendelem (hétvégén főzök).

Lényeges a napi 5x-i étkezés:

pl.:7:00,10:00,13:00,16:00,19:00

És a másik lényeg a Szénhidráttartalom:

25g,15g,45g,15g,30g

Reggelire alacsony glikémiás(GI) indexű (lassan felszívódó) szénhidrátot

Tízóraira fele-fele lassú és gyors felszívódású

Uzsonnára gyors (pl. gyümölcsök)

Vacsorára 2/3 lassú + 1/3 gyors

Gyors felszívódású: cukor, méz (cukrosoknak ezek nem fogyaszthatók), tej, kefir, joghurt, gyümölcsök, gyümölcslevek

Lassú felszívódású: teljes kiőrlésű lisztek, az ezekből készült pékáruk, barna rizs, korpás kekszek, nyers zöldségfélék

Remélem van, akinek tudtam segíteni.

Nem éhezek és egy kis sétán vagy szobabiciklin kívül más drasztikus sportot nem csinálok.

Ami igaz, hogy mivel nem vagyok éhes nem is eszek annyit.Ha nem akarod, hogy az egészséged rámenjen, akkor heti 0,5-1 kilónál többet nem fogysz le. A legnehezebb a folyamatos evésre átállás volt. Akire éhségroham tör rá, annak leesik a vércukra - tehát nem jó, ahogy eszik - ezért még többet kíván és idővel ezt fel is adod - tapasztalatból írom-sajnos már nagyon sok mindent kipróbáltam.

Az Update a legjobb, mert eleve csökkentett és lassú felszívódású szénhidrátot tartalmaz, de a szénhidrát és GI számolásával azt is ki lehet váltani.

10. torpe1105 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2012. okt. 17. 13:57

Guruljka, szia! :)

engem érdekelne az oldal, belinkelnéd? köszönöm! :)

9. Guruljka (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2012. okt. 2. 04:48

Nekem a kalória-számolás vált be régen is, és most is. Persze figyelni kell az egyes tápanyagfajtákra. Én pár hete már semmihez nem eszem zsiradékot, mert a szükséges zsírmennyiséget bőven tartalmazzák az élelmiszerek.

Van egy nagyon jó oldal, ha érdekel, belinkelem. Most ezzel fogyok, pedig nem bírok kedvem szerint sportolni az egészségi problémáim miatt. Minden segítséget megadnak a fogyáshoz, és mindent kiszámol, amit kell.

2012. febr. 28. 19:22
a norbi update-nél csak az van meghatározva,hogy mikor mit eszem?az alapanyag fontos?
2012. febr. 28. 19:07
tudnátok nekem írni kajákat ami tej tojás mentes?
2012. febr. 28. 19:06
Én annyit csináltam,hogy csak reggel ettem kenyeret,délben ettem főttkaját,délután 15 óráig gyümölcs,este sali hússal.Heti legalább négyszer futás.
5. Ageeca (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2012. febr. 28. 18:55
Mi volt az általad kreált diéta alapja? Egy heti tervet beírsz? Vagy elég pár napot!
2012. febr. 28. 18:55
én is a Norbi update-ra ...
2012. febr. 28. 18:54
Igaz, hogy igazán csak nagy súlyfeleslegnél válik be. Nekem már csak pár kiló kell, és így már nehezen megy.
2012. febr. 28. 18:53
Én az update re esküszöm
2012. febr. 28. 18:53
Sziasztok.Szeretnék leadni néhány kilót,de nem igazán válik be az általam kreált diéta.Melyiket ajánlanátok,ha esetleg nem járok mindennap boltba,és persze nem városban lakom,szóval nincs mindenféle élelmiszer.Nem sietek leadni a plusszt inkább tartósan beválló diétát keresek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook