Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stroke - Tapasztalt hozzászólásra lenne szükségem!! fórum

Stroke - Tapasztalt hozzászólásra lenne szükségem!! (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 21. 14:49
Sziaszok!Agyvérzés,stroke utáni rehabilitációhoz tudok tanácsot adni.Érdeklődj emailben. Üdv.Anikó szancsa1987@gmail.com
2016. febr. 5. 06:52
Strokeos hősők és szereteik közösége csoport keresetek rá.
14. La_fea
2014. júl. 13. 13:52
Sziasztok!Remélem még olvassa valaki a forumot.Egy közeli bartomnak súlyos agyvérzése volt.sajnos soká kapott segítséget.Mivel elöször félre diagnosztizálták s rossz kórházba küldték közben 2 injekcióval jól el is altatták.Majd 12 óra telt el mire a kórházban rájöttek hogy sikertelen ébresztés útán nagy baj van.Csináltak neki ott egy CT-ét és kiderül súlyos agyvérzése van.onnan roham mentő vitte abba a kórházba ahová vinni is kellett volna ha nem diagnosztizálják félre.Élet mentő műtétett végeztek rajta,S mivel nem javult állapota újból műteni kellett.Ott kiderült 2 érből is vérzet 6 mm és 3 mm érből vérzett.Orvos látta hagy nagyfokú agykárosodást szenvedett.Látta az agyon a károsodást.Mesterséges kómában van gépek működtettik minden szervét.Meg próbálták őt ébreszteni a kmából de a gép jelzet hogy nyomás kezdödött meg az agyban így vissza állítottak mindent.5. napja van élet és halál közt.Az orvosok meg mondták készüljenek a legrosszabra.A család mindenap bent van nála beszélnek hozzá s látni vélték hogy a szeme meg-meg rezzen.A laboreredményei valamennyi javulást mutatott ,de továbra is azt mondják készüljenek a legrosszabbra.Egy orvos a beteg orvos barátjának elmondta hogy agyhalott nem tudják megmenteni.12órán át ment a vér az agyba.Volt valakinek hasonló eset a családban vagy ismerösök közt hogy súlyos agyvérzésen esett át de csoda történt és életben maradt?
13. costarika (válaszként erre: 9. - Lia1)
2011. jan. 12. 10:17
Nagyon sajnálom, hogy ilyen tragédia ért:( Ilyen esettel én is találkoztam. Azzal a különbséggel, hogy a 3. után még el tudták vinni másik kórházba, ahol kiderült, hogy a nyakában van érelzáródása. Megműtötték és még élt jó pár évet(más betegségbe halt bele). Ha az 1. vagy 2. stroke után megcsinálták volna ezt az egyszerű nyaki UH-t, kevesebb lett volna a gyógyulási ideje és neki sem kellet volna újra mindent megtanulnia. De ez a mi csodás egészségügyünk. Előrelátás, átgondoltság, odafigyelés és megelőzés ismeretlen fogalmak:(
12. costarika (válaszként erre: 8. - Dafre)
2011. jan. 12. 10:13

Nos ez nem egyszerű. Ilyenkor semmilyen tanáccsal nem szolgálhatunk, hiszen akarata ellenére senkit sem lehet orvoshoz cipelni:(

Azért bízzunk benne, hátha meg lehet győzni és nem veszi erőszakosságnak, hogy segíteni szeretnél neki. Nem sokat ér, de van olyan pasi, akinek használ, ha azzal érvel az ember, hogy akkor amellett,hogy a magatehetetlenség veszélye is fenyegeti, még azt sem fogja tudni használni másra, csak pisilésre. Na jó ezzel nem lehet viccelni, de nekem már sikerült ilyen indokkal meggyőzni pasikat, hogy orvoshoz kéne menni.

Kitartást Neked és jobbulást kívánok!

11. agis
2011. jan. 11. 14:39
Vidd el az OITI-be....van szakosztaly (stroke reszleg) hozzaerto orvosokkal, jol felszerelt kortermekkel.
10. misz
2011. jan. 11. 12:32

Mindenképp orvoshoz kéne mennie, és felvenni az infúziós kezelést.

Igaz, hogy az én nagymamám már elmúlt 70, de az 1. strok-ja után 3 héttel jött a második. Az 1. enyhe volt, és "csak" a szája húzódott félre, meg zsibbadt a bal oldala. A 2. már olyan súlyosan érte, hogy 6 hétig feküdt és nézett a semmibe. Senkit nem ismert meg és nem szólt, nem reagált semmire. Ha anyukám nem ül mellette reggeltől estig, nem pelenkázza, öltözteti, eteti és főleg nem beszél hozzá folyamatosan, már nem élne. Az orvosok azt mondták, készüljünk a legrosszabbra. Azóta hónapok teltek el, de rendszeresen járnia kell kontrollra. Már tud beszélni, de csak 1-1 szót, járni is megtanult kerettel. De borzasztó látni az én életvidám sürgő-forgó nagyimat ilyen állapotban.


Gondoljon arra a Párod, ha ő ilyen állapotba kerül, akkor még maga is ápolásra szorul majd, és az anyukájának végképp nem fog tudni segíteni.

9. Lia1 (válaszként erre: 8. - Dafre)
2011. jan. 11. 12:28

Sajnos akiről én beszéltem...Ő a negatív példa a stroke utáni felépülésre. Anyukámról van szó és két hét eltéréssel 3x kapott egymás után agyérgörcsöt. Az első után megkapta az infúziós kezelést azonnal és két-három nap múlva elkezdett javulni az állapota...gyakorlatilag újra kezdett beszélni, járni, stb. Két hét múlva mégis kapott egy újabbat, aminek következtében lebénult a nyelve, így gyomorszondát kapott...sajnos ez után már nem javult. Mikor két hét múlva a harmadikat kapta, utána már nem tért magához és pár nap múlva még tüdőgyulladást is kapott a kórházban (35 fokban nyáron). Őt elvesztettük, de még így is azt mondom, hogy van esély a gyógyulásra, csak küzdeni kell!!!Utalja be a háziorvos, ha máshogy nem megy.

Mindennek előzménye, hogy szédült, rosszul volt, stb. Az orvosok kivizsgálások után megállapították, hogy kb. fél évvel előtte lábon kihordott, átvészelt egy enyhe agyérgörcsöt...kapott rá vérhígítót, gyógyszert(nem tudom megmondani miket)...mégis jelentkezett újra a betegség, csak akkor már súlyosabban. Mindenképpen érd el, hogy párod orvoshoz menjen...sajnos nagy a tét, nem egy nátháról beszélünk.

8. Dafre (válaszként erre: 7. - Costarika)
2011. jan. 11. 11:58

Nagyon köszönöm!

Ezeken a vizsgálatokon túl van. A fél teste zsibbad és egyenlőre a beszéden veszem észre leginkább a változást. Néha rosszul van, gyenge, szédül, nem akar enni, stb. Csak azért jött el a kórházból, mert az anyukája otthon fekvő beteg. Be kellett vásárolni, előkészíteni mindent, hogy nyugiba be tudjon feküdni. Persze Én is segítek, de ehhez ragaszkodott.

Eddig is nehezen tudtam rábeszélni, hogy feküdjön be, de most már végképp nem akar:((( Pont az előbb közölte Velem telefonon, hogy ne foglalkozzak tovább a betegséggel és dokit se keressek:(( Ez az, amikor egy férfi biztos abban, hogy Ő soha nem lehet beteg.

Még egyszer köszönöm, de most már dolgoznom kell, mert azzal sem haladok előre:((

2011. jan. 11. 11:20

Én MRI vagy CT vizsgálatra gondoltam. Azzal biztosan megállapítható, hogy vérzés vagy vérrög okozta-e a tüneteket. Ha kinyújtja a nyelvét, akkor egyenesen tudja-e, járása milyen(oldalazik, húzza valamelyiket stb.), zsibbadás hol jelentkezik, enni, nyelni tud-e, viselkedése változott-e? Lehet, hogy amiatt küldték haza, mert amikor kellett volna, megtagadta a kezelést azzal, hogy hazament, így már ők sem annyira motiváltak a kezelésében. Ami eléggé felháborító, mert egy ilyen betegség esetében gyakran előfordul, hogy nem akarják a kezelést és ezt az orvosnak is tudnia kellett volna.

Mindenképpen vissza kell menni, esetleg ha rendes háziorvosotok van, tőle kérj tanácsot.

6. Dafre (válaszként erre: 3. - Costarika)
2011. jan. 11. 11:10
2 napon keresztül vizsgálatokra járt. A diagnózis strook! Csak látom,hogy napról-napra rosszabb az állapota és azonnal dokit kell találnom! Egy full egészséges férfiről van szó, akinél mint utólag kiderült, ez a betegség már nyáron is mutatott egy-egy jelet, de betudtuk a melegnek, vérnyomásnak, stb. Pedig nem az volt!!
5. Dafre (válaszként erre: 2. - Lia1)
2011. jan. 11. 11:07

Köszönöm Lia1!

Én is úgy gondolom, hogy ha egy vizsgálat után azonnal be akarják fektetni, akkor ugyan azon az osztályon egy magasabb beosztású doki, miért küldi haza??? Nem értem Én ezt az egészet!:(

Van esetleg ötleted, hogy hova lehetne fordulni? Az ismerősöd esetleg Budapesti? Különben most az IV., kerületi Árpád kórházról van szó:(

Köszi

2011. jan. 11. 11:00
Bocsi, a nagy gépelésben kimaradt pár betű:)
2011. jan. 11. 10:58

Milyen vizsgálatokat végetek el rajt? És mi a diagnózis? Mert ebből nekem nem egyértelmű, hogy stroke.

Nem biztos, hogy kap minden esetben infúziót, bár az nem ártana. Lehet tablettában is kapni pl.Nootropilt.

2. Lia1 (válaszként erre: 1. - Dafre)
2011. jan. 11. 10:58

Szia! Sajnos nemrég hasonló dolgokon esett át egy közeli családtagom. A legfontosabb, hogy azonnal és haladéktalanul átessen infúziós kezelésen és további gyógyszeres kezelésen a beteg, akin hasonló tüneteket tapasztalnak. Nem szabad vele szórakozni, ez nagyon komoly dolog. Sajnos egyik napról a másikra súlyosbodhat az állapota.

Párod sem hiszem, hogy kiszolgáltatottan szeretne feküdni egy kórházban hónapokat, ahol mások segítségére szorul és durvább esetben újra kell tanulnia járni, beszélni, stb. Minél előbb keressetek egy orvost és harcoljátok ki a megfelelő kezeléseket.

Kívánom, hogy minden rendbe jöjjön és újra egészséges legyen párod!

2011. jan. 11. 10:51

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy olyan személytől, akinek esetleg van tapasztalata!

A barátom 43 éves és egyik napról a másikra, elkezdett dadogni, kereste a napi általános szavakat, stb. Folyton csak aludt, és szibbadt. Elment dokihoz, sok vizsgálat után kiderült, hogy mi a betegsége. Múlt héten csütörtökön az utolsó vizsgálatnál közölte Vele a doki, hogy be kell feküdnie a kórházba, mert súlyosbodhat az állapota. Ő természetesen hazajött. Ma reggel bevonult és egy-két vizsgálat után hazaküldték. Az állapota szinte semmit nem javult. Én úgy tudom, hogy most indulásnál egy infúziós kezelést kellene kapnia, hogy az ereket kitisztítsák.

szerintetek keressek egy megbízható privát orvost? Vagy hova lehetne fordulni?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook