Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stroke után!Általános gyengeség, meddig normális? fórum

Stroke után!Általános gyengeség, meddig normális? (beszélgetős fórum)


6. misz
2009. szept. 14. 20:47

Az én Nagyim télen kapta a 2. stokját. 6 hétig csak feküdt és gyógytornász járt hozzá minden nap. Aztán 2 hét múlva már járt járókerettel, 2 hónap múlva bottal. Sokat segített a gyógytornász, a maszírozás, a mindennapi séta, a rendszeres evés, és sok folyadék.


Lassan, de biztosan jobb lesz minden nap, ha figyeltek rá és foglalkoztok vele. :)


Jobbulást kívánok! :)

2009. szept. 14. 14:48
Köszönöm a segítséget!Igen,én is gyógytornára gondoltam.Akkor ez a gyengeség,nem lesz rosszabb....remélem
4. macs77 (válaszként erre: 1. - Ditty26)
2009. szept. 14. 14:37

Szia, az én nagymamámnak márciusban volt sroke-ja. 1 hónap még nem olyan sok idő, ez egy lassabb gyógyulási folyamat. Nagyim a bal oldalát alig tudta mozgatni, most meg már bot nélkül jár! Közben eltelt mondjuk pár hónap. Vele gyógytornász foglalkozott, és nagyon nagy segítség volt neki, ha jól emlékszem, a kórházból hazakerülése után (1 hónapig bent volt) hetente egyszer jött hozzá a gyógytornász, aki különböző láb- és kar-mozdulatokat/gyakorlatokat mutatott neki, amit aztán egyedül is gyakorolt. Napról napra, hétről hétre javult az állapota!

Esetleg ti is megpróbálhattok érdeklődni háziorvosnál pl., mert a torna mindenképp jót tesz (ha nem is jön házhoz a gyógytornász, biztos lehet beutalóval ilyen tornára járni.)

Jobbulást anyukádnak!

2009. szept. 14. 14:31

Elvileg masszíroztatni kell a sérült oldalt.

Az én anyukámnak májusban volt stroke-ja, de ő le is bénult.

2009. szept. 14. 14:29

Elvileg masszíroztatni kell a sérült oldalt.

Az én anyukámnak májusban volt stroke-ja, de ő le is bénult.

2009. szept. 14. 14:19
Anyumnak 1 hónappal ezelőtt stroke-ja volt,azt mondták olcsón megúszta.Nem bénult le semmije,illetve egy kicsit lassult a beszéde és kereste a szavakat,de napról napra jobb lett.a gyengeség viszont megmaradt,és fáj a lába is,húzza...Elmúlik ez,mit lehet csinálni,vagy ez újabb bajt jelez?Ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook