Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sült banán öntettel. Van valakinek receptje? fórum

Sült banán öntettel. Van valakinek receptje? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 6. 21:21

Karamellszósz:

10-15 dkg kristálycukorhoz hozzáadsz 3 kanál vizet, felteszed egy edényben a tűzre. Mikor a cukor bebarnul, leveszed a tűzről, sűrű kevergetés közben hozzáadsz 2,5 dkg vajat, egy csipet sót, majd egy deci tejszínt. Ha kész, visszateszed melegíteni, hagyod megint felhevülni, és mikor sima az egész, akkor leveszed végleg. Ennyi. Nagyon egyszerű és nagyon finom.


Csokiszószhoz is van receptem:

2 kis tábla Katica étbevonót (gondolom ez rendes étcsokival még finomabb) felteszel melegíteni egy tálban, hozzáadsz egy púpos evőkanál kakaóport, két púpos evőkanál cukrot, fél deci tejszínt, 2,5 dkg vajat, plusz ízlés szerint rumaromát. Hagyod kihűlni, és kész is.


Sajnos a banánban nem tudok segíteni.

3. Annie1130 (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2013. szept. 6. 21:11
Burgonyakeményítőt kell tenni a lisztbe, tojással elkevered és kész. Ez a panír. A szószt én karamellizált barnacukorból szoktam, a végén pedig egy evőkanál mézzel "hígítom".
2013. szept. 6. 21:01
Szeretnék sült banánt,bundázott banánt csinálni csoki vagy karamell öntettel.Sok receptet találtam,nem tudok választani.Van esetleg valakinek valami bevált receptje?
2013. szept. 6. 21:00
Sült banán öntettel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook