Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stresszoldás fórum

Stresszoldás (beszélgetős fórum)


2012. márc. 21. 10:20

Tegnap edzettem, mosolyogtam, nevettem és egyre jobban éreztem magam(: Valahogy egyre felhőtlenebb lett minden, mert eszembe sem jutott a sok stresszforrás.


Persze, a mosolygást erőltetni nem tudnám én sem, de ha olyan emberrel vagyok, aki jó kedvre tud deríteni az ugye segít.

10. korteforma (válaszként erre: 1. - Silence86)
2012. márc. 20. 12:14

Meditálás

Gondok kibeszélése

Napló írás - sokkal könnyebb rájönni a problémák valódi okára

Olyan dolgokat tenni, amik feltöltenek

Vidám filmek

Jó könyvek

Szabad levegőn séta, mozgás vagy épp csak a természetben gyönyörködés

9. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Silence86)
2012. márc. 20. 11:31

De megfőzheted magadnak előre, másnapra, és elviheted magaddal. Egyébként én is a teára voksolok első helyen, a citromfű, orbáncfű remek feszültségoldó és kedélyjavító.

A mosollyal kapcsolatos hozzászólásban van igazság, felidézi a kellemes érzéseket, akkor is, ha épp vacakul van az ember, csak ugye nehéz erőt venni magadon, mikor halálra vagy hajszolva, és folyton jár az agyad...

8. Júlia* (válaszként erre: 5. - 3cde375c32)
2012. márc. 20. 10:03

"Ha mosolyra húzod a szádat, abban a pillanatban beindul a szervezetedben az endorfin és szerotonin hormonok termelődése. Pár perces nevetés után pedig még a stresszhormonok mennyisége is csökken.

A nyugalom titka tehát: sok mosolygás és önfeledt nevetés."



Magadnak és magadért mosolyogj.

Ezt megteheted mosogatás közben is.

7. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Silence86)
2012. márc. 20. 08:41
szauna,zene,sírás,sétálok csodálatos helyeken......
2012. márc. 20. 08:17

Érdekes amúgy, ha stresszes időszakom van, akkor az lefáraszt, ergó nincs se kedvem se erőm elmenni pl sétálni - még akkor sem, ha tudom, hogy utána lehet, hogy jobban érezném magam.


Van egy tea, ami segíteni szokott: Naturland - Nyugtató teakeverék (csak ugye a nap folyamán nem főzhetek le bármikor egy adag teát :D ...)


Nyugtatót pedig nem akarok szedni.

2012. márc. 20. 08:13

Sétálással,biciklizéssel,aerobikkal.

Én sem tudok,és nem is akarok erőből mosolyogni,csak azért,hogy jobban nézzek ki,és úgy látsszon,mintha minden oké volna.

4. Silence86 (válaszként erre: 3. - Júlia*)
2012. márc. 20. 08:06
Nálam fordított a sorrend, első a nyugalom, aztán a mosoly. De igyekszem :)
2012. márc. 20. 08:00
Mosolyogj. :-)
2012. márc. 20. 07:58
Pilatessel, futással, egy jó könyvvel, sétával, egy nyugis filmmel, pozitív gondolatokkal
2012. márc. 20. 07:58

Mindenkinek vannak olyan napjai/hetei/hónapjai, amikor többet stresszel, feszültebb, sok minden nyomja a vállát. Összegyűjthetnénk a jól bevált, relaxáló, nyugtató módszereket.

Ki hogyan oldja a stresszt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook