Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Styling termékeket eltávolító sampon fórum

Styling termékeket eltávolító sampon (beszélgetős fórum)


23. Lilibeth59 (válaszként erre: 22. - Caprica76)
2014. febr. 19. 18:52

A hajmosó szappanok pedig nagyon jók, csak tudni kell, hogy kell kiöblíteni.

Szóval bevízezed a hajad, aztán vagy a kezeddel habot képezel a szappannal, és felviszed a habot a hajadra, vagy fogod a szappant, és azzal szépen átmosod a hajad. Nekem az első verzió jobban bejött, de mindenki maga tapasztalja ki. Ezt 2x meg kell ismételni, szóval első mosás, langyos vízzel öblítés, majd második mosás, langyos vízzel öblítés. Itt jön a lényeg: Nem elég almaecetes vízzel leöblíteni, vagy citromleves vízzel. Egy lavorban, vagy a mosdókagylóban 3-5 liter - ha hosszú a haj, akkor több - langyos vízhez keverjél almaecetet, vagy citromlevet (citrom kifacsart levét, nem bolti citromlevet), 5 l vízhez kb. 1/2 dl kell. Ebben a citrom/almaecetes vízben mosogasd/öblítsd a hajad legalább min. 3 percig. Ha időd engedi, tovább is... Tehetsz bele illóolajat, hajad típusának megfelelőt, én a levendulát és a citromot nagyon szeretem, és ezek minden hajtípusra jók. Szóval öblögeted-öblögeted a hajad min. 3 percig, vagy tovább, aztán, ha úgy érzed, hogy már nincs szappan a hajszálak között, lezuhanyozhatod jó alaposan. Megjegyzem, én nem szoktam lezuhanyozni, nekem anélkül is szép lett a hajam, de ezt is mindenki maga tapasztalja ki. Előre melegítek egy törölközőt a radiátoron, azzal bebugyolálom a fejem, hagyom 20-30 percig rajta, majd mikor leveszem a törit, pár perc alatt szárad a hajam, szép fényes, jó illatú, nincs vele semmi baj.... Min. egy/másfél hétig bírja a hajam mosás nélkül, van, hogy tovább is.

22. Caprica76 (válaszként erre: 21. - Lilibeth59)
2014. febr. 18. 19:23

Most még kicsit hagyom hadd örüljön a hajam egy kicsit ennek a tojásosnak:) De majd a porosat is tervezem kipróbálni.

Szappannal többször próbálkoztam de nem vált be, majdhogynem teljesen elvette a kedvem a ternészetes dolgoktól.

21. Lilibeth59 (válaszként erre: 20. - Caprica76)
2014. febr. 18. 18:50

Nem varrom össze, csak erős cérnával összekötöm, olyan szütyőfélét készítek belőle.De jó a harisnya is, abba is beleteheted a lenmagot, azt is erős fonállal kösd össze, aztán ha már kicsit kihűlt, bírja a kezed, szépen ki lehet húzogatni a zselét. Minél melegebb, annál könnyebb a zselét kinyomkodni.

Örülök, hogy tetszik ez a természetes "sampon", azért próbálj ki mellette mást is, a legjobb, ha változatosan mosunk hajat, nem mindig ugyanazzal. Hajmosó szappan, hajmosó porok, szódabikarbóna/almaecet stb. Így szépen beáll a hajad arra, hogy hetente/kéthetente kell csak mosni.

20. Caprica76 (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2014. febr. 17. 19:31

Kipróbáltam a tojásost:) nagyon tetszik az eredmény:) Bevallom azt hittem, hogy utána majd úgyis meg kell mosnom samponnal, de nem! Tiszta lett!:)) És fényes, és a természetes hullámaimat is sokkal szebben kihozta, mint a vegyszeres sampon+balzsam.

Mondjuk a lenmaggam megszenvedtem:) Ma vettem gézt, van valami technikád, hogy, hogy teszed bele? Összevarrod?

2014. febr. 15. 19:13
Bocsi: a Henna elhagyható
18. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - Caprica76)
2014. febr. 15. 19:11

Természetesen tehetsz bele illóolajat,csak arra figyelj oda, hogy milyent. Olcsó, gagyi illóolaj többet árt, mint használ, 100 %-ost vegyél/használj. Egy-egy üvegcse minőségi olajból amúgy is elég néhány csepp, így nagyon sokáig elég. Mivel ezek az olajok fényre érzékenyek, az már árulkodó jel lehet, ha nem dobozban és sötét üvegben árulják, és az is ismérvük, hogy a latin névnek is rajta kell lennie. Bioboltokban, gyógyszertárakban, aromaterapeutáktól vásárolhatjuk meg a megbízható márkákat (pl. a Neway, PanArom, PrimaVera, Naturol, Aromax, Helén)


A sampon receptből a Henna elnagyható, és nem szükséges fürödni a hajmosó porokkal, ez csak egy ötlet, hogy ami jó a hajra, jó a bőrre is. Szóval Henna kihagyásával is "moshatsz hajat" a többi hajmosó porral, arra vigyázz, hogy szembe ne kerüljön, mert csíp. Ha hajmosás után öblíted a hajad, ugyanúgy használhatod bőrápolásra/tisztításra: ha hajöblítés közben végigcsurog a bőrödön, akkor zárd el a vizet, jól mosd át magad a lefolyt "lével", aztán lezuhanyzol, és kész.....

17. Caprica76 (válaszként erre: 15. - Lilibeth59)
2014. febr. 15. 08:02

Most hétvégén fogom kipróbálni a tojássampon recepteded, vettem lenmagot:) Majd megírom, hogy vált be nekem:) illóolajat nem kell beletenni, hogy ne legyek tojásszagú?


Ez az új recept is nagyon jól hangzik, de mivel szőkített a hajam, így a henna nem biztos, hogy jó lenne, na meg kádunk sincs, pedig szívesen kipróbálnám.

2014. febr. 14. 22:23
Ma mostam hajat, 1 mokkáskanálnyi shikakai, amla, reetha, henna, neem porral. Forró vízzel elkevertem, majd mikor kicsit kihűlt, de még meleg volt a massza,2 csepp levendula illót kevertem hozzá. Rákentem a hajamra, pár csepp argánolajat kentem a hajvégekre. Folpackkal betekertem a fejem, rá még egy kendő, kb. 1 órát hagytam rajta. Aztán fürödtem, a hajamat átmostam kevés vízzel, ezek a porok persze belekerültek a fürdővízbe a hajamról, de azt is akartam. kb. 5 perc múlva lezuhanyoztam a hajam, de a fürdővízben még maradtam jó pár percig. Alaposan átmostam magam, mert ami a hajamon volt, az nagyon jó tisztító/ápoló a bőrnek is. Az eredmény: selymes puha haj,a bőröm pedig nem száraz, nem kíván testápolót. A kádat csak ki kellett öblítenem, szép tiszta, fényes, nem kell suvickolni..... Kb. 2 hétig biztos nem kell hajat mosnom, persze, ha az idő is így akarja, hogy nem kell naponta 5x kimennem megrakni a kazánt, mert annak bizony egy idő után érződik a "szaga".
15. Lilibeth59 (válaszként erre: 14. - Caprica76)
2014. febr. 9. 15:52

Szívesen!


Lenmagot bárhol lehet kapni, úgy értem, ahol élelmiszert árulnak. A marketekben is. Én legutóbb Tescoban vettem, ahol az aszaltgyümik vannak, ott vannak a különböző (pl. szezám, len, tök, napraforgó stb.)magok is.Persze bioboltokban is van.

14. Caprica76 (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2014. febr. 8. 22:52
Köszönöm szépen:) nagyon jól hangzik, ha lenne itthon lenmag akkor már holnap ki is próbálnám. Hol lehet kapni?
13. Lilibeth59 (válaszként erre: 12. - Caprica76)
2014. febr. 8. 21:43

Szívesen.



Hozzzávalók:

2 evőkanál lenmag

2 dl tisztított víz, vagy felforralt víz, vagy ásványvíz, deszt.víz, ami éppen van

1-2 csepp argánolaj, vagy olívaolaj, kókuszolaj, vagy ami van otthon, mandulaolaj stb., a lényeg, hogy finomítatlan olaj legyen

1 db tojás


Elkészítés:

2 evőkanál lenmagot felfőzök 2 dl vízzel, ha már elég zselés állagú, leszűröm. (Érdemes gézbe kötni, abból szépen ki lehet húzogatni a zselét, könnyeb, mint a szűrőből átpasszírozni - saját tapasztalat).

Hozzákeverek 1 kiskanál olajat (tetszés szerint argán, vagy olíva, vagy ami van otthon, de finomítatlan legyen). Ha már langyos, beleütök egy egész tojást.

Alaposan felverem, elegyítem az összetevőket, majd felkenem száraz hajra pakolásnak úgy, hogy a fejbőrömet is mindenhol érje.

Műanyag zuhanysapkát húzok rá és törölközőbe csavarom.

1 óra elteltével hideg/langyos vízzel alaposan kimosom, átdörzsölöm a fejem és kész is! (Forró víztől kicsapódik a tojás, szóval érdemes bevállalni ezt a kis kellemetlenséget, ha nem akarunk rántottát a hajunkba )


Nem szükséges utána samponnal hajat mosni, mert a tojás már megtette a hatását. Sem kondícionáló, sem citromos öblítés, sem kifésülő balzsam, semmi nem kell!


Szóval ez a recept, viszont én nem várok vele 1 órát, hanem csak pár percet, és leöblítem, jó alaposan. Nekem így is megfelel, tiszta fejbőr, szép haj, kell ennél több? Semmi vegyszer, semmi káros méreganyag, kemikália.

12. Caprica76 (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2014. febr. 8. 21:02

Szia,

Leírnád, hogy készíted a tojássampont? Előre is nagyon köszönöm!

11. Lilibeth59 (válaszként erre: 9. - Syria)
2014. febr. 8. 18:47
De igazad van!
2014. febr. 8. 18:21

Sok mindennel "mosom" a hajam: tojás - lenmagzselés, argánolajos - , szódabikarbóna sörrel elkeverve, amla, shikakai, görögszéna, hibiszkuszvirág, kurkuma, Reetha porok, és az itthon is gyűjthető szappanfűvel. Szeretem még a rhassoul/vagy ghassoul (marokkói mosóföldet) is nagyon.

Nagyon sok fórumban írtam már ezekről, meg arról is, hogy mindenki nézze meg, mit is tartalmaz a samponja, amit használ.

Nem sűrűn mosok hajat, ha mosom, nem azért, mert zsíros, vagy kezelhetetlen, hanem azért, mert itt van a fűtésszezon, hiába a sapka, a haj beveszi a füstszagot, no, meg a sütés/főzés miatt is. így kb. másfél/kéthetente meg kell mosnom, de nem baj, mert sok jó hatóanyaghoz is hozzájut így a hajhagyma, és a hajszálak is szépek, egészségesek. Meg kell még említenem, hogy nem használok vegyszeres hajfestéket sem, nekem nagyon bevált a henna, a hibiszkusz pici kurkumával, a dió burka stb. Mindig is sötétbarna volt a hajam, ötvenen túl is meg van nagyjából az eredeti hajszínem, van pár tincs, ami őszül, ezt a henna olyan bronzosra festi, ami még tetszik is nekem....

Van természetes növényi hajfesték szőkéknek, feketéknek is, nem kell a vegyszer után nyúlni!


Visszatérve a fórum témájához: szerintem C vitaminnal (aszkorbinsav) próbáld meg leszedni a festéket a hajadról. Lehet, hogy többször meg kell ismételni, és picit szárít (ezt megelőzheted, ha 1-2 csepp argánolajat is keversz hozzá). Sokaknak sikerült már, nézz utána a neten. Tapasztalatom ebben nincs, mert mint írtam, én nem festem a hajam kemikáliával.....

9. syria (válaszként erre: 1. - 1975V)
2014. febr. 8. 17:51

Nem, mert styling termékeket sem használok.

Minek az a sok frinc-franc vegyszer az egészséges fejre?

2014. febr. 8. 17:22
Tehát hajfestéket akarsz leszedni vele :) Ha az eredeti hajszíned elég világos és nem évek óta van festve a hajad akkor valószínűleg látványos lesz az eredmény, viszont ha vöröses árnyalatú a festék akkor arra készülj fel hogy könnyen sárga lehet a hajad :S Egy barátnőm így járt, aztán róhatta a köröket a fodrásznál, és ha eleve ott kezdte volna elég sok kiadástól kíméli meg magát, szóval ha nem vagy biztos a dologban érdemes először egy kis részen kipróbálni csak.
2014. febr. 8. 16:56

Többet sajnos nem ír a papír. Nem baj, megpróbálom hagyományossal, aztán majd meglátjuk, csak gondoltam,más tud valami extra samponról. Köszönöm a válaszokat. A colourB4 a sötétre festett hajamból szedné ki a festéket. Még nem próbáltam, csak a papírját olvasgatom...

Lilibeth59- mivel mosol hajat?

2014. febr. 8. 16:40
Konkrétan milyen termékről van szó amihez ennyire speciális sampon kell?
5. Caprica76 (válaszként erre: 4. - Lilibeth59)
2014. febr. 8. 16:39
Akkor mit használsz?
2014. febr. 8. 16:26
Én semmilyen bolti sampont nem használok már nagyon rég óta, sőt, hónapok óta még bio, SLS mentes sampont sem.
2014. febr. 8. 16:25
Nem tudom, de kipróbálnám a colourB4-t és azt írja a haszn. utasításon, h lehethogy nem fog sikerülni, ha túl sok rajta ez a szer, amit speciális samponnal kellene eltávolítani.
2014. febr. 8. 16:10
A sima sampon nem távolítja el pl. a hajlakkot talán?
2014. febr. 8. 16:03
Használtál már styling termékeket eltávolító sampont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook