Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Struvit vesekő....tapasztalatok? fórum

Struvit vesekő....tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. máj. 14. 18:08

Sziasztok!

Egy hete vagyok túl a "szülésen".Nem tudom mikor és mekkora távozott,de már túl vagyok rajta.Bemásolnék egy tájékoztatót.....nekem ezt írta fel a doki.(volt egy olyan kérdés is,hogy ki,mit szed rá)

Nem olcsó,de állítólag jó.Nem ettől jött ki,mert mire elmentem dokihoz a veséből már távozott.Kb. 15 évvel ezelőtt már egyet úgyszintén megszültem.....sajnos nagyon úgy néz ki,hogy akinek már volt egyszer,annak valóban visszajön.

Sok ismerősöm is szintén többször "szült"./vagy segítették benne!/

STROMIC


(Strathmann)



Tulajdonság és hatás:


Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény. A kapszula hatóanyaga vízhajtó, gyulladás csökkentő és enyhe görcsoldó hatású. Alkalmazására javul a vese kiválasztás (karbamid, kőképző anyagok kiválasztása fokozódik, csökken a proteinuria) és oldja a vesegörcsöket.



Mi a hatóanyaga?


1 kapszula: 342 mg Solidaginis virg. ext. sicc. (5-7:1) tartalmaz.


Mit tartalmaz még a kapszula?


A kapszula tartalmaz még magnesium-stearátot és szilícium-dioxidot.



Mikor ajánlott a Stromic szedése?


A vesekő- vagy homokképződés megelőzésére, ill. a már kialakult vesekő- és homok kiürítésének kezelésére, valamint a vizelet-elvezető rendszer átöblítésére annak gyulladásos állapotánál.



Mikor nem szabad a Stromic-ot szedni?


Ha Önnek vese- és szívelégtelenségi problémái vannak, átöblítéses kezelést nem végezhet.



Mit kell tudnia a szedés megkezdése előtt?


Ha megelőzés céljából kívánja szedni a kapszulát, győződjön meg, hogy valóban hajlamos a vesekő- vagy homok képződésre.



Szedhetik-e a Stromic-ot gyermekek?


A kapszula biztonságos alkalmazásáról gyermekeknél nem áll rendelkezésre elegendő mennyiségű vizsgálat, ezért 12 éven aluli gyermekeknek nem ajánlott a szedése.



Szedhető-e a kapszula más gyógyszerekkel is?


Más gyógyszerekkel történő egyidejű szedésével kapcsolatban ellenjavallatok nem ismertek.



Terhes- és szoptatós anyák szedhetik-e a kapszulát?


Ezen élethelyzetekben a készítmény szedésének megkezdése előtt, annak alkalmazhatóságáról kérje ki szakember (orvos, gyógyszerész) véleményét.



Hogyan és mikor kell a Stromic-ot szedni?


A kapszulát étkezés után, bőséges folyadékkal - minimum 2 l-t naponta - kell bevenni.



Mi a napi ajánlott adag?


Felnőtteknek naponta 3x1 kapszula.



Milyen nem kívánt hatásokat válthat ki a Stromic?


Erre vonatkozó adatok nem ismertek.



Mire szükséges ügyelnie a kapszula szedése során?


A készítmény 7-10 napig tartó szedése után sem csökkennek panaszai, valamint láz, vérvizelés esetén feltétlenül keresse fel kezelőorvosát.



Mennyi ideig szedhető a Stromic?


· Ha a gyakori vizelési inger, a vizeléskor fellépő csípő-, égető érzés 5 nap alatt sem enyhül, feltétlen orvoshoz kell fordulnia.


· Javulás esetén a készítmény (kúraszerű) szedése 2-3 hétig javasolt.


· Vesehomok-, kő-és kőtörmelék távozásának elősegítésére a kapszulát legalább 1 hónapig, de maximum 3 hónapig javasolt szedni.



Hogyan kell tárolni a kapszulát?


15-25 °C-on (szobahőmérsékleten)



Csomagolási egység: 60 db kapszula/bliszter



Nyilvántartási szám: OGYI-725/1999



Forgalomba hozatali engedély jogosultja:


Strathmann AG & Co., Sellhopsweg 1, 22459 Hamburg



Magyarországi képviselet:


Strathmann AG Képviselet, 1133 Budapest, Ipoly u. 5-F

61. Anyuci macuci (válaszként erre: 60. - Lexi018)
2009. máj. 14. 17:34

Na Lexi az jó kérdés....:)

2006-ban volt,de majd megkeresem a leletemet valahol.Azt tudom,hogy iszonyatos görcseim voltak tőle(rosszabb volt,mint a szülés):(

Nem is tudtam kipisilni,azzal a kosárral vagy mivel szedték le.De azután is görcsöltem.Szóval borzasztó volt.Ezért sem szeretném,ha újra kialakulna.

Te nem görcsölsz?

A sörrel csak egy problémám van,hogy nem szeretem,de a kő ellenében mindent kipróbálok!Amúgy a sör,miért jó?

60. lexi018 (válaszként erre: 59. - Anyuci macuci)
2009. máj. 14. 16:20

húúú Anyuci! :D

nekem most is van.Képzeld el törték,és adarabok most 1.5 centisre (hosszra)berakódtak a vesevezetékbe...nagyon "klassz"...ezzel szenvedek.Ugy félek.És nagyon bökdös,d3 nemtom,hogy a vesém lehet e az.Szóval én most folyamatosan szedem a rowatinexet.De tudom ajánlani,hogy minden hónapban egyszer igyál meg egy sört,és semmi baj nem lesz.Milyen tipusú köved volt?

59. Anyuci macuci (válaszként erre: 58. - Lexi018)
2009. máj. 14. 08:50

Szia Lexi!:)

Nagyon köszi a tippet,ki fogom próbálni!És Te mindennap szeded a Rowatinexet?Vagy csak alkalomadtán?Gondolom már volt veseköved,amióta szeded a gyógyszert nem alakult ki újjabb kő?Én nagyon parázok,hogy megint lesz.:(

Ha már egy kis fájdalmat érzek az oldalamban vagy derekamban már egyből arra gondolok,hogy jön a szenvedés...:(((

58. lexi018 (válaszként erre: 57. - Anyuci macuci)
2009. máj. 13. 13:39

szió Anyuci:)

Nekem is a rowatinexet kell szednem,de én mindig egyből étkezés után veszem be.És igy nem jön vissza a kellemetlen íz.Próbáld meg mondjuk egy kis kakaóval,teával vagy gyümiláével bevenni.Legjobb sztem anarancslé,az elnyomja:)

57. Anyuci macuci (válaszként erre: 50. - D0ec5a97bb)
2009. máj. 13. 13:22
Nekem is volt már vesekövem(sajnos)és nagyon nem szeretném,ha újra kialakulna.Van itthon Rowatinex,de nem tudom mindig szedni,mert olyan kellemetlen ízt büfizek(bocsi a kifejezésért)fel,miután beszedtem.Nem tudna valaki valami tippet ez ellen?És a Rowatinexen kívül van még valami,amit ajánlanátok vesekő kialakulása ellen?
56. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 54. - D0ec5a97bb)
2009. máj. 11. 08:41
Azt sem tudntam hogy létezik rá injekció. Nem értem engem miért nem tájékoztatnak a lehetőségekről. Talán panaszkodnom kéne, hogy fáj mert úgy tudom csak akkor csinálnak vele valamit. De eddig azt hittem a leszívás az egyetlen megoldás. Az injekció valamilyen gyógyszert tartalmaz?
2009. máj. 10. 19:19
bármilyen rossz fog gyulladást okozhat akárhol.
54. d0ec5a97bb (válaszként erre: 53. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 10. 19:18
aha .vesecisztám gyerek koromba volt.nekem leinjekciózták annak idején többek között
53. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 51. - D0ec5a97bb)
2009. máj. 9. 09:22

Szia! Ezt nem tudtam, köszi! Milyen rossz fogra gondolsz pontosan? Gócosra? Ezt én is el tudnám képzelni, de nincs semmilyen baktériumom. Persze a fogamban lehet góc azt nem tudni mert semmilyen panaszt nem okoz, csak esetleg ilyen nehezen felismerhetőeket pl veseciszta amiről senki nem gondolná hogy összefügg vele.

De ha véletlenül igy van akkor hogyan lehet tőle megszabadulni? A petefészekciszta sokszor elmúlik magától, remélem ez is olyan.

52. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 49. - Lexi018)
2009. máj. 9. 09:18
Sajnos igen. Egyre többször, most már szinte mindennapos a fájdalom mindkét vesémben. Ha az UH szerint növekedett akkor le fogom szívatni. Beleböknek egy bazi nagy tűt és leszívják a tartalmát. Csak a tok attól még ott marad és ez is újraképződik majd mint a vesekő. :(
51. d0ec5a97bb (válaszként erre: 36. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 8. 21:16
sajnos a cisztát sok minden okozhatja akár egy rossz fog is!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. máj. 8. 21:15
csalántea és vény nélkül vehető rowatinex az segit.5éves korom óta van vese tágulatom és vesekőre ezt szedem.jobbulást
49. lexi018 (válaszként erre: 47. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 8. 20:22
hát nem tudom...DE én már nagyon elkeseredtem a vesekövem miatt.Állandó rettegés,bekad-nem akad,fájni fog,stb...De neked sem egyszerű.És a ciszta fáj?
2009. máj. 8. 20:21
nem tudja valaki hogy mi az a PU határ???
2009. máj. 8. 20:21
A cisztával se. Meg elvileg a vesekővel se kéne, ha nem okozna panaszt. Vagy ez a vesehomokra igaz?
2009. máj. 8. 20:20
Nem.
2009. máj. 8. 20:14
hát nemtom...Azt monják vízhajtó...fene tudja.És abszolút semmit nem is tezsnek a polippal?
44. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 40. - Lexi018)
2009. máj. 8. 19:58

Epehólyagpolip. Nem is hallottam még ilyesmiről amig a doki nem mondta. Kezelni nem kell, pedig jó lenne ha eltávolítanák nehogy gond legyen vele később. Azóta is folyton fájdogál.

Szerinted nem káros a sör veseköveseknek?

2009. máj. 8. 18:37
ez van a papíiromon.Mi az Pu határ???
2009. máj. 8. 18:37
UH: a jobb vesében kp. fokú tágulat van, az alsó kehelykő változatlan. A pu határ alatt 15 mm hosszuságban kőfüzér észlelhető. Juxtaves. kő nem látható.
2009. máj. 7. 18:16

Képzeljétek el...Pirosalma,ha olvasod...Irjál!te nagy szakértő vagy!

na képzeljétwek...az előbb pisiléskor nagyon beszúrt,lent az ágyékom felett kb 5-6cmre.Ez mitől lehet?Talán jön lefelé?minden nap ugrabugrálok kb 5-10percet a lépcsőn,már jó volna ha jönne.Igaz,ma elmaradt a Rowatinex,és alig ittam.jajj lexi:(De kaptam egy sört,majd megiszom.Pirosalma,tudom hogy a folyadék a lényeg,de már ne vesszen kárba:)))Végülis csak nem árt:)

40. lexi018 (válaszként erre: 39. - Elfelejtett jelszó)
2009. máj. 7. 18:10

jajjj Te!ne is mondj ilyet!nem szabad erre gondolni.Milyen polip?mármint hol?

nekem is van minden bajom ám,aztán csak egy évvel vagyok fiatalabb nálad.Ilyen ez a mai világ.Nekem is megmondták,hogy a vesekő gyógyithatatlan,ugyis visszajön.Pozitív :)De már nem keseredek el,csak ne akadjon el.

2009. máj. 7. 18:01
Majd 40 év múlva mikor elrákodosodik nem mosolygok ennyire.
2009. máj. 7. 18:01
ÁÁ ha még csak ez lenne. Popipjaim is vannak ám. :)
2009. máj. 7. 14:00
szegény te...jaj istenem,mik vannak.nekem meg ez a kő,most meg kiderült,hogy tágulat is van benne :(
36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2009. máj. 7. 08:38
Fájdalommal és görcsökkel. HA nem iszom eleget iszonyatosan érzem mindkét vesémet. Tavaly voltam Uh-n ott még csak a balban volt, most készülök ellenőriztetni, szerintem a másikban is lesz. Nem a semmiért fáj annyit. A doki meg vizelettenyészsésre küldött mikor ezzel panaszkodtam. Persze negativ lett. Nem tudjuk mitől lehet a ciszta.
2009. máj. 6. 21:47
Jóéjt mindenkinek:)
34. lexi018 (válaszként erre: 33. - Pirosalma)
2009. máj. 6. 21:35
köszönöm.Nagyon rendes vagy.És azt is hogy segyítettél.Amugy 168 cm vagyok és 65kg,a másik fórumban kérdezted,már irtem.De van kép a naplómban.
33. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Lexi018)
2009. máj. 6. 21:30

Drukkolok:-) Nem kell ám sört inni (bár tudom, a köztudatban vízhajtóként szerepel), a folyadék a lényeg.


No, hajrá!:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook