Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Stréberség fórum

Stréberség (beszélgetős fórum)


2008. júl. 29. 09:45
Aki elég jó tanuló, szinte mindenből 5ös, arra egyből eásütik, hogy stréber. Amit azzal párosítanak, hogy nem áll a központban, és nem szeret pld. diszkóba járni. Pld. velem is ez volt még gimi első két évében, de honnan veszik, hogy nekem nincs más elfoglaltságom sulin kívül, azért, mert a szórakozásom nem a diszkóban merül ki...Sokan úgy gondolják, hogy egy jó tanuló életében a tanulás a legfontosaab, stréberként csak az foglalkoztatja- pedig ez egyáltalán nem igaz, lehet, hogy van akinek csak jobban vág az agya, vagy jól betudja osztani az idejét (ez nem én vagyok :P), és tud élvezni tanulás mellett minden mást.
2008. máj. 20. 20:27
Érdekes, mennyire másképp jár mindannyiunk agya :) meg ha megnézem a szavazatokat, a legtöbben azért a matek ellen szavaztak... :)
19. McKenzi (válaszként erre: 18. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 22:15

akkor csak értetted :))

Én meg magoltam a történelmet - sokkal később a fősuli alatt és a befejezése után értettem meg belőle dolgokat, mert az meg jó beszélgetős téma a matekkal ellentétben :)))

18. ab4b6bc17d (válaszként erre: 17. - McKenzi)
2008. máj. 18. 21:44
A kicsit kacifántosabb feladatokat soha nem értettem, de ennek a segítőkész, mondhatni barátnőmnek köszönhetően sokszor olyan jól el tudta magyarázni, hogy még 4-est is kaptam matekból, pedig tényleg nagyon szánalmasnak éreztem magam belőle.
17. McKenzi (válaszként erre: 16. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 20:38
én is folyton a matekot magyaráztam :)
16. ab4b6bc17d (válaszként erre: 15. - McKenzi)
2008. máj. 18. 20:34

Én meg akkor pont fordítva voltam stréber (de nem törtető!), mert nekem meg a reál az baromi rosszul ment, jobban mondva egyik sem ment :(

A humán tantárgyakat meg tök hamar megtanultam.

A reálokat a gimiben ennek a kedves eminens osztálytársnőmnek vagy sikerült elmagyaráznia, vagy nem; ha nem, na akkor, de csak akkor jött a hatlövetű! :)

15. McKenzi (válaszként erre: 14. - 319cd6978b)
2008. máj. 18. 20:30
:))) amúgy engem sokszor meggyanúsítottak ezzel, de valójában mindig volt egy picike rész amit nem tudtam, vagy csak féltem, hogy nem tudom mindet (a nem reál tárgyakat sokszor magoltam.... a reál az a véremben volt:))) és őszintén féltem, hogy nem fogom tudni - mi lesz ,ha pont olyan kérdéseket kapok? Ilyenkor mondtam azt hogy úgy érzem nem lesz jó stb - utáltak is érte:)
2008. máj. 18. 20:26
A stréber az aki a forgóajtón mögötted megy be de előttedjön ki. Tehát úgy tesz mintha nem készülne,meg nem is érdekelné a dolog, közben meg titokban teper mint az állat. Sokan összekeverik azokkal akiket csak szimplán izgat a jövőjük és tesznek érte hogy jó legyen. Mármint a tanulásban.
13. ab4b6bc17d (válaszként erre: 12. - McKenzi)
2008. máj. 18. 20:17
Vajon mitől lett ilyen kellemetlen magatartású?
12. McKenzi (válaszként erre: 11. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 20:14

fősulin volt egy fiú, aki szinte mindenkit lebirkózva rohant óra után a tanárhoz nyalni, mások is mentek volna, de tőle oda se fértek, komolyan még messziről is rossz volt nézni...

Fellengzős is volt, és nem gesztikulált túl szimpatikusan (mindig egy kicsit magasabban tartotta a fejét :)))

hogy mi lett vele nem tudom, mert én másik szakirányt választottam, de úgy hallottam bejutott a HÖK-be is:)))

11. ab4b6bc17d (válaszként erre: 10. - McKenzi)
2008. máj. 18. 20:08
Egy okoskodó Okoskáról beszélsz?
10. McKenzi (válaszként erre: 8. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 13:49
igen tényleg van egy negatív felhangja a szónak, azt feltételezi, hogy másokon is áttapos, ilyet én is ismertem és nagyon irritált mindenkit a viselkedése.
9. McKenzi (válaszként erre: 8. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 13:48
én is eminens voltam, de sosem akartam, hogy a másiknak rosszabb legyen, csak majdnem mindenből ötöst szerettem volna és szívesen segítettem másoknak - korrepetáltam is ingyen, matekból, de nekem is jó volt, nem volt teher és nem is éreztem nagy szívességnek, büszke voltam mikor a lány a legjobb ismétlő vizsgát írta:)))
8. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - McKenzi)
2008. máj. 18. 13:41
Igen, lehet. De ahogy Jutka leírta, hogy az értelmező szótár mit ért rá... nos, nekem volt egy pár ilyen barátnőm, vagy ismerősöm, sőt, előfordult, hogy rám is rám suttogták... no, lényeg a lényeg, az az osztálytársam, akiről most írok, igencsak eminens volt, de amellett segítőkész, kedves lány is! Ha megkértük, hogy magyarázza már el ezt, vagy azt a matekpéldát, nagyon szívesen segített. Szóval még véletlenül sem tudnám negatív jelzőkkel illetni! Még ha az értelmező szótár szerint valóban stréber is volt! :)
2008. máj. 18. 13:38
mert a többi irigy, és sokkal könnyebb vkit lestréberezni mint tanulni:)
6. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - Mandella)
2008. máj. 18. 13:38
De igen! Nagyon jól írtad! Én is épp erre gondoltam, olvass vissza egy bekezdéssel! :) Arra, aki becsülettel tanul, mert vinni akarja valamire (most nem taglalom, hogy milyen okokból, bár az is nagyon fontos), minden foglalkozásra készül, elsajátítja az adott tantárgy rejtelmeit, mert esetleg érdekli is... azt rögtön lestréberezik a vele ellentétesen viselkedő nebulók. Pont erre gondoltam! :) Igen, valószínű az irigység is közrejátszik.
5. McKenzi (válaszként erre: 4. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 13:37
azok az eminensek! :)
4. ab4b6bc17d (válaszként erre: 2. - Ccd9bb7d17)
2008. máj. 18. 13:35

De igen, erre is! Mifelénk konkrétan - pl. egy suliban - az olyan diákra használják, aki tanul minden órára, kész a házija, nem lóg el, magyarán rendesen készül.


Valahol mégis hiányérzetem van a negatív jelzővel kapcsolatban. Az oka, hogy miért kell ezeket a tanulókat negatívan beállítani, mikor ők csak a követelményeknek próbálnak megfelelni? (nem azokra gondolok, akik ahhoz, hogy érvényesítsék magukat, mindenkin "átmenve" törtetnek).

3. mandella (válaszként erre: 1. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 18. 13:27

ha belegondolok, én is stréber voltam, még gimiben nem, hanem a fősulin. mindig mindenből a legjobb akartam lenni, lettem is, és akik meg egynéhányan állandóan csak csaltak (értsd: puskáztak), mindig rám sütötték, hogy stréber vagyok. de engem ez nem érdekelt.

hát bocs, ezzel most voltaképpen nem mondtam semmit.

talán összefügg az irigységgel? hm?

2008. máj. 18. 13:24

Magának a stréber szónak?

Az értelmező kéziszótár szerint mindenáron érvényesülni akaró törtető személyt jelent.Gondolom emiatt,mert ilyen értelemben szoktuk használni...Vagy nem erre gondoltál?

2008. máj. 18. 13:11
Miért van negatív visszhangja?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook