Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Stressz nélkül könnyebb a teherbeesés fórum

Stressz nélkül könnyebb a teherbeesés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Stressz nélkül könnyebb a teherbeesés

17. c75565e593 (válaszként erre: 15. - F6ff10d3d9)
2010. ápr. 15. 15:21

Örvendek neked!

Én is debreceni vagyok, Budapesten lakok..

A soványságod nem ok, hogy ne ess teherbe.

23 éves vagy hátha javulnak az esélyeid...én szorítok, hogy legyen babátok!


Üdvözlet: Debrecennek:)

16. Remark2007 (válaszként erre: 15. - F6ff10d3d9)
2009. szept. 22. 12:25

Szia Móni!


A súlyod végett szerintem nem lehet probléma mert én is nagyon vékony voltam mikor a lányommal terhes lettem és azonnal sikerült a fogamzásgátló abbahagyása után teherbe esnem és most itt a gyönyörű 7 éves lányom.Úgyhogy ez végett ne aggódj.

A fiammal viszont én is sokára lettem terhes most mi is szeretnénk harmadikat hogy mikor jön össze nekünk is lutri. Csak azt tudom ajánlani hogy kitartás előbb utóbb megjön az a babóca.

Üdv Kriszta

2009. szept. 18. 13:21
Sziasztok!Teljesen uj vagyok itt.Mónika Debrecenből.5évig szedtem fogamzásgátót Harmonet,diane 35.1év 2hónapja abba hagytam mert párommal babát szeretnék,de eddig még semmi pedig már voltunk mindenféle dokinál,épp az eredményeket várjuk,de azt is mondták,hogy tul vékony vagyok 41 kg 23 éves.segitsetek vagy adjatok tippet.üdv mindenkinek.
2009. szept. 17. 15:02

Sziasztok!

Nekem abban lenne szükségem hogy babát szeretnénk a párommal egy hete hagytam abba a cerazett fogamzásgátló szedését.Valaki tudna e segíteni mit tehetnénk hogy minél hamarabb legyen baba és hogy meddig hat a fogamzásgátló?

Előre is köszönöm Kriszta

2009. febr. 20. 20:21
Nekem mindenről az a véleményem,hogy.no stressz!!!!Az első és második babát terveztük és szinte azonnal sikerült is teherbe esnem,viszont tavaly a fogamzásgátló szedése ellenére megint terhes lettem,ráadásul ikrekkel!!!!Nem sokkoltam magam,valamiért így kellett történnie,viszont immáron a 4 gyerkőc nevelésén sem stresszelek és így én sem borulok ki mindenen és a gyekőcök is kiegyensúlyozott,boldog és egészséges gyerekek!Minél kevesebbet aggódunk,annál egyszerűbb minden,ez bármelyik témára vonatkozik!Puszi mindenkinek és :NO STRESSZ:)
2008. okt. 23. 17:08
biztos, hogy van benne valami. stressz nélkül biztos könnyebben össszejönne a baba. De ebbe a rohanó világban, hogy legyen, hogy ne legyek stresszes?
2008. szept. 3. 12:36

Sziasztok!


Én is elolvastam a cikket és teljes mértékben egyetértek vele. Tudom, hogy már mindenkinek a könyökén jön ki a "gondolkodjunk pozitívan téma", de van benne valami.

A rossz gondolatok a lelkünket betegítik és szerintem a kulcsa a dolgoknak itt van. Azt gondolom, hogy régmúltból megmaradt félelmeink, rossz beidegződések, amelyeket eltemettünk magunkban (elfojtottuk) gátolnak minket abban, hogy teljesen átadjuk magunkat a későbbi anyaságnak. Lelkileg nem vagyunk felkészülve a terhességre.

Bennem is vannak félelmek, hogy milyen anya leszek, vagy hogy milyen is lesz, ha terhes leszek. Mert valljuk be gőzünk sincs (legalábbis nekem), hogy milyen folyamatok, testi-lelki, fognak bennem lejátszódni. Így az emberben munkál az ismeretlentől való félelem. Szerencsére nekem van kivel megbeszélnem a félelmeimet, sőt sokszor magamba szoktam mélyedni és elgondolkodok ezekről a dolgokról. Muszáj minduntalan lelkileg is fejlődnünk. Felül kell emelkednünk a külvilág által megszabott elvárásoknak. Éppen ezért rettentően idegesít, amikor rákérdeznek, hogy nem vagy még terhes? NEM!!!! Nem akarok folyton ezen stresszelni... mert a végén belesüppedek az önsajnálatba, vagy az önmarcangolásba. Ez kinek jó?

2008. jún. 4. 20:08

azt mondják nekem is azér nem lett mert stresszelek

hála a hoxának már fele annyira stresszelek...

holnap kéne kell megjönnie, tudom h megfog, érzem sajna... pedig... már fele annyit gondolok rá

nem értem aki nem akar annak mér adatik meg? h aztán megölje, odaadja vkinek és eldobja magátol? mennyi nőnek, aki pedig mindenét odaadnáh lehessen neki, azoknak meg nem!!!

az igazság odaát van

2008. ápr. 1. 20:48
Sziasztok!!!Én 12 éve vagyok férjnél és 28 éves vagyok.Én is 8 év után estem teherbe.Sosem szedtem gyógyszert nem védekeztünk!!És nem jött össze.Kb 2 éves próbálkozás után orvoshoz fordultunk aki megállapitotta hogy a férjemnek nincs elég életképes sejtje!!Azt mondta 50% az esélye hogy természetes uton gyermekünk szülessen!!tELTEK AZ ÉVEK!!2004 oktoberében elhatároztuk hogy örökbefogadunk egyy gyermeket.Elintéztük a papirokat nov 19-én kijöttek a gyámügytöl elbeszélgetésre ! December 29.-én reggel két csikos teszttel álltam a kezemben remegett az egész testem azt sem tudtuk hogy közöljük a hirt a családdal!!Annyira hihetetlen volt!!Az örökbefogadást felfügesztettük!!Akisfiam most 2,5 éves!!Azóta sem védekezünk miota megszültem a fiamat,és nem jön a kistesó!!!!
2008. márc. 20. 17:52
Szerintem a stressz a teherbeesésnél nem számít.
7. rodi
2008. márc. 18. 08:18
Nekem nagyon stresszes munkahelyem volt. Azért nem váltottam, mert úgy gondoltuk a párommal, úgyis jön a baba, most már nem ugrálok. És a baba nem jött. Másfél év után, novemberben úgy döntöttünk, lesz, ami lesz, januárban kilépek. Karácsonyra egy icipici cipőcskével leptem meg a párom. Augusztusra várjuk a babánkat.
2008. márc. 15. 07:06

Én is csak gratulálni tudok:)No meg ihógazd is van nem kicsit.Csak sajnos mikor ezt szajkózom a mindenféle bogyót szedő,tesztelős kismamának,hogy így nem megy,mert először attól retteg,hogy miért nem fogan meg,aztán meg attól,hogy elmegy,aztán meg baja lesz...A gyereknek sem tesz jót semmi.

Visszatérve oda,hogy ráment a házasságod.Lehet,hogy a férfi nem volt hozzádilló a biológia szerint.A férjem az előző nejével próbálkozott babán,de sehogy sem sikerült.Elváltak,én meg védekezés mellett lettem babás....ennyi:)

2008. márc. 13. 23:11

Gratulálok Csilla!

Nekem sem jön össze a babóka,most jutottam el addig,hogy több mint egy év sikertelen próbálkozás után feladom.Elég volt a kudarcokból.

Pár napja döntöttem így.Csak egy baj van,bármivel lefoglalom magam,mindig eszembe jut.

Boldog babavárást kívánok!

2008. márc. 12. 22:58

Teljes mértékben igazad van!És ezt nem csak gondolom,ha nem ugyanez velem is megtörtént.Mi 5 évig akartuk "görcsösen" a babát,és semmi erdmény nem volt,pedig még meddőségi klinikán is jártunk,hormonkezeléseim is voltak,peteérést stimuláló drága injekciókat is kaptam,aminek következtében gyönyörű petesejtjeim lettek az orvosok szerint,de mégsem termékenyültek meg soha.Aztán egy nap azt éreztem,hogy én ebbe belefáradtam,gyűjtünk egy kis pénzt a beültetéses kezelésekhez,mert nekem magamtól nem lesz babám.Amikor megjött,már nem éreztem kudarcot,éltem tovább a napjaimat,mintha ennek így kellene lennie.És a következő hónapban meg nem jött meg.A legjobb az egészben,hogy fel sem tűnt,mert annyira nem ezzel voltam elfoglalva.10 napos késésnél kaptam észbe,hogy hát már meg kellett volna jönnie.Vettem egy tesztet,amit igazán abból a célból tettem,hogy negatív teszttel mehessek nőgyógyászhoz,és akkor nincs vizsgálat,csak ultrahang.Ugyanis volt már ilyen esetem előtte,és mindig ciszta volt.Hát megcsináltam a tesztet évek óta először úgy,hogy nem remegett a kezem,és nem imádkoztam második csíkért.Félre is tettem,míg kezet mostam,és utána jött a döbbenet,mikor megláttam,hogy 2 csík van rajta.A kisfiam most 15 hónapos lesz,és még nem tudja,hogy milyen ajándék ő nekünk!Fel a fejjel teherbeesni vágyók!Van megoldás!Pontosan az,amit Csilla írt!Tessék mással foglalkozni,de tényleg mással,úgy igazán!%És hamarosan kopogtat a gólya.

Üdv mindenkinek!

2008. márc. 10. 20:53

Kedves Csilla,

jó volt elolvasni a cikket.Én is már várom, h teherbe esek, de a babuci nem akar még jönni. Ezért persze hajlamos vagyok stresszelni. Ha barátnőm lenne hasonló esetben, nagyon jó tanácsokat tudnék adni, csak sajnos a saját életemben nehéz megvalósítani. Tudom én, hogy hogyan kéne, csak nem mindig sikerül nyugodtnak maradnom.

2008. márc. 10. 13:22
Csilla! Igazad van! Szerintem is nagyban hozzájárul, hogy teherbe essél. Ezért jön össze pld. egy kellemesen töltött napon, nem pedig egy zűrös munkanap után, egy fáradtságtól "elájult" állapotban. Pesze kell még hozzá az időpont is, de lehet soron kívüli peteérés is.
2008. márc. 10. 11:03
Napjaink női sokkal nehezebben esnek teherbe. Ennek több oka is lehet, mind biológiai, mind pszichikai. Én most konkrétan egy dologról szeretnék írni, illetve megosztani személyes tapasztalataimat. Ez a stressz. Remélem segítek vele, és reményt adok azoknak, akik talán már végleg lemondtak a kis jövevényről.

Ugrás a teljes írásra: Stressz nélkül könnyebb a teherbeesés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook