Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Súlyfejlődés probléma fórum

Súlyfejlődés probléma (beszélgetős fórum)


1 2 3
85. Agnik1 (válaszként erre: 84. - Bcicus)
2011. júl. 13. 08:05

Nem próbáltátok az "álom etetést"??? Én alkalmaztam Balázsnál amikor a kórházból hazajövet besárgult, és képtelenség volt felébreszteni. Fejtem le tejet, és cumisüvegből kapta meg, alvás közben.


Én eleinte furcsán néztem, mert hogy oké, alszik és megetetem, de utána hogy büfiztessem??? Állítólag mikor alszanak a kicsik teljesen ellazulnak, így nem kapkodják el az evést, így nem is nyelnek levegőt. És tényleg:) Balu szép lassan komótosan megitta a lefejt tejet üvegből és édesdeden aludt tovább:)

84. Bcicus (válaszként erre: 82. - Kismanó86)
2011. júl. 13. 02:47
Ha jól értem azért evett csak 10got mert aludt és nem volt éhes, normál etetéseknél többet eszik. Az enyimet sem lehet kelteni enni. Ha ő alszik ötülök ha 10-20ml-t beletudok nyomni ébresztés után és alszik tovább akár mit csinálok. Ha magától ébred megeszik 120-130 is akár.
83. anyucika3 (válaszként erre: 78. - Juc777)
2011. júl. 12. 23:17

Nekem a középső gyerekem volt ennyire rossz evő.Semmi jelét soha nem adta annak,hogy éhes lenne,és nem is nagyon hízott.Egyszerűen nem volt éhségérzete vagy 2 éves koráig.Hat hónapig méricskéltem minden egyes etetésnél,hogy mennyi az annyi,mert elvolt 10ml-kel is.De addig kb 5-6 alkalommal kerültünk be a kórházba,mert mindig kiszáradt.Ott sem tudták sem megetetni,sem megitatni,csak infúzió.Majd idegbajt kaptam,amikor állandóan a statisztikát hallgattam,hogy mennyit kellene naponta ennie.Testsúly kg x 150 ml/nap.És a drágám simán aludt éhesen,nem zavarta.

Méred etetések előtt és után mennyit szopizott?Nem ártana,ha ennyire rossz a helyzet.Ha mégis evett,fájt a hasa,a tápszert egyiket sem ette meg,ha véletlenül mégis,akkor kihányta..pfff,én nagyon kivoltam.De a dinnyétől semmi baja nem lesz,ez biztos.Sosem volt az "tiltó listán" a szoptatás alatt.Az apró magvasak is csak az allergia lehetősége miatt vannak,mint:eper,málna,kivi..stb.De pl bébidesszertbe is lehet kapni már 4-6 hótól,amikben nincs benne a magja.Az meg nagyon változó,melyik babának mitől fáj a pocakja.Ami általános,azok a puffasztóak,káposzta,bab,karfiol..stb.De ki kell tapasztalni.Van amelyiknél meg bármit eszel,akkor is fáj,mert annyira éretlen a bélrendszere.

Szóval szerintem mérd a mennyiségét az evéseknek,és ha eleget eszik mégsem hízik,akkor más gond van.

2011. júl. 12. 22:47

Egyetértek az előttem szólókkal. 10gr az semmi, tényleg kiszáradhat így. Egyébként amikor picike volt a Lányom, én mindig ébresztettem nappal, hogy egyen. Nálunk is volt, hogy fél óráig tartott.

Szerintem ez most tényleg az a helyzet, hogy amikor csak tudod, tedd cicire. Ha esetleg felkel és nem telt még el 3óra, nem reklamál, akkor is.

2011. júl. 12. 21:08

elhiszem,hogy te nyugodtnak látod de azért érdemes az orvosra is hallgatni. Az írtad,hogy a védőnő már nem paráztat. tegnap még paráztatott ő is!!!!!!!!!!

Ebben a melegben eleve többet kéne ciciznie,mert ugye szomjoltó.

80. 8ce5c2db7a (válaszként erre: 79. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 12. 20:08

ezzel most én is egyet értek!!!!!!!!!!!!!! bakker lehet azért ennyire nyugodt és azért alszik ennyit mert lehet már a kiszáradásnál tart. Elhiszem,hogy vannak keveset evő gyerekek. De ez a baba mindig fogy,mindig kevesebbet mutatt a mérleg. Lehet azért ilyen nyugodt mert.............

Ébreszd és etesd gyakrabban

79. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 78. - Juc777)
2011. júl. 12. 19:53

nem lesz ez igy jó. A lányom akkor produkált ilyet, amikor majdnem kiszáradt.10 gr. evés ilyen időben zéro.

Megnézte a kutacsát a védőnőtök?

78. Juc777 (válaszként erre: 74. - Bcicus)
2011. júl. 12. 19:34
Hát igen, ma kihívtam a helyettes gyerekorvost és pontosan ez történt: hülyére paráztatott, hogy 3 óránként keltsem a gyereket, szoptassam, a lefejt maradékot is öntsem belé, különben kórházba kerülünk, mert ha nem, meg is halhat, stb. Arról csak annyit, hogy a felkeltés 3/4 óra alatt sikerült, aminek eredményeképpen szopott összvissz 10g-t, a pótlást kiköpködte, utána meg egy órán át sírt, kiesett a ritmusából és délután is később szopott, ezért aztán, most van itt a fürdetés ideje, de még mindig alszik. Közben kijött a védőnő is, szerinte tegnap óta hízott 3 dkg-t és ugyan dehogyis kell macerálni, többet ártok vele, mint használok. Na most legyünk okosak. Már ott tartok, hogy legjobb lesz a saját és a kisbabám ösztöneire hallgatni, lehet, nincs is akkora baj, mint amennyit összeparáztattak.
77. Bcicus (válaszként erre: 75. - Agnik1)
2011. júl. 12. 14:23
Az én manóm is nagyon hosszú, mindenki hüledezik rajta.
76. Snido
2011. júl. 12. 10:31

Az én lányom is csak egy hónapos korára érte el a születési súlyát. Igaz nekem nem volt elég tejem, így tápszert is kapott kiegészítésnek 8 hetes koráig.

Szerintem is jobban figyelj oda arra, hogy mit eszel. Tészta, hús, rizs, ezektől lesz jó zsíros a tej, ami tényleg táplálóbb lesz a babádnak. A sok dinnye, leves lehet, hogy csak a szomját oltja...és lehet, hogy mást nem kívánsz, de a babád érdekében ezt félre kell tenned.

75. Agnik1 (válaszként erre: 74. - Bcicus)
2011. júl. 12. 10:21
Az én kisfiam sem volt kövér illetve hurkás gyerek csecsemőként. Viszont hosszú volt, most is magasabb mint az átlag. 2éves múlt áprilisban és 97cm. Úton útfélen 3évesnek nézik:)
74. Bcicus
2011. júl. 12. 02:51

Érdemes megmutatni egy dokinak, de csak paráztatni fog. Az én fiam is nagyon lassan hízik, ő keveset is eszik, az is számít ám, hogy miylen mérés mikor volt, mert mondjuk ha az első kaja után, a második meg mondjuk kakilás után akkor annyi eltérés simán lehet.

Engem is cseszeget a doki, hogy biztos beteg elküldött minden hova, minden lelete tökéletes, de nem eszik sűrűn így csak lassan nő a súlya ez van, egyébként meg semmi baja.

73. gne2 (válaszként erre: 72. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 11. 21:42
Ha a te magyarázatod lenne az igaz, akkor egy gyerek sem lenne ott, sőt, meg sem születnének.
72. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 64. - Gne2)
2011. júl. 11. 18:45
Mennyi is Afrikában a csecsemőhalálozási ráta? 10 gyerekből hány is éli meg a 1 éves kort?
71. Kismanó86 (válaszként erre: 62. - Juc777)
2011. júl. 11. 18:31

Én ezzel sosem foglalkoztam, mindig szóltam, ha úgy éreztem, valami nincs rendben. Anyuka érzi a leginkább, ha valami nem ok.

Egyébként sajnos vannak ilyen babák, én tudom, nem sírt soha, rengeteget aludt, úgy, hogy mini adagokat evett.

70. homern (válaszként erre: 57. - Kismanó86)
2011. júl. 11. 18:17
Mert az övék még inkább csak előtej volt szerintem,a tiéd meg már a frissen belövellt.Nekem eleinte sárga volt,utána vízszerű teljesen,max a tetején volt egy kis zsírréteg,és csak ezután következett a rendes "3 szakaszos" anyatej.
69. homern (válaszként erre: 62. - Juc777)
2011. júl. 11. 18:15
Nem fog hülyének nézni!Én simán levittem egy másik dokihoz (már vége volt a mi rendelésünknek) hogy nézze meg nincs-e kiszáradva,mert vérzik a mellbimbóm és kiköpi amint megérzi,nem szopizik miatta :S Nagyon aranyos volt a doki,kaptam egy csomó tanácsot és a picit is alaposan megnézte,pedig nem is hozzá tartozunk.Rajta sem látszott semmi,de azért jobb megelőzni a bajt.
68. homern (válaszként erre: 38. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 11. 18:07
De nem magától a tejtől.
2011. júl. 11. 18:00
bocsánat de írod,hogy nyugodt stb. ez lehet attól,hogy már semmihez nincs ereje,már sírni sem. Nem ijesztgetni akarlak,de érdemes felkeresni egy orvost minnél előbb. Te meg egyél táplálót is mert a dinnye és a gyümölcsök,levesek csak folyadéknak jók. Az én tejem is az elsőnél szinte átlátszó volt. Ő is fogyott,folyamatosan,de ő sokat sírt is mert éhes volt. a tejem el is apadt,tápszerrel szépen elkezdett hízni. Én se akartam elhinni,hogy éhezik mert cicizett ő sokat,csak nem volt tápláló. Mégis fogyott így írtak tápszert. :( A sok sírás is elmúlt mert jól lakott.
2011. júl. 11. 17:42

szia

Azért valljuk be ha a baba fogy folyamatosan az nem túl jó dolog. Én biztos elvinném egy orvoshoz,nem várnék. De a védőnőt se értem,ha aggódik és parázta miért nem küld inkább valahova?

A baba sír az ennivalóé vagy te adod neki 3óránként? Ha eszik mennyiket eszik?

65. Juc777 (válaszként erre: 63. - Dolores007)
2011. júl. 11. 17:36
Pont erről van szó. Ez lenne a legjobb, ha vmi megnyugtatót tudna mondani.
64. gne2 (válaszként erre: 54. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 11. 17:20
Akkor már kihalt volna Afrika lakossága. :p
63. Dolores007 (válaszként erre: 62. - Juc777)
2011. júl. 11. 17:18

Max. megnyugtat téged, ha nincs gond.

Marhára nem kell most neked az idegeskedés.

62. Juc777 (válaszként erre: 60. - Kismanó86)
2011. júl. 11. 17:16
Azt hiszem, holnap reggel elviszem. De lehet, hogy hülyének néz majd, mert nem látszik egyáltalán betegnek. Most is angyalarccal alszik az ágyában, még mosolyog is álmában.
61. Agnik1 (válaszként erre: 59. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 11. 17:03

Pffffff....

Már ne is haragudj, de egy két hete először szült anyának ilyen modortalan lekezelő stílusban osztani az észt..., én Juc777 helyében már elküldtelek volna melegebb éghajlatra az tuti...


De megint eltértünk a témától, Juc777 kívánom hogy minden rendeződjön Veletek:)

60. Kismanó86 (válaszként erre: 55. - Juc777)
2011. júl. 11. 16:59
Nálunk is így volt. Sőt olyan is volt, hogy nem lehetett felébreszteni. Szerintem azért vidd el a helyettes dokihoz. Biztos, ami biztos.
59. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 56. - Agnik1)
2011. júl. 11. 16:59
Én nem kötekedem-te vagy az akinek nem tetszett a hozzászólásom:DD Előfordul az ilyen.
58. Juc777 (válaszként erre: 53. - Gne2)
2011. júl. 11. 16:58
Köszönöm, ezt ki fogom próbálni!
57. Kismanó86 (válaszként erre: 53. - Gne2)
2011. júl. 11. 16:57

Érdekes ez a táplálóság. Mikor kórházban voltam és fejtem, láttam ugye a többi anyukát. Az ő tejük szép sárga volt, az enyém meg átlátszó fehér, mint a savó.


Egyébként lehet benne valami, amit írsz.

56. Agnik1 (válaszként erre: 39. - 47c83fb9f3)
2011. júl. 11. 16:57

Nem vitatkozom veled, lételemed a kötekedés. A fórumindító tanácsot kért, nem "buksi simi"-t, és nem kiosztást.


Én azt tanácsolom a fórumindítónak, hogy mindenféleképpen mutassa meg a babáját egy orvosnak. Ő tud biztosat mondani.

Remélem minden rendben lesz a picivel, és hamarosan hízásnak indul.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook