Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Befolyásoló tényező az életében a stressz? fórum

Befolyásoló tényező az életében a stressz? (beszélgetős fórum)


10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2022. aug. 1. 17:13
Nem vagyok stresszelős tipus, de ha valami miatt hirtelen úgy érzem, hogy "kiakadok", akkor néhány mély be-ki légzés segít. Nem kell azt órákig csinálni.
9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. aug. 1. 16:50

Amiről én beszélek, teljesen más. Fel sem merül már, hogy stresszes vagyok.


A hosszú, mély belégzés meg nem egészséges, az én ezirányú tanulmányaim szerint. Túllégzéshez vezet. Felborítja a széndioxit - oxigén arányt.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Michelle.r)
2022. júl. 27. 14:08
Amit írsz, fogalmam sincs milyen légzés. Bármilyen légzés-technika abban a percben segít. Akár a jóga-légzés, de még a közönséges tüdőre légzés is: hosszú, mély belégzés, lassú kilégzés... ennyi!
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - SipiAngi)
2022. júl. 27. 12:09
Igen létezik. Mint fentebb leírta Michelle.r, egy jó pszichiáter meg tud tanítani ennek a légzésnek az elsajátítására. Illetve a küzdősportokat űzök is használják. De a légzésen kívül a gondolkodásunk változtatásával is tudunk javítani a str. feldolgozásában.
6. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 27. 12:05

Első éves pszichológia hallgatók szoktak ilyen elcsépelt tesztet feltölteni,hogy a statisztikai adatokhoz hozzá jussanak.Miért elcsépelt?Mert nincs releváns alapja a kérdés-válasz konjukciójának.

Különös képpen utalnék itt az alvászavarok stresszel való kizárólagos kapcsolatára.


...Tudja meg,mit gondolok Önről...Jöjjön csak közelebb...Mindent tudok ami tudható...Legyen magabiztos a jövőjét illetően...

5. michelle.r (válaszként erre: 4. - SipiAngi)
2022. júl. 27. 12:03
Rengeteg. Ami nekem gyakorlatilag nullára tudja csökkenteni a stresszt, az a szívkoherencia légzés. A neten utána tudsz nézni, rengeteg videot is találsz. Azt hiszem a Hearth Math intézet kutatásairól csak angolul olvashatsz.
4. SipiAngi (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 27. 11:56

Bárcsak lehetne stressz nélkül élni...


Annyi minden okozhat stresszt, de a lényeg, hogy hogyan lehet csökkenteni? Arra gondolok, hogy amikor észreveszem, hogy egy stressz helyzetbe kerültem, akkor tudatosan beindíthassak magamban egy mechanizmust, ami segít elkerülni, hogy ideges legyek, amivel nem engedem, hogy eluralkodjon rajtam a feszültség a pánik a remegés és ami még ezzel jár. Vajon létezik ilyen elhárító technika?

2022. júl. 27. 11:42
Már kimutatták, hogy igen, nagyon is befolyásoló tényező.
2. SipiAngi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 27. 11:21
Szerintem a stressz mindenkinél befolyásoló tényező.
2022. júl. 27. 11:17

Akit érdekel, esetleg érintett, az alábbi teszt alapján eldöntheti, befolyásoló tényező az életében a stressz?


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook