Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Striák, terhességi csíkok, hasizom szétválás és felépülés fórum

Striák, terhességi csíkok, hasizom szétválás és felépülés (beszélgetős fórum)


12. LeaLea (válaszként erre: 7. - Bichi)
2021. júl. 20. 20:47
Köszi a tippet 😊 beszerzek hasleszorìtòt, jò ötletnek tűnik.
11. LeaLea (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2021. júl. 20. 20:45

Szia.


Ez nagyon változò, egyéntől függ. Sok mindenkitől azt hallottam, hogy a 3. trimeszter végén jelentek meg a striák, vagy mikor tùllépték a 40 hetet.



Nekem már a 20. hét körül megjelentek az első kis csìkok. És aztán fokozatosan egyre több. Először a köldököm alatti területen (egész alulròl), most meg már jòval a köldököm felett is nagy csìkok vannak, meg a csìpőm felől is.

10. timycat (válaszként erre: 1. - LeaLea)
2021. júl. 20. 20:16

Striák nekem is lettek, mondjuk nekem inkább oldalt. Sajnos azok megmaradnak, de nem mélyen barázdált, csak világos csíkok, pláne ha barnulok akkor feltűnőek. Genetika kérdése. Én 8-9 kilót híztam és striás lettem, barátnőm 18 kg-t hízott és egy csík nem sok annyi se lett rajta és a bőre sem lógott meg.


A kötényhas az más, az nagyon sok hízástól lesz vagy ha nem is hízás hanem vizesedéstől. Egy másik barátnőm járt úgy, hogy hízni ugyan nem sokat hízott, de az utolsó 1-1,5 hónapban rengeteg víz jött rá, de úgy hogy a lábujjait sem tudta mozgatni vagy a tenyerét teljesen összezárni, úgy nézett ki szegény mint a Michelin baba. Hiába nyerte vissza a súlyát 1-2 hét alatt (hisz rajta inkább víz volt ami szülés után azonnal lement) a hasán a bőr azonfelül hogy tiszta csík lett, sajnos meglógott és lifeg.

9. tyityu (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2021. júl. 20. 15:36
Szia! Bar en nem lettem strias de ismeroseim kozul volt akinek az utolos hetekben jott elo. Sajnos a szules elotti napokban is kijohet. Valahol egyszer olvastam hogy meg szules utan is bar azt nem tudom miert. Sajnos ez teljesen kiszamithatatlan. Az utolso trimeszterben nyilvan nagyobb az esely ra akkor ugrik meg nagyon a pocak.
2021. júl. 20. 14:13

Sziasztok!

20 hetes terhes vagyok.

Eddig bő 3 kg jött fel, 59-ről indultam. Kenem szorgosan a hasam, eddig nem látszik semmi rajta. Minden nap tornazok, de nyilván hasra semmilyen gyakorlatot nem lehet végezni.

Szeretném kérdezni, hogy akinek sajnos csíkos, striás lett, az mikor kezdett látszani?

Ha hajlamos lennék rá, az vajon már mutatkozna? Vagy majd ha nagyobbat nő a has?

7. Bichi (válaszként erre: 6. - LeaLea)
2021. júl. 20. 12:12
8 kiló az semmi, no para, az esetekben a has úgy megy vissza ahogy kijött, a csíkok meg halványulnak, vékonyodnak. Akkora hasad nem marad ne aggódj, hogy ne lehessen tisztítani, ehhez elég extrém elhízás kell, te sehol nem vagy azzal a pár kilóval, vélhetően egy deka nem marad rajtad szülés után. Javaslom, hogy már a kórházban hordj hasleszorítót, sokat segít a visszaállásban.
2021. júl. 20. 11:21

Köszönöm szépen mindenkinek a választ és informáciòkat :)


Jò ezt hallani, hogy a striák meg a lògò bőr a hason nincs összefüggésben.


Én elég vékony alkat vagyok, a testtömegindexem "normál" (22) volt terhesség előtt. Idáig 8 kg-t szedtem fel, és már a terhesség 37. hetében vagyok. Valòjában csak a hasam òriási, a karjaim, lábaim, fenekem és mellem pont olyan mint terhesség előtt. Azokon a részeken striák sem alakultak ki. De a hasam katasztròfa, tiszta vörös a csìkoktòl, összevissza repedezett az egész. Ráadásul viszket is. Ùgy látom, egyáltalán nem rugalmas a bőröm.


Annyira nem fognak zavarni a csìkok terhesség után. Valòjában az egyetlen félelmem, hogy òriási, mély hegek maradnak a hasamon, meg nagyon lògòs meg ráncos lesz a bőröm, tehát az òriási bőrfeleslegtől félek. Azt nehéz rendben tartani, tisztìtani és borzalmasan kényelmetlen lenne vele élni.


Első babánkat várjuk, és szeretnénk a jövőben még egyet. Ezért az elkövetkezendő pár évben szòba sem jöhet hasplasztika, ha a megnyùlt, lògò bőr eltávolìtása mellett döntök.

2021. júl. 20. 11:05

Ezt sajnos nem lehet előre megmondani, a terhesség után kiderül, milyen típusú a bőröd.

Nem törványszerű a kötényhas és nincs köze a stirákhoz.

Nekem a lányom hozzám képest olyan nagy volt, hogy egy kis sérvet is csinált a hasam felső részén, mégis pikk-pakk visszahúzódott, pedig nem vagyk celeb.

Amikor 2 hetes volt, elmentünk ruhát nézni, mert nyári árleszállítás volt, az eladók azt hitték, örökbefogadott baba. :-)

4. Bichi (válaszként erre: 1. - LeaLea)
2021. júl. 20. 09:29

A striáknak semmi köze nincs a kötényhashoz. Sajnos ez genetika kérdése, van akinek reped a bőre, van akinek nem. Nekem szerencsére nem, de pl a fiam olyan gyorsan nőtt, hogy a dereka tele van, és az örök emlék marad neki.

Igazából vannak rá "csodakrémek", de sokan már rengeteget feccöltek bele, és sajnos minden eredmény nélkül.

Az viszont biztos, hogy amint visszahúzódik a hasad, ezek a csíkok nem lesznek olyan látványosak, mint most.

Szóval szerintem ne izgulj emiatt, simán lehet hogy szinte észrevétlen lesz később :)

3. tumbo2 (válaszként erre: 1. - LeaLea)
2021. júl. 20. 08:47
én ugyan 18 kilót híztam a terhesség alatt,de pár hónap alatt lefogytam,ahogy meghalt a nagyapám.ahogy öregedtem,kötényhasam lett,közel jártam a 70 kilóhoz.az orvos mondta,fogyjak pár kilót.aztán megcsinálta a műtétet,mivel sérvem is volt,azt is rendbe hozta, egy nagyon vékony csík van a hasamon,de nem vészes.
2. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - LeaLea)
2021. júl. 20. 08:46

Szépen vissza tud húzódni, A kötényhas nem a csíkoktól lesz, hanem, hogy baromi sokat hízol és a háj ott marad.

Később tudsz kollagént inni, szedni és mozogni, akkor majd szépen vissza áll. De az nem most nem, hanem mondjuk 1 évvel a szülés után (már ha nem celeb vagy, mert ők 2 héttel a szülés után jobb formában vannak mint előtte...)

2021. júl. 20. 08:35

Sziasztok.



Jelenleg babát várok, és a 37. hétben vagyok. Relativ könnyű volt a terhességi idáig. Viszont a hasam tele van nagy, vastag striákkal. Már több a hasamon a piros terhességi csìk, mint az ép szövet, és a teljes hasamra kiterjed a probléma. Használtam olajokat, kenőcsöket a 16. héttől kezdve, de semmi sem segìtett.



A kérdésem: egy ilyen striákkal teli hason van rá esély, hogy össze tud hùzòdni a bőr terhesség után? Vagy készüljek fel rá, hogy kötényhasam lesz mélyen barázdált bőrrel? Láttam a neten képeket és elég elkeserìtő látvány.



Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook