Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sült liba fórum

Sült liba (beszélgetős fórum)


2009. dec. 22. 11:27

Libapecsenye aszalt gyümölcsös raguval


Hozzávalók:

1 db pecsenye liba

őrölt bors

majoránna

3 gerezd fokhagyma

50 dkg libazsír

A gymölcsraguhoz:

30 dkg vegyes aszalt gyümölcs

5 dkg vaj

1 kávéskanál őrölt fahéj

őrölt szegfűszeg

reszelt gyömbér

2 evőkanál méz

1,5 dl száraz vörösbor

1 dl narancslé

1 csapott evőkanál étkezési keményítő

Elkészítés


A libát szétbontjuk, az aprólékot félretesszük, később levest főzhetünk belőle. A mellet és a combokat megmossuk, szárazra töröljük. Sóval, borssal, majorannával és a zúzott fokhagymával bedörzsöljük. 1-2 órát állni hagyjuk.


Felolvasztjuk a libazsírt. A húsokat tepsibe rakjuk, a megolvasztott libazsírt ráöntjük úgy, hogy ellepje. Előmelegített, 110 fokos sütőben 2,5 órát sütjük, majd a zsírt leöntjük róla. Magasabb hőfokon pirosra sütjük.


A gyümölcsraguhoz az olvasztott vajon karamellizáljuk a mézet, majd beleszórjuk az aszalt gyümölcsöket, és kb 5percig pároljuk együtt, majd felöntjük a borral és a narancslével. Gyömbérrel, fahéjjal, szegfűszeggel ízesítjük, jól összeforraljuk. A keményítőt kevés vízzel elkeverjük, és besűrítjük vele a ragut. A libát az aszalt gyümölcsökkel és hercegnő burgonyával kínáljuk.


Én ezt fogom elkészíteni karácsonyra.

Remélem sikerül.

2009. nov. 13. 15:49
Köszi mindkettötöknek,kifogom probálni.
3. Encsy75 (válaszként erre: 1. - VMarta)
2009. nov. 11. 16:08

Szia! Én eppen ma is azt sütök,Márton nap van.

Én befüszerezem és házi zsírral + pici vízzel fólia alatt sütöm,majd meglocsolom vörösborral,fóli nélkül rápírítok.

Sok féleképpen ellehet készíteni,szoktam fokhagymával is megtűzdelni,és római tálban is nagyon finomra megsűl.

2. agis
2009. nov. 11. 15:41

Én libacombot sütöttem, párolt lilakáposztával és burgonyával.


Megmostam a combokat, majd sült csirke fűszersóval bedörzsöltem. A burgonyát megpucoltam, karikákra vágva egy nagy tepsi aljába pakoltam, erre tettem rá a befűszerezett libacombokat. A burgonyát is megsóztam, és steak fűszerrel ízesítettem. A tepsit libazsírral kebtem ki egészen vékonyan.

A telepakolt tepsit lefedtem alufóliával úgy, hogy legyen alatta hely. Fólia alatt sütöttem másfél órát (ez a combok méretétől is függ) majd a fóliát levéve még egy fél óra alatt pirosra sütöttem, 180 fokos sütőben.

Isteni lett.....

2009. nov. 11. 13:10
Érdekelne sütött e már közületek valaki libát és hogy hogyan készitette el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook